Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Aicinām uz Grāmatu svētkiem Alūksnē

2010-04-19

Piektdien, 30. aprīlī Alūksnē jau astoto reizi notiks Grāmatu svētki, kuros būs plašs aktivitāšu klāsts kā lielākajiem, tā mazākajiem lasītājiem. Jāpiebilst, ka Latvijā Grāmatu svētkiem šis ir jau devītais norises gads.

Grāmatu svētki, ko organizē Lauku bibliotēku atbalsta biedrība sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un Alūksnes pilsētas bibliotēku, sāksies pulksten 11 administratīvās ēkas lielajā zālē.

Pusstundu vēlāk turpat sāksies „Latvijas Avīzes” rīkotā publiskā diskusija „Bankroti – juridiskie un fiziskie”, kurā piedalīsies politiķi no tādiem politiskajiem spēkiem kā „Jaunais laiks”, „Tautas partija”, „Zaļo un zemnieku savienība”, „Saskaņas centrs”. Šāda politiskās diskusijas tēma izvēlēta tādēļ, ka 2010. gads pasludināts par nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanas gadu Eiropas Savienībā.

Pulksten 13.30 administratīvās ēkas lielajā zālē, piedaloties ASV vēstniecei Džūditai Gārberei, tiks atklāta literatūras izstāde „ASV mūsu bibliotēkā”.
No pulksten 13.30 administratīvajā ēkā Alūksnes novada Sociālā dienesta speciālisti sniegs individuālas konsultācijas sociālajos jautājumos.

Mazajā zālē pulksten 14 interesenti tiek aicināti uz sarunu ar kineziologu (kustību ārstu) Visvaldi Bebrišu, kurš ir grāmatu „Kā novērst spriedzi sevī” un „Doma. Spriedze. Slimība. Vēstules mīļākajiem” autors.

Savukārt lielajā zālē šajā laikā notiks diskusija „Nopietni un nenopietni par mums pašiem”, kurā savu skatījumu paudīs folkloras pētnieks, UNESCO „Stāstu bibliotēku” eksperts Guntis Pakalns.

Jaunākajiem lasītājiem pulksten 11 pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte” notiks radošā zīmēšanas darbnīca bērniem „Pavasaris Brīnumdaris” kopā ar izdevniecību „Zvaigzne ABC” un būs zīmējumu izstāde.

Pulksten 12 dažādās vietās sāksies trīs atšķirīgas aktivitātes - administratīvās ēkas mazajā zālē sadarbībā ar „Sorosa fondu – Latvija” notiks diskusija „Citāds. Kāds tas ir?”, ko vadīs psiholoģe Daiga Sliņķe, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā ar jauniešiem tiksies ASV vēstniece Latvijā Dž. Gārbere, savukārt Alūksnes pilsētas bibliotēkā notiks saruna „Latvijas olimpieši Vankūverā”, kurā par mūsu sportistu startiem stāstīs Latvijas Olimpiskās komandas preses sekretāre Marita Vilciņa, kā arī būs literatūras izstāde.

Stundu vēlāk - pulksten 13 Alūksnes pilsētas bibliotēkā jaunieši varēs tikties ar topošo stilisti Laumu Zaprudsku un runāt par tēmu „Kā atrast savu tēlu”, kā arī iepazīties ar literatūras izstādi, savukārt administratīvās ēkas mazajā zālē šajā pašā laikā notiks saruna „Cita pasaule” ar rakstniecēm Daci Šteinbergu un Ievu Plūmi (Zvaigzne ABC).

Visā Grāmatu svētku garumā administratīvās ēkas foajē notiks arī grāmatu komercizstāde, kurā savas grāmatas piedāvās dažādas izdevniecības. Savukārt pircēji Grāmatu svētku noslēgumā pulksten 15 piedalīsies jaunāko grāmatu izlozē „Veiksmīgais pircējs”.

Grāmatu svētkus atbalsta Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, ASV vēstniecība, Latvijas Mobilais telefons, Jelgavas tipogrāfija, Latvijas Dzelzceļš, Sorosa fonds Latvija, Latvijas Bērnu fonds, LU fonds, Tautas partija, Zaļo un zemnieku savienība, Pilsoniskā savienība, Saskaņas centrs, Anta Rugāte, Alūksnes novada pašvaldība. Informatīvais atbalsts - laikraksti „Alūksnes Ziņas” un „Malienas Ziņas”.

NOVADU 9.GRĀMATU SVĒTKI

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās ziņas

2010-04-19 Sestdien Talsos trīsnovadu teātru talka “Par tīru Latviju”
2010-04-19 Skolēnu dziesmu svētku laikā dalībnieki varēs izmantot pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas
2010-04-19 airBaltic atceļ lidojumus šodien līdz plkst. 24:00
2010-04-19 airBaltic atceļ lidojumus šodien līdz plkst. 18:00
2010-04-19 Daugavpils teātrī notiks bigbenda mūzikas koncerts
2010-04-19 airBaltic šodien veiks lidojumus maršrutā Viļņa-Roma-Viļņa
2010-04-19 airBaltic atceļ lidojumus šodien līdz plkst. 11:30
2010-04-16 Islandes vulkāna radīto seku dēļ milzīgs pieprasījums pēc starpvalstu autobusu biļetēm
2010-04-16 NOTIKS JAUNĀ CD "PRIEKULES IKARS" PREZENTĀCIJA

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski