Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Noslēdzies mākslas projekts „Atmiņas par nākotni”

2010-02-22

12. februārī noslēdzās Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja un Green Gallery (Izraēla) kopējais mākslas projekts „Atmiņas par nākotni”.

Projekta ietvaros tika īstenota mākslas akcija „Latvijas akmens sēkla Izraēlā”, kuras laikā cilvēki nodeva savus vēstījumus Pedvālē izaudzētai akmens sēklai, kura bija paredzēta pārstādīšanai Svētajā Zemē – Izraēlā. Pedvālē izaudzētā akmens sēkla ceļojumā uz Izraēlu devās pagājušā gada 11. oktobrī, kad tā ar gaisa balonu aizlidoja debesīs.

Šī gada 4. februārī Latvijas akmens sēkla nolaidās Vidusjūras krastā, Izraēlā. No 5. līdz 11. februārim Ojārs Feldbergs gatavoja vietu Akmens sēklas stādīšanai. Šajā laikā Dina parkā viņš izveidoja zemes mākslas objektu „Bedre un kaudze”.

Savukārt pagājušā gada vasarā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā Izraēlā dzīvojošā māksliniece Taņa Premingere izveidoja zemes mākslas objektu „Krusta griezums”, kurā viņa izkaisīja no Izraēlas atvestās smiltis.

Sadarbības projektu noslēdzot, 12. februāra dienas vidū, spožas un siltas saules noglāstīta, linu segas apskauta Latvijas akmens sēkla tika iestādīta Ojāra Feldberga veidotajā mākslas objektā „Bedre un kaudze”. Pirms iestādīšanas klātesošie nodeva akmenim savus vēstījumus un līdz ar Latvijā saņemtiem vēstījumiem tie tagad turpinās augt Svētajā Zemē, simboliski briedinot akmenim uzticēto.

Latvijas akmens sēklas stādīšanā piedalījās Latvijas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Izraēlā Mārtiņš Perts, Latvijas goda konsule Sara Allalouf, Izraēlas ārlietu ministrijas darbinieki Garijs Korens un Deivids Levi, pašvaldības Šarona krasts vadītājs Eli Braha, kā arī Asociācijas „Latvijas un Igaunijas ebreji Izraēlā” vadītājs Elie Valk un daudzi citi.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs un tēlnieks Ojārs Feldbergs pateicas visiem, kas ar savu ieguldījumu piedalījās mākslas projektā „Atmiņas par nākotni”.

Laura Miglone
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja kuratore

Pēdējās ziņas

2010-02-22 DAILES TEĀTRIS VIESOSIES LIEPĀJĀ, LIEPĀJNIEKI - RĪGĀ
2010-02-22 Uzdod gatavot pludmales vasaras sezonai
2010-02-19 DŽ.DŽ.DŽILINDŽERS IESTUDĒ MARKA REIVENHILA "TERORISTI"
2010-02-19 “Melo-M” pārstāvēs Latviju starptautiskā izpildītāju konkursā Sanktpēterburgā
2010-02-19 Markus Riva izdod pirmo singlu “Love to You” no jaunā albuma
2010-02-19 „Financial Times” atzīst Rīgu par vienu no Eiropas konkurētspējīgākajām pilsētām
2010-02-19 Starptautiskā lidosta „Rīga” īstenos nozīmīgus lidlauka modernizācijas un rekonstrukcijas projektus
2010-02-18 Ziedojumi glābējsilītēm Latvijas reģionos
2010-02-18 Laiks ceļošanai sācies uz „Dižvīr’ zem’ – Kurzem’ ”!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski