Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jauniešu kora “Kamēr…” jubilejas koncerts arī Ventspilī

2010-04-14

Jau šīs nedēļas nogalē, 18.aprīlī, plkst. 16:00 ar savu otro divdesmit gadu jubilejas koncertu Ventspilī viesosies jau par leģendāru kļuvušais jauniešu koris “Kamēr…” un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

Pirmais jubilejas koncerts jau izskanējis Latvijas Nacionālajā operā. Ar otro un un vienīgo ārpus Rīgas koris viesosies Ventspilī jau šo svētdien. Savu divdesmit gadus ilgajā pastāvēšanas laikā koris piedalījies neskaitāmos festivālos un izcīnījis daudzas uzvaras dažādos konkursos, tāpat arī  strādājis ar lieliskiem kolektīviem un diriģentiem visā pasaulē un Latvijā. Kopā ar kori “Kamēr...” no izveidošanas brīža līdz šodienai ir tā dibinātājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais. Kopš 2006.gada kora otrais diriģents ir Jānis Liepiņš, bet vokālie pedagogi, kuri rūpējas par “Kamēr…” dziedātāju balsu labskanību, jau ilgu gadu garumā nemainīgi ir Aina Bajāre un Ansis Sauka.

Līdzīgi kā nesenajā koncertā Operā, Ventspils koncerta pirmajā daļā būs jaunās, talantīgās komponistes, bijušās kora “Kamēr...“ dziedātājas Līgas Celmas vokāli instrumentālā darba „Jersikas derība" atskaņojums. Tas būs pirmais lielformāta skaņdarbs, kas latgaliešu valodā skanēs arī uz „Jūras vārtu“ skatuves. Skaņdarba pamatā ir stāsts par tautu „lati", kas dzīvo tagadējā Latgales teritorijā, par cilvēku veidošanos, par kļūdām, kas likumsakarīgi atspēlējas. Stāstu veido šādas daļas: akmeņi, valoda, lati, zirgu iejāt, lielais ūdens, ceļa gals, derība. Skaņdarbs veidots pēc latviešu rakstnieces Elitas Franciskas Cimares grāmatas „Jārsokys dereiba".

Koncerta otrajā daļā skanēs vairāki latviešu autoru jaundarbi līdzās pazīstamiem renesanses skaņražiem, kopā veidojot ciklu „Mīlas madrigāli".

Mīlas madrigālus īpaši korim “Kamēr...“ veltījuši tādi autori kā Renārs Kaupers, Zigmars Liepiņš, Kārlis Lācis, Artūrs Maskats, Ēriks Ešenvalds, Valts Pūce, Rihards Dubra, Juris Vaivods. Šo kompāniju koncertā papildinās jau par žanra klasiķiem kļuvušie autori Klaudio Monteverdi, Karlo Džezualdo, Džons Fārmers, Marģeris Zariņš un citi.

Visu vienā konceptā apvienojusi koncerta režisore - bijusī kora “Kamēr...“ dziedātāja, patlaban Berlīnē dzīvojošā Margita Zālīte, kura sola, ka vienā koncertā varēs izbaudīt gan jauneklīgo un eksperimentālo, gan arī klasisko “Kamēr...“ Režisore divas daļas secīgi veidojusi kā simbolisku virzību no tumsas uz gaismu, no pasaules radīšanas un pūļa līdz personībai un tās spožumam.
Koncerta mākslinieciskais vadītājs - Māris Sirmais, režisore - Margita Zālīte, scenogrāfs - Andris Freibergs, mākslinieks - Ilmārs Blumbergs.
Biļetes uz koncertu 18.aprīlī plkst. 19:00 nopērkamas gan „Jūras vārtu“, gan visās „Biļešu serviss“ kasēs, to cenas Ls 4.00 – 6.00.

Internetā:
www.kamer.lv
 

Miks Magone
Teātra nama “Jūras vārti” Komunikācijas un attīstības projektu vadītājs

Pēdējās ziņas

2010-04-14 15. APRĪLĪ - E-DIENA DAILES TEĀTRĪ JAUNUMI VAKARA KASĒ un BIĻEŠU CENĀS LIELAJĀ ZĀLĒ!
2010-04-14 airBaltic pasažieru skaits martā palielinās par 36%
2010-04-14 Sāksies orientēšanās un parka skrējienu seriāli
2010-04-14 Atrast apslēpto mantu Turaidā
2010-04-14 Ar zinātniski pētniecisko darbu konferenci sākušās Talsu pilsētas dienas norises
2010-04-14 Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina piedalīties foto konkursā
2010-04-13 LU Studentu teātra iestudējums „Liesmojošā tumsā" - Gada izrāde 2009
2010-04-13 Daiņa Kārkluvalka fotogrāfiju izstāde
2010-04-13 Deju kolektīvu repertuāra pārbaudes skates

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski