Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīga un Frankfurte pie Mainas sadarbosies izstāžu un konferenču centra būvniecībā Latvijā

2010-03-18

Šodien Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers un Frankfurtes pie Mainas vicemērs Edvīns Švarcs parakstījuši nodomu protokolu par reģionālā izstāžu un konferenču centra projekta realizāciju Rīgā.

Nodomu protokols paredz, ka Rīgas un Frankfurtes pie Mainas pilsētas sadarbosies starptautiska izstāžu un konferenču projekta realizācijā un veiks visas nepieciešamās darbības, lai atbalstītu šī projekta realizāciju vistuvāk iespējamā nākotnē.
Paralēli tam SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” un „Messe Frankfurt Venue GmbH & Co.KG” parakstīja savu nodomu protokolu, kurā paredzētas tās konkrētās darbības, kuras abu valstu pašvaldību uzņēmumi veiks, lai uzsāktu šī projekta realizāciju. Šis protokols paredz, ka vācu uzņēmums sniegs visplašāko konsultatīvo un tehnisko palīdzību visā projekta realizācijas gaitā, kā arī pēc izstāžu un konferenču centra nodošanas ekspluatācijā kopā ar Latvijas uzņēmumu kļūs par šī centra operatoru ilgtermiņā.

„Šis ir unikāls brīdis Latvijas un Rīgas vēsturē, jo tiek noslēgts sadarbības protokols starp divu Eiropas Savienības valstu pašvaldību uzņēmumiem, kuru kopīgas darbības rezultātā taps starptautisks izstāžu un konferenču centrs. Mums ir patiess prieks, ka vecākais pasaulē izstāžu organizators izvēlējās Rīgu starp vairāk nekā 20 Eiropas pilsētām. Tas parāda, ka neskatoties uz ekonomiskajiem apstākļiem, Rīga var būt uzticams un perspektīvs partneris.Ne mazāk nozīmīgi ir tas, ka izstāžu centru mēs esam paredzējuši būvēt tieši pie lidostas „Rīga”, kura pēdējos gados ir uzrādījis teicamus izaugsmes rezultātus,” uzsver Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers

„ Messe Frankfurt” ir viens no lielākajiem pasaules izstāžu biznesa uzņēmumiem. Tā provizoriskais apgrozījums pērn bija 424 miljoni eiro. Uzņēmums visā pasaulē nodarbināja 1500 cilvēkus. „ Messe Frankfurt” arī ir vienīgais uzņēmums izstāžu biznesā, kurš arī krīzes laikā strādā ar peļņu.

No Rīgas puses izstāžu un konferenču centra būvniecību īstenos pašvaldības uzņēmums „Rīgas pilsētbūvnieks“. Pilsētbūvnieks projektā piedalīsies ar zemi, pašai būvniecībai tiks piesaistīts privāts investors, savukārt „Messe Frankfurt” konsultēs un pēc tam arī operēs šo centru. Pirmajā kārtā paredzēts, ka šī centra platība varētu būt 30 000 kvadrātmetru un pēc vācu puses aprēķiniem privātā partnera investīcijas varētu sasniegt 50 miljonus eiro.

Rīgas domes deputāti jau 23.februārī nolēma uzdot pašvaldības SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" īstenot reģionāla mēroga izstāžu un konferenču centra izveides projektu pie lidostas, kā arī šī mērķa īstenošanai uzņēmuma pamatkapitālā ieguldīt 12 zemesgabalus ar kopējo platību 35,6 hektāri.


Informāciju sagatavoja
Ģirts Dripe

Pēdējās ziņas

2010-03-18 Melngalvju nams izstrādājis jaunu ekskursiju programmu
2010-03-18 Rīga veidos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komiteju
2010-03-18 Izveidots jauns pakalpojumu portāls www.eriga.lv
2010-03-18 Rīgas bērnu un jauniešu konkurss „Es gribu jums pateikt…”
2010-03-18 Starptautiskā lidosta „Rīga” darbinieki palīdz lapsas ievainotam klijānam
2010-03-18 Aicinām uz semināru "Audumu pinumi"
2010-03-17 Olimpiskais centrs „Ventspils” aicina izteikt ierosinājumus par nosaukumiem abiem Ventspils ūdens atrakciju parkiem
2010-03-17 Jāzepa dienas tirdziņš Ludzas Amatnieku centrā 20. martā
2010-03-17 Pūtēju orķestru konkursi Jelgavā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski