Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas mākslas telpā atklās Patricijas Brektes personālizstādi

2010-02-24

Izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” no 26. februāra līdz 25. martam būs skatāma mākslinieces Patricijas Brektes personālizstāde „Kadru tvērējs” („Frame grabber”).

Izstādes atklāšana: 25. februārī plkst. 18.00.

Izstāde būs īpaša iespēja ieskatīties mākslinieces Patricijas Brektes un režisores Aijas Bley kopīgi veidotās animācijas filmas Sieviete un Vējš kadros. Māksliniece Patricija Brekte veido filmas vizuālo koncepciju un liek nojaust, ka Sieviete un Vējš būs skatītājiem interesants māksliniecisks baudījums. Animācijas filmas vizuālo pamatu veido akvareļglezniecībā veidoti foni un detaļas, kas tiek papildinātas ar mākslinieces tvertām fotokadru detaļām no tālās Indijas un Marokas, kā arī paralēli animācija tiek papildināta ar dažādiem mūsdienu vizuāli tehniskajiem datorefektiem. Krāšņus pretstatus veidos mūsdienu Ņujorkas augstceltnes, spoguļi un stikli, un Marokas un Indijas vecās pasaules ornamenti.

Filma Sieviete un Vējš joprojām ir tapšanas procesā. Ir pabeigts darbs pie plānotajām 7 minūtēm, tomēr autores filmu vēlas pagarināt līdz 12 minūtēm, pie kā arī šobrīd aktīvi strādā animācijas filmas darba grupa. Animācijas filma ir erotiskās noskaņās ieturēts stāsts par austrumu un rietumu kultūru satikšanos, par sievietes un trauksmainā vēja neprātīgo iemīlēšanos. Izstādes skatītājs nonāks saulainajā Marokā, kur kādas lēdijas atvaļinājumu satricina straujais dienvidu vējš. Tas kaislīgi iemīl sievieti, savukārt viņai neatliek nekas cits, kā vien ļauties aplidošanai.

Patricija Brekte (1981) Latvijas mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā ieguvusi maģistra grādu, savukārt bakalaura grādu - vizuāli plastiskajā mākslā grafikā. 2006. gadā gleznotāja izveidojusi mākslas studiju Peahen (tulkojumā no angļu val. - Pāvs), kurā aktīvi radoši strādā joprojām. Pēdējo pusgadu māksliniece pavada Rīgā, jo tikai pagājušās vasaras beigās atgriezās no radošās rezidences Brēmenē un simpozijiem Mingē (Lietuva) un Liepājā. Patricijas Brektes iedvesmas avots un pieredzes bagātināšanas veids ir ceļojums un atrašanās nepārtrauktā kustībā, tāpēc likumsakarīgi, ka māksliniece aktīvi piedalās izstādēs un radošajos simpozijos gan Latvijā, gan ārvalstīs jau kopš 1996. gada.
2009. gads mākslas jomā gleznotājai ir bijis gana rosīgs - autore savu dalību pieteikusi Art Vilnus’09 mākslas mesē Lietuvā, piedalījusies izstādē Brēmenes parlamentā, rīkojusi personālizstādi Ostas Skatos.

Izstādi informatīvi atbalsta: Kultūras Forums, TV 24, LETA, Easyget.lv.
 

Pēdējās ziņas

2010-02-24 Notiks slēpošanas sacensības visai ģimenei
2010-02-24 Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi „Mana pilsēta un tās iedzīvotāji”
2010-02-24 airBaltic janvārī rekordaugsts publikāciju skaits visā pasaulē
2010-02-24 Restel pievienojas lojalitātes programmai BalticMiles
2010-02-23 Rīt, 24. februārī, Helēna Kozlova un grupa "Levīti" Rīgas mākslas telpā
2010-02-23 “Rammstein” pieprasa vēl papildu 100 skatuves strādnieku
2010-02-23 Labākās idejas Rumbulas attīstībai piedāvājuši jaunie arhitekti no Itālijas
2010-02-23 Objekts „X”
2010-02-23 LMK piedāvā “Brit Awards” apskatu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski