Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vasaras sezonā no starptautiskās lidostas „Rīga” ievērojami palielināsies galamērķu un reisu skaits

2010-03-29

No šā gada 28. marta, kad stājas spēkā vasaras sezonas lidojumu grafiks, no starptautiskās lidostas „Rīga” jau aprīlī būs pieejami 1268 regulārie reisi nedēļā ar iespēju nokļūt vasaras sezonā uz 82 tiešajiem galamērķiem.

Salīdzinot ar aizvadīto 2009. gada vasaras sezonas lidojumu grafiku, ir pieaudzis regulāro reisu skaits. Pagājušajā vasaras sezonā no starptautiskās lidostas „Rīga” aprīlī bija vidēji 1170 regulāro reisu nedēļā, šogad aprīlī šis rādītājs jau tuvojas 1300. Turklāt reisu skaits turpmākajos vasaras lidojumu sezonas mēnešos turpinās būtiski palielināties, kas saistīts ar jaunu reisu atklāšanu no starptautiskās lidostas „Rīga”.

Valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters norāda: „Pēdējo divu gadu laikā, kad Eiropas aviācijas tirgū bija vērojama viena no lielākajām lejupslīdēm aviopārvadājumu jomā, starptautiskā lidosta „Rīga” ne tikai spējusi saglabāt savas pozīcijas, bet arī veikusi nopietnus soļus izaugsmei un reģionālās konkurētspējas palielināšanai. Mēs esam pratuši veiksmīgi izmantot iespējas, ko deva globāla avioindustrijas recesija, kļūstot par nozīmīgu aviosatiksmes mezglu Baltijas jūras reģionā. Jaunu lidsabiedrību ienākšana, reisu skaitu palielināšana un jaunu galamērķu atklāšana no starptautiskās lidostas „Rīga” parāda lidsabiedrību spēku, kā arī to, ka Rīga joprojām ir pievilcīgs galamērķis tūrisma un darījumu braucieniem, kā arī ērts pārsēšanās punkts tālākiem lidojumiem. Ieguldītais darbs sniedz jaunas un vēl plašākas iespējas aviosatiksmes maršrutu ģeogrāfijas un regularitātes izvēles ziņā. Aviosatiksmes no starptautiskās lidostas „Rīga” pasažieriem ir ērta un daudzveidīga.”

Salīdzinot ar aizvadīto gadu šogad starptautiskajā lidostā „Rīga” savu darbību sāk četras jaunas aviokompānijas – Baltkrievijas nacionālā lidsabiedrība Belavia, kas lidojumus veic uz Minsku, Centrālās un Austrumeiropas lielākā zemo izmaksu aviosabiedrība WizzAir, kas lido uz Oslo (Torpa), Turku un Londonu (Lūtona), Rumānijas nacionālā lidsabiedrība TAROM, kas veiks lidojumus uz Bukaresti un Zviedrijas lidsabiedrība City Airline, kas lidos uz Gēteborgu.

2010. gada vasaras sezonā no starptautiskās lidostas „Rīga” aviosatiksmi nodrošinās lidsabiedrības: airBaltic, SmartLynx, Lufthansa, Finnair, Ryanair, LOT, Czech Airlines, Norwegian Air Shuttle, Turkish Airlines, Aeroflot, Uzbekistan Airways, WizzAir, WindJet, Belavia, TAROM, City Airline.

 


Mārtiņš Langrāts
VAS „Starptautiskā lidosta “Rīga””
Preses sekretārs
 

Pēdējās ziņas

2010-03-29 Turaidas muzejrezervātā atklāj brīvās pieejas internetu
2010-03-29 airBaltic brīdina par neērtībām Rīgas lidostā Lieldienās
2010-03-29 Notiks zemledus makšķerēšanas sacensības „Alūksne 2010”
2010-03-29 airBaltic sāk lidojumus maršrutā Vāsa-Ūmeo
2010-03-29 airBaltic sāk lidojumus maršrutā Viļņa-Dublina
2010-03-29 Ventspilī devīto reizi notiks tūrisma konference
2010-03-29 Olimpiskais centrs „Ventspils” aicina uz slidošanu Lieldienu noskaņā!
2010-03-29 Slēpošanas kalnā „Lemberga hūte” sezona noslēgusies
2010-03-29 Pārgājienu takas Latvijā – jauna karte Latvijas apceļotājiem un diskusija „Latvija – kājāmgājējiem”.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski