Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

RĪGAS KORU MĒNESIS 2010 jeb Spēlējam uz visu banku!

2010-03-31

Šī gada martā, aprīlī un maijā Rīgas pilsētā norisinās Rīgas koru mēnesis 2010. Tā ietvaros 90 Rīgas kori un viņu draugi sniegs vairāk kā 60 koncertus dažādos Rīgas Kultūras centros, koncertzālēs, muzejos un citās Rīgas Koru līgai draudzīgās dziesmu spēļu zālēs.

Tāpat, kā pērn, Rīgas koru mēneša 2010 dalībnieki nedziedās skates, bet darbosies radoši - gatavojot gan sev, gan klausītājiem vistīkamāko programmu un atskaņojot to solo koncertā vai veidojot koncertprogrammu kopā ar kādu sev draudzīgu kolektīvu. Tāpēc, pasākuma 60 koncerti aptver trīs mēnešu laika posmu, tā dodot iespēju visiem kora mūzikas draugiem un interesentiem apmeklēt iespējami daudz koncertus.

Jau tradicionāli, Koncertorganizācija „Ave Sol”, Rīgas Koru līga un Dziesmu svētku virsdiriģenti Aira Birziņa, Agita Ikauniece, Imants Kokars, Sigvards Kļava, Ints Teterovskis, Romāns Vanags un Ivars Cinkuss, sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu, kā arī šī gada ģenerālo spēlētāju LUDO, visus aicina turpināt uzturēt viegli sportisku garu, nezaudēt humora izjūtu un pievērsties ne tikai fiziskām aktivitātēm, bet, arīdzan asināt prātu, spēlējot galda spēles.

Šī koru mēneša īpašā aktivitāte būs DIŽDŽOKERSPĒLE, kuras ietvaros meklēsim spilgtākos, talantīgākos un muzikālākos solistus – DIŽDŽOKERUS no Rīgas koru dziedātāju vidus. Šos atraktīvos skatuves māksliniekus būs iespēja dzirdēt koru mēneša noslēguma pasākumā.

Rīgas Koru mēnesis 2010 noslēgsies ar trīs lieliem koncertiem maijā.
11. un 14. maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā dzirdēsim labāko Rīgas koru sniegumu, bet 31. maijā noslēguma pasākumā koncertzālē AVE SOL uzstāsies Rīgas koru mēneša DIŽDŽOKERI – spilgtākie koru solisti kopā ar pavadošo grupu un īpašajiem viesiem. Pasākums turpināsies koncertzāles iekšpagalmā, kur kopā ar ģenerālo Rīgas koru mēneša 2010 spēlētāju LUDO spēlēsim dažādas galda spēles un asināsim prātu.

Rīgas Koru mēneša viens no galvenajiem uzdevumiem ir reizi gadā pievērst rīdzinieku un pilsētas viesu uzmanību Rīgas koru kustībai un veicināt tās popularitāti, aicinot uz dažādiem koru koncertiem.

Informāciju par koncertiem, kā arī par kārtību, kādā tiks noteikts Rīgas koru mēneša 2010 DIŽDŽOKERIS var uzzināt SPĒĻU ROKASGRĀMATĀ, kuru atradīsiet Rīgas pilsētas kultūras centros un citās Rīgas Koru līgai draudzīgās dziesmu spēļu zālēs, kā arī www.avesol.riga.lv, vai pa tālruni 67037593.

Rīgas koru mēneša reklāmas video varat noskatīties šeit: http://www.avesol.riga.lv/index.php?&116

Spēles organizē: RD IKSD Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija „Ave Sol“.

Spēles atbalsta: Rīgas dome, ģenerālais spēlētājs LUDO, kā arī ilggadējs Rīgas koru mēneša draugs– vienkārši solīdais STRIG.


Anete Baumane
Rīgas Pašvaldības kultūras iestāžu apvienība
Koncertorganizācija „Ave Sol”

Pēdējās ziņas

2010-03-31 Jauns videomateriāls par latviešu seno amatu prasmēm
2010-03-31 Par ko dzied un sapņo pilsētas meitene?
2010-03-31 E.Aldermane atklās restaurēto ēdamistabu Jūgendstila muzejā
2010-03-31 Klajā nāk Krega Deivida albums “Signed, Sealed, Delivered”
2010-03-31 Starptautiskās lidosta „Rīga” kapacitāte gada laikā sasniegs 5,5 miljonus pasažieru
2010-03-31 Pilsēta tērpusies Lieldienu rotā, lai priecētu ventspilniekus un pilsētas viesus
2010-03-31 Krievijas tūrisma organizatori interesējas par Jūrmalu
2010-03-31 Pasažieru pārvadātājs palielina apgrozījumu par 2 miljoniem eiro
2010-03-31 airBaltic sāk lidojumus maršrutos Kūsamo-Lapēnranta un Kūsamo-Rīga

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski