Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

NORDTRAD konference Rīgā

2010-03-16

No 26. līdz 31. martam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā konferencē Borderlands (Pierobežas) tiksies Baltijas un Ziemeļvalstu tautas mūzikas studiju programmu tīkla Nordtrad pedagogi un studenti. Konferences gaitā notiks trīs publiski koncerti, kā arī lekcijas, meistarklases, pedagogu semināri un citi pieredzes apmaiņas, informācijas un muzicēšanas pasākumi.

Tautas mūzikas studiju programmu tīklā Nordtrad (http://nordtrad.net) līdzdarbojas 16 augstskolas no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas un kopš 2008. gada – arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) etnomuzikoloģijas klase. Ik pavasari šo valstu tautas mūzikas pedagogi un studenti satiekas konferencē, kas ar meistarklasēm, lekcijām, koncertiem, pedagogu semināriem, muzicēšanu ansambļos un citām aktivitātēm ļaujot kompaktā laika sprīdī iepazīties ar katras augstskolas profilu, stiprajām pusēm, jaunumiem un aktuālajām problēmām. Šogad konference notiks Rīgā, un ne velti – iepriekšējās konferencēs interese par Latvijas tradicionālo mūziku bijusi ievērojama. Taču Latvijai tā būs arī vienreizēja iespēja redzēt Ziemeļvalstu tautas mūzikas izglītību un, protams, arī pašu mūziku visā tās daudzveidībā.

Esat laipni gaidīti trīs konferences koncertos!
27. martā plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē starpaugstskolu maģistra studiju programmas Nordic Master studentu grupas Blink un Nordtrad studentu koncerts;
28. martā plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē turpināsies Nordtrad studentu koncerts;
29. martā plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē notiks Nordtrad pedagogu koncerts.
Ieeja par ziedojumiem.

Konferencē notiks arī etnomuzikologu Mārtiņa Boiko (Latvija), Daivas Vīčiņienes (Lietuva) un Timo Leisies (Somija) lekcijas, kā arī meistarklases Haiti mūzikā (Stēns Kellmanis, Zviedrija), latviešu, lietuviešu, igauņu un somu tradicionālajā dziedāšanā (Zane Šmite, Daiva Vīčiņiene, Janika Orasa, Selia Rōze, Sirka Kosonena), kokles spēlē (Valdis Muktupāvels), latviešu un lietuviešu tradicionālajā instrumentālajā mūzikā (Gunārs Igaunis, Ēvalds Vīčins), kā arī somu harmoniku spēlē (Anti Pālanens). Studenti no dažādām augstskolām konferencē apvienosies ansambļos, kur apgūs katras valsts pierobežu repertuāru. Pedagogi semināros dalīsies pieredzē par tradicionālās dziedāšanas un ansambļa pedagoģijas jautājumiem, kā arī etnomuzikoloģijas izglītību katrā valstī. Notiks arī jaunu maģistra programmu Nordic Master un Glomas prezentācijas.

Vairāk informācijas par koncertiem, pārējo konferences norisi un iespējām tajā piedalīties meklējiet JVLMA mājaslapā www.jvlma.lv.
Konferences norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Ieva Tihovska
JVLMA lektore, konferences koordinatore

Pēdējās ziņas

2010-03-16 Saulkrastu velosipēdu muzejs gatavojas tūrisma sezonai
2010-03-16 Rojas un Dundagas mūsdienu deju dejotāji starp labākajiem Kurzemē
2010-03-16 Jūrmala piedalīsies tūrisma izstādē Maskavā „MITT 2010”, saņems balvu un uzņems Krievijas žurnālistus
2010-03-16 Teātra nedēļa Daugavpils novadā
2010-03-16 “Melo-M” atdos parādu deviņām Latvijas pilsētām
2010-03-16 Jauno modes mākslinieku konkurss “Habitus Baltija 2010” prezentēs jaunākās modes tendences
2010-03-16 Sākas pieteikšanās Tradicionālo prasmju skolai 2010
2010-03-16 Sagaidi pavasari pēc senlīvu tradīcijām!
2010-03-15 Jūrmala piedalīsies divos ES projektos tūrisma un kūrorta attīstībā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski