Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Starptautiskā lidosta „Rīga” atzīta kā paraugs ES lidostām, apkalpojot pasažierus ar invaliditāti un kustību traucējumiem

2010-04-15

Ieviešot Eiropas Komisijas (EK) regulas „Par invalīdu un personu ar ierobežotām pārvietošanās spējām tiesībām, ceļojot ar gaisa transportu”, starptautiskā lidosta „Rīga” ir kļuvusi vēl pieejamāka un draudzīgāka cilvēkiem ar invaliditāti un kustību traucējumiem, un tā ir kļuvusi par paraugu citām Eiropas Savienības (ES) lidostām jaunās EK regulas prasību ieviešanā.

VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters saka: „Lidosta vienmēr ir veltījusi uzmanību, lai visiem pasažieriem tā būtu pieejama un ērta. Regula, kas tagad ir saistoša visām ES lidostām ir nozīmīgs solis, lai ceļošanu ar gaisa transportu padarītu vēl pieejamāku un ērtāku cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ir svarīgi, lai ierašanās dažādās Eiropas lidostās būtu tikpat pazīstama kā mājās. Tas ir ceļš, kuru mēs esam īstenojuši, lai uzturēšanās starptautiskajā lidostā „Rīga” būtu ērta, patīkama, saprotama un vajadzības gadījumā cilvēki varētu saņemt nepieciešamo palīdzību. Starptautiskās lidostas „Rīga” atzīšana par paraugu citām ES lidostām ir augsts mūsu darbinieku, institūciju un sabiedrisko organizāciju veiksmīgās sadarbības, attieksmes, izpratnes un patiesai ieinteresētības novērtējums mūsu lidostu padarīt labāku.”

Starptautiskā lidosta „Rīga” jau pirms EK regulas pieņemšanas ir rūpējusies un daudz paveikusi, lai tās pakalpojumi un infrastruktūra būtu ērta un draudzīga cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Nepieciešamību izstrādāt un ieviest īpašu EK regulu noteica pieaugošais pasažieru skaits ar invaliditāti un kustību traucējumiem, kas izmanto aviotransportu. Šobrīd Eiropā ir vairāk nekā 5 miljonu iedzīvotāju ar kustību traucējumiem, kuriem, ceļojot ar gaisa transportu, nepieciešama palīdzība. Prognozes liecina, ka tuvākajos 15 gados šis skaits dubultosies. Būtiska nozīme ir tam, lai visā ES gaisa transporta sistēmā, kas iekļauj gan lidostas, gan lidsabiedrības, ir vienoti standarti, kas atvieglo un sniedz jaunas iespējas un ērtības ceļošanai uz jebkuru ES pilsētu.

Starptautiskās lidostas „Rīga” statistika rāda, ka ar katru gadu pieaug pasažieru ar kustību traucējumiem skaits. Prognozes liecina, ka šis skaits turpmākajos gados augs. Starptautiskā lidosta „Rīga” vidēji dienā apkalpo 12, bet 2009. gadā kopumā vairāk nekā 4500 pasažierus ar invaliditāti un kustību traucējumiem.

 

Īstenojot EK regulas prasības, starptautiskā lidosta „Rīga” ir ieviesusi virkni uzlabojumu un jaunu tehnoloģiju pasažieru apkalpošanas procesā, ko atzinīgi novērtējusi Eiropas Civilās aviācijas konference (ECAC), izvirzot nominācijai par pirmo lidostu Eiropas Savienībā, sniedzot kvalitatīvus pakalpojumus pasažieriem ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Regulas prasību ieviešanai, starptautiskā lidosta „Rīga” ir iegādājusies specializētu transporta līdzekli Ambulift, kas ir paredzēts pasažieru ar pārvietošanās grūtībām izcelšanai un iecelšanai lidmašīnas salonā jebkura tipa gaisa kuģī, ir veiktas mācības gan darbiniekiem, kuri ikdienā nodrošina cilvēku ar invaliditāti apkalpošanu, gan mācību centra instruktoriem, kuri var pasniegt mācību kursu. Ir uzlabota starptautiskās lidostas „Rīga” infrastruktūra, īstermiņa un ilgtermiņa autostāvlaukumos, izveidoti jauni izsaukumu punkti, kas sniedz iespējas paziņot par ierašanos lidostā, izbūvētas jaunas uzbrauktuves pie lidostas ēkām, pārbūvētas labierīcības atbilstoši ES standartiem, atjaunota un uzlabota termināļa informācijas zīmju sistēma, kā arī izstrādāti ērti lietojami un praktiski informatīvie materiāli.

Preses konferencē piedalījās VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters, Eiropas Civilās aviācijas konferences (ECAC) pasažieru ar ierobežotām pārvietošanās spējām transporta attīstības apakšgrupas vadītāja Anna Fraja, nevalstiskās organizācijas Sustento valdes priekšsēdētāja Gunta Anča un Civilās aviācijas aģentūras gaisa kuģu salona drošības nodaļas vadītājs Vairis Velde.

 

 


Mārtiņš Langrāts
VAS „Starptautiskā lidosta “Rīga””
Preses sekretārs
 

Pēdējās ziņas

2010-04-15 Albumus izdod ģitāristi Slash un Melissa Auf der Maur
2010-04-15 Notiks pirmā atvērto durvju diena Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
2010-04-15 Daugavpilī uzstāsies balalaikas Paganīni – Aleksejs Arhipovskis no Krievija
2010-04-15 Aicinām pieteikt mazos vokālistus „Cālim 2010”
2010-04-15 airBaltic modernizēs lidmašīnu floti
2010-04-15 Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai - 125 gadi
2010-04-15 Alūksnes novadā gatavojas soļotāja Ādolfa Liepaskalna simtgadei
2010-04-15 Šodien Talsu Pilsētas diena
2010-04-15 Alūksnē jūlijā pulcēsies Latvijas un pasaules orientieristi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski