Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīga un Sanktpēterburga stiprinās sadarbību tūrismā un kultūrā, veicinās pārtikas eksportu

2010-03-11

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs šodien darba vizītes ietvaros Smoļnijā tikās ar Sanktpēterburgas gubernatori Valentīnu Matvijenko.

N.Ušakovs uzaicināja gubernatori V.Matvijenko septembra beigās apmeklēt Rīgu. Šajā laikā plānota atjaunotā Rīgas Krievu teātra atklāšana, kā arī Sanktpēterburgas teātru viesizrādes festivāla „Zelta maska” ietvaros. Gubernatore ielūgumam piekrita.

Rīgas domes priekšsēdētājs iepazīstināja Sanktpēterburgas vadītāju ar Rīgas tūrisma veicināšanas programmu, kā arī ar projektu „Rīgas tirdzniecības marka”. V.Matvijenko atzīmēja, ka Krievijas Ziemeļu galvaspilsēta ir gatava un ieinteresēta sadarboties ar Latvijas galvaspilsētu abās šajās jomās.

Sarunā piedalījās arī uzņēmēji, kas ieradušies Sanktpēterburgā kopā Rīgas domes delegāciju. Uzņēmēji Ivars Strautiņš, Atis Sausnītis un Gunārs Ķirsons uzdāvināja V.Matvijenko lielu grozu ar Latvijā ražotu sieru un rupjmaizi.

N.Ušakovs un Siguldas domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics iepazīstināja Sanktpēterburgas vadību ar Rīgas un Siguldas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu koncepciju. Visu trīs pilsētu vadītāji vienojās sadarboties šī projekta ietvaros.

- Uzskatu, ka Rīgas domes delegācijas vizīte Sanktpēterburgā norit ļoti veiksmīgi, jo sarunas ir devušas rezultātus, iezīmējušies konkrēti sadarbības plāni, - uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs.

N. Ušakovam šorīt LR Ģenerālkonsulātā bija arī darba brokastis ar Sanktpēterburgas mediju pārstāvjiem. Rīgas domes priekšsēdētāju izjautāt bija ieradušies vairāk nekā 30 žurnālistu. Īpaši daudz jautājumu tika uzdoti par Rīgas tūrisma veicināšanas programmu.

Sagatavoja,
A.Kononova

Pēdējās ziņas

2010-03-11 Pūtēju orķestris „Rīga” skolēniem atklās deju mūzikas burvību
2010-03-10 Cēsis aicina ciemos ceļotājus no kaimiņu valstīm un Latvijas
2010-03-10 Izsludināts radošo darbu konkurss „Dabas daudzveidības mirkļi!”
2010-03-10 VARA VĒTRAS UN INTARA REŠETINA KONCERTPROGRAMMAI "TU ESI SKAISTA VISOS NIEKOS, SĪKUMOS" - PAPILDKONCERTS
2010-03-10 Uz tikšanos aicina vietējos amatniekus
2010-03-10 Talsu novada sportistiem Ziemas Olimpiāde ir veiksmīgi noslēgusies
2010-03-10 Bērnu un jauniešu veidota izstāde Cēsu Izstāžu namā
2010-03-09 Ilonas Breģes Rekviēma pirmatskaņojums 25.03. Rīgas Domā
2010-03-09 Tematisks pasākums „No šūpuļa līdz kapam...”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski