Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas Jūgendstila muzejā svinēs Teātra dienu

2010-03-24

Sestdien, 27. martā Rīgas Jūgendstila muzejā (Alberta ielā 12, ieeja no Strēlnieku ielas) tiks svinēta Teātra diena, sākums plkst. 15.00. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību un uz to tiek aicināti visi teātra mākslas cienītāji. Muzejā viesosies Elvīra Baldiņa un Kārlis Pamše – vecākie Latvijas teātra darbinieki. Pasākums iecerēts kā neformāla tikšanās, kurā ikviens varēs aprunāties ar tautā tik iemīļotajiem aktieriem, kuri dalīsies atmiņās par teātrī pavadītajiem gadiem.

Elvīra Baldiņa ir bijusi ilggadēja Jaunatnes teātra aktrise. Viņai piemīt īpašs pozitīvais starojums, labestība, gaišums. Viņa ir spēlējusi visdažādākās lomas - viena no slavenākajām aktrises lomām bija Mirdza lugā „Pret kalnu”(1951). Daudzi aktrisi atcerēsies kā meitenīti Sigitu no P.Putniņa lugas „Gaidīšanas svētki” (1981) un Vecomāti no J. Jaunsudrabiņa „Saule rasas pilienā” (1978). Aktrise bijusi arī leģendārā A. Čaka, I. Ziedoņa un P.Pētersona „Spēlē, Spēlmani” (1972) iestudējuma ansambļa dalībniece. E. Baldiņa filmējusies tādās Rīgas Kinostudijas filmās kā „Klāvs – Mārtiņa dēls” (1970), „Sprīdītis” (1985) un „Būris” (1993).

Savukārt Kārlis Pamše ir cilvēks - teātris. Viņš ir režisors un aktieris, teātra vēsturnieks un rakstnieks. Strādājis Latvijas Nacionālajā teātrī, Muzikālajā teātrī. Skatītāju iemīļotās „Trejmeitiņas”, „Cirka princese”, „Peldētāja Zuzanna”, dziesmu spēle ”Zaļā pļava” – tie ir tikai daži no viņa iestudētajiem darbiem Operetē. Sarakstījis daudz grāmatu par teātri, kurās ietverti gan viņa paša dzīves notikumu pārstāsti, gan atmiņas par latviešu teātra izcilākajām personībām. Vecmeistars pasniedzis aktiera meistarības stundas Teātra fakultātes studentiem un darbojies radio. K. Pamšem piemīt enciklopēdiskas zināšanas par teātri, it īpaši par Latvijas Nacionālo teātri, tādēļ tik daudzi ir iemīļojuši viņa stāstītāja talantu.

Ieeja uz pasākumu bez maksas. Tikšanās noslēgumā visi tiks aicināti doties ekskursijā pa muzeju.

Visas teātra dienas garumā Latvijas teātru darbiniekiem un aktieriem, kā arī tiem teātra mākslas cienītājiem, kuri muzejā ieradīsies kādas izrādes tērpā, muzeja apmeklējums būs bez maksas.

Papildinformācija: interneta vietne: www.jugendstils.riga.lv

Nora Kalēja
Rīgas Jūgendstila centra Starptautisko projektu vadītāja

Pēdējās ziņas

2010-03-24 „Jūras vārtos“ atklās Andra Vītoliņa personālizstādi
2010-03-24 Dailes teātra jaunumi
2010-03-24 Pūtēju orķestru konkursos Jelgavā piedalīsies gandrīz tūkstotis dalībnieku
2010-03-24 Par lētajām biļetēm uz Starptautiskā Baltijas baleta festivāla viesizrādi Ventspilī
2010-03-24 Notiks Rīgas skolēnu zinātniskā konference
2010-03-24 Latvijas Mākslas akadēmija rīko atvērto durvju dienu š.g. 1. aprīlī no plkst. 11.00
2010-03-24 Radošo darbu izstāde „MARTA KAĶIS”
2010-03-24 Rīgas Centrālajā bibliotēkā – akcija „Zemes stunda”
2010-03-24 Rīgā risināsies tūrisma filmu festivāls

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski