Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Grāmatu maiņas punktā grāmatas maina arī Dālderis, Tīle un Visockis

2010-02-25

Šodien, 25. februārī vieni no pirmajiem Grāmatu maiņas punkta apmeklētājiem bija kultūras ministrs Ints Dālderis, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības
BT 1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle un Latvijas Grāmatnieku ģildes valdes priekšsēdētājs Juris Visockis.

Grāmatas ir viena no svarīgākajām kultūras vērtībām un lasīšanas paradumi nav mainījušies arī krīzes laikā, izstādes atklāšanā sacīja kultūras ministrs Ints Dālderis. Kultūras ministrs izteica prieku par Grāmatas maiņas stendu Ķīpsalā, jo šodien ne katram ir iespēja iegādāties grāmatas. Personiskā attieksme un grāmatas dāvinājuma akts ir ļoti svarīgi, jo mums ir iespēja arī iegādāties, izlasīt un dāvināt šo grāmatu tālāk citiem.

Ints Dālderis Grāmatu miņas punktam bija sarūpējis grāmatu par Džona Lenonu, pretī saņemot Grāmatu punkta dāvinājumu – Oļģerta Grāvīša grāmatu “No operas Liepājā līdz Karnegi zālei Ņujorkā”.

Viesturs Tīle bija paņēmis līdzi grāmatu par Latvijas ģenerāļiem un pavārgrāmatu par dažādu desertu pagatavošanu, ko Grāmatu maiņas punktā iemainīja pret kādu vēl nelasītu vēstures grāmatu.

Savukārt Juris Visockis Grāmatu maiņas punktam bija sarūpējis Ērika Hānbera grāmatu “Jaušības un nejaušības”, ko iemainīja pret kultūras ministra Inta Dādera atnesto grāmatu.

Grāmatu maiņas punkts Latvijas Grāmatu izstādē ir jau tradīcija, kas ikvienam apmeklētājam palīdz atrast sen kārotu grāmatu, uz izstādi atnesot jau izlasītas vai sev vairs nevajadzīgas grāmatas.

Grāmatu maiņas punkts speciāli ierīkotā stendā Ķīpsalā darbosies visas izstādes dienas no plkst. 10.00 līdz 18.00, pēdējā izstādes dienā – līdz plkst.17.00. Atnesot savas grāmatas, būs iespējas tās iemainīt pret Grāmatu maiņas punktā esošām. Grāmatas vērtība ir saturā – tas nekas, ja grāmatai nodilis vāks vai lapas sastapušas jau vairāku lasītāju rokas. Grāmatu maiņas punktam savu pienesumu solījušas vairākas Latvijas izdevniecības un apgādi, kā arī daudzi Latvijas grāmatu mīļotāji.

Kā zināms, “Latvijas Grāmatu izstāde” notiks no 25. līdz 28. februārim Ķīpsalā, kurā izstādes apmeklētāji četrās dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi. Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi.

Vairāk par izstādi un pasākumu programmu: www.bt1.lv/lbf

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā vienlaikus notiks 16. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2010”.


Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore

Pēdējās ziņas

2010-02-25 Sestdien sākas novadu deju kolektīvu skates
2010-02-25 Tūrisma aģentūras “Poētika” speciālie piedāvājumi 2010. gadam. Kūrorts un veselības tūrisms
2010-02-25 Vidzemes deju svētku Caur sidraba birzi gāju repertuāra konkurss
2010-02-25 Vidzemes Tūrisma asiciācijas dalība tūrisma izstādē VIVATTUR 2010
2010-02-25 Latvijas Grāmatu izstādē darbosies Grāmatu maiņas punkts
2010-02-25 Izstādē “Skola 2010” notiks konkursu pasākums “Jaunais profesionālis 2010”
2010-02-25 Atklās izstādes “Latvijas Grāmatu izstāde 2010” un “Skola 2010”
2010-02-24 Rīgas mākslas telpā atklās Patricijas Brektes personālizstādi
2010-02-24 Restel pievienojas lojalitātes programmai BalticMiles

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski