Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Alūksnē jūlijā pulcēsies Latvijas un pasaules orientieristi

2010-04-15

No 1. līdz 4. jūlijam Alūksnē un novadā notiks 26. orientēšanās sacensības „Kāpa”, kas varētu pulcēt vairāk kā tūkstoti dalībnieku no dažādām pasaules valstīm.

Lai vienotos par sacensību organizatoriskajiem jautājumiem, otrdien, 14. aprīlī Alūksnes novada pašvaldību apmeklēja un ar domes priekšsēdētāju Aivaru Fominu, kā arī darba grupu tikās sacensību galvenais organizators, orientēšanās kluba „Kāpa” prezidents Indulis Peilāns un sacensību galvenā sekretāre Inta Tabaka.

I. Peilāns, iepazīstinot ar gaidāmajām sacensībām, atzina, ka šis pasākums ar katru gadu ir attīstījies un pēdējo desmit gadu laikā kļuvis par lielākajām orientēšanās sacensībām Baltijā. Sacensības notiks pavisam 58 dažādās dalībnieku grupās, no kuriem jaunākie būs astoņus gadus veci, bet vecākie – cienījamā 80 gadu vecumā.

- Šis nav biznesa pasākums – domājam par demokrātiskām dalības maksām, lai sacensības būtu pieejamas pēc iespējas plašākam interesentu lokam. Esam daudz strādājuši pie pasākuma kvalitātes, lai dalībniekiem tas būtu interesants. Orientēšanās ir dinamisks sporta veids, kas daudziem jau kļuvis par dzīvesveidu, - sacīja I. Peilāns.

Viņš atzina, ka šāda atsaucība no pašvaldības puses, kad sacensību organizēšanā iesaistās arī pašvaldības pārstāvji, pēdējo reizi bijusi 2002. gadā, kad „Kāpa” notika Ventspilī.

Plānots, ka pirmie sacensību dalībnieki Alūksnē ieradīsies 1. jūlijā, kad sāksies reģistrācija sacensību centrā – Pilssalā. Tur atradīsies arī dalībnieku telšu pilsēta, taču prognozējams, ka telšu pilsētā dzīvos vien daļa sacensību dalībnieku, pārējie par naktsmītnēm izvēlēsies tuvējos viesu namus.

Tikšanās laikā pašvaldības un sacensību organizatoru pārstāvji vienojās, ka sacensību norises dienās Pilssala pilsētas iedzīvotājiem slēgta nebūs, taču tiks ierobežota piekļuve tai. Alūksnieši tiek aicināti apmeklēt pasākuma atklāšanas un noslēguma pasākumus, kā arī sekot līdzi sacensībām, kas notiks pilsētā.

2. jūlijā sāksies sacensības Rezakas apkārtnē, savukārt vakarā Pilssalas estrādē notiks orientēšanās sacensību atklāšanas pasākums.

3. jūlija pirmspusdienā sacensības notiks Rezakas apkaimē, bet vēlāk orientieristi pārcelsies uz Alūksni, kur vakarā notiks orientēšanās sprinta sacensības.

Pēdējā sacensību dienā 4. jūlijā notiks sacensības Alūksnē un tās tuvākajā apkārtnē – sacensības startēs pie sporta bāzes „Mežinieki”, savukārt finišs būs pļavā pretim Alūksnes Jaunajai pilij, līdz ar to pilsētas iedzīvotāji varēs sekot līdzi orientieristu sniegumam. Svētdien Pilssalas estrādē notiks sacensību noslēguma pasākums un apbalvošana.

Plašāka informācija par sacensībām atrodama orientēšanās kluba „Kāpa” mājas lapā www.kapaok.lv

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās ziņas

2010-04-15 Albumus izdod ģitāristi Slash un Melissa Auf der Maur
2010-04-15 Notiks pirmā atvērto durvju diena Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
2010-04-15 Starptautiskā lidosta „Rīga” atzīta kā paraugs ES lidostām, apkalpojot pasažierus ar invaliditāti un kustību traucējumiem
2010-04-15 Daugavpilī uzstāsies balalaikas Paganīni – Aleksejs Arhipovskis no Krievija
2010-04-15 Aicinām pieteikt mazos vokālistus „Cālim 2010”
2010-04-15 airBaltic modernizēs lidmašīnu floti
2010-04-15 Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai - 125 gadi
2010-04-15 Alūksnes novadā gatavojas soļotāja Ādolfa Liepaskalna simtgadei
2010-04-15 Šodien Talsu Pilsētas diena

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski