Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Melo–M” iegūst trešo vietu “Terem Crossover Competition” konkursā Sanktpēterburgā

2010-03-29

Čellu trio “Melo–M” svētdien, 28. martā, 73 mūzikas kolektīvu konkurencē ieguva godpilno trešo vietu un bronzas medaļu pirmajā starptautiskajā izpildītāju festivālā “Terem Crossover Competition”, kas no 24. līdz 28. martam norisinājās Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā.

Konkursa finālā pirmo vietu ieguva grupa “Hide–Hide” no Japānas, bet otrajā vietā ierindojās ansamblis “Only Jazz” no Vācijas.

“Iegūtā trešā vieta pārspēja mūsu cerības, jo šis konkurss ir mūsu žanra pasaules čempionāts, turklāt nācās mēroties spēkiem ar vairāk kā 70 ansambļiem no visas pasaules. Visi konkurenti bija akadēmiski izglītoti mūziķi ar lielu pieredzi un labi pazīstami savās valstīs,” vēsta “Melo–M” mūziķi.

Konkurss “Terem Crossover Competition” noritēja trīs kārtās. Pirmajā konkursa žūrija no vairākiem simtiem pieteikumu dalībai otrajā kārtā izvirzīja 73 kolektīvus. Pēc otrās kārtas koncertiem, kas notika pagājušajā nedēļā, piektdien, 26. martā, žūrija izvirzīja 12 finālistus. Savukārt 27. martā notikušajā finālā tika noskaidroti uzvarētāji.

Konkursa pusfinālā “Melo–M” atskaņoja grupas mākslinieciskā vadītāja Kārļa Auzāna komponētos skaņdarbus, bet finālā uzstājās ar variācijām par Pētera Čaikovska un Volfganga Amadeja Mocarta tēmām, savā priekšnesumā iekļaujot arī amerikāņu kantrī un krievu tautas mūzikas elementus.

Dalība konkursā “Melo–M” devusi ne vien pieredzi, bet arī izaugsmes iespējas nākotnē. Par “Melo–M” koncertu rīkošanas iespējām interesējušies vairāku valstu pārstāvji.

“Terem Crossover Competition” žūrijā darbojās Krievijas kvarteta “Terem” mūziķi, producents Tomas Brūmans no Lielbritānijas, klarnetists Giora Feidmans no Izraēlas, akordeonists Jasuhira Kobaši no Japānas, komponists Hugo de Kursons un producents Joriks Benuā no Francijas, kompānijas “Universal Music Austria” vadītājs Lešeks Lukass Barvinskis, Krievijas džeza saksofonists Igors Butmans, komponists, Hārvardas universitātes pasniedzējs Dmitrijs Janovs – Jankovskis un Krievijas pianists Andrejs Kondakovs.

Konkursā pavisam piedalījās 73 mūzikas kolektīvi no ASV, Brazīlijas, Taizemes, Japānas, Turcijas, Itālijas, Francijas, Čehijas, Vācijas, Austrijas, Ungārijas, Serbijas, Igaunijas, Somijas, Dānijas, Ukrainas, Moldovas, Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas.

Konkursu rīkoja Krievijas kvartets “Terem”. Koncerti notika Sanktpēterburgas valsts Akadēmiskajā kapelā.

Viesojoties Sanktpēterburgā “Melo–M” sniedza atklātu bezmaksas koncertu grāmatu centrā “Bukoved na Vosstanije”, kā arī Latvijas konsulāta Sanktpēterburgā rīkotā pieņemšanā.

Konkursā atskaņoto programmu Latvijā būs iespēja dzirdēt vēl četros “Melo–M” pavasara turnejas koncertos. Tie notiks 7. aprīlī Daugavpilī, 9. aprīlī Dobelē, 11. aprīlī Saulkrastos un 14. aprīlī Ogrē.

Gada otrajā pusē “Melo–M” koncertēs vairākās Eiropas valstīs – Vācijā, Norvēģijā, Nīderlandē un citviet.

“Melo–M” izsaka īpašu pateicību aviokompānijai “AirBaltic” un Latvijas Republikas konsulātam Sanktpēterburgā.

Pēdējās ziņas

2010-03-29 Vasaras sezonā no starptautiskās lidostas „Rīga” ievērojami palielināsies galamērķu un reisu skaits
2010-03-29 Pārventas bibliotēku Ventspilī atzīst par pagājušā gada labāko jaunbūvi Latvijā
2010-03-29 Rīga un Ūmeo konkretizē sadarbību 2014. gada kultūras galvaspilsētu statusā
2010-03-29 Rīgā uzstāsies Societa Umanitaria konkursa Milānā Grand Prix laureāts klarnetists Remī Delange no Francijas
2010-03-29 Lieldienu tirdziņš un pasākums ar īstiem trušiem un lielajām šūpolēm
2010-03-29 Pārgājienu takas Latvijā – jauna karte Latvijas apceļotājiem un diskusija „Latvija – kājāmgājējiem”.
2010-03-29 Slēpošanas kalnā „Lemberga hūte” sezona noslēgusies
2010-03-29 Olimpiskais centrs „Ventspils” aicina uz slidošanu Lieldienu noskaņā!
2010-03-29 Ventspilī devīto reizi notiks tūrisma konference

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski