Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dainu kalnam – 25. Tikšanās ar kino režisoru un operatoru Zigurdu Vidiņu

2010-02-12

Turaidas muzejrezervāts, uzsākot Dainu kalna jubilejas gadu, februāra mēnesī uzsāk pasākumu ciklu “Domājot par pasaules lietu kārtību”, aicinot tikties ar cilvēkiem - personībām, kam ir savs noteikts pasaules redzējums, vērtību sistēma, viedoklis par lietu kārtību, pagātnes kultūras mantojumu un šodienas dzīves likumsakarībām.

16.februārī plkst.13.00, Turaidas muzejrezervātā notiks tikšanās ar kino režisoru, operatoru un producentu Zigurdu Vidiņu. Sarunu tēma “Dainu kalnam – 25”. Pasākuma laikā tiks demonstrētas Zigurda Vidiņa dokumentālās filmas: "Aplis pierādījumam", "Tava mūža sekundes rit", "Caur savu akmeni izej” un "Nezūdība".

Zigurds Vidiņš ir izcils latviešu kinooperators, dokumentālo filmu režisors, scenāriju autors un producents, kas savās sajūtās, dzīves vērojumā vienmēr bijis solīti priekšā laikam. Režisoram piemīt izcila spēja sabiedrības norisēs uzvert būtiskus, vērtīgus un tautas pašapziņai un nacionālās identitātes stiprināšanai svarīgus mirkļus un fiksēt tos dokumentālos kadros un stāstos. Viņš ir bijis režisors un operators vairāk kā 20 dokumentālajām filmām, no kurām populārākās ir “Berklavisms” (2007), “Dziedošā revolūcija” (2003), “Latviešu tautasdziesma” (2001), “Pārnāca latvietis” (1992) u.c. Zigurds Vidiņš no 2002. gada ir IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

Zigurda Vidiņa veidoto dokumentālo filmu sižetos nereti ietvertas filozofiskas tēmas. Filmas “Aplis pierādījumam” un “Tava mūža sekundes rit” ļaus ikvienam pārdomāt mūsdienu vērtību sistēmu un savu vietu pasaulē. Filma “Caur savu akmeni izej” stāstīs par Dainu kalna tapšanas laiku, tēlnieku Induli Ranku un viņa sajūtām toreiz - veidojot akmens skulptūras, un tagad – staigājot pa Dainu kalnu pēc 25 gadiem. Filma „Nezūdība” tēlainā veidā parādīs Induļa Rankas satikšanos ar Andreju Eglīti viņa 95. dzimšanas dienā, Ļaudonas kapos atklājot viņam veltīto piemiņas ansambli.
Pasākumu cikla ietvaros pirmā tikšanās Turaidas muzejrezervātā 6. februārī noritēja ar profesoru, habilitēto zinātņu doktoru Andri Buiķi, kas guva lielu atsaucību Siguldas novadā un visā Pierīgas reģionā. Pasākuma laikā zāle bija pārpildīta un profesora stāstījums par mūsdienu zinātnes saistību ar garīgumu klausītājos raisīja daudzus jautājumus un rosināja aktīvu diskusiju par pasaules lietu kārtību un cilvēka vietu tajā.

Martā plānota trešā tikšanās – sarunas par filozofisku tēmu “Ceļs uz baznīcu”.

 

Pēdējās ziņas

2010-02-12 Zemgale tiek prezentēta starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Tourest 2010” Igaunijā
2010-02-12 Kuldīgā svinēs Hercoga Jēkaba dzimšanas dienu!
2010-02-12 STUDENTIEM UN SKOLNIEKIEM - 50% ATLAIDE BIĻETĒM UZ IZRĀDI "KA TAVU TĒTI!"
2010-02-12 Kalēju studijas darbu izstāde „Daba metālā”
2010-02-12 Austrumu noskaņas arī “Erotā”
2010-02-12 Valentīna dienā notiks lielākā vienlaikus apskaušanās Ziemeļeiropā
2010-02-12 Ventspili popularizēs starptautiskajā tūrisma gadatirgū Igaunijā
2010-02-12 Sestdien sākas Latvijas amatieru teātru iestudējumu Gada izrāde 2009 reģionālās skates
2010-02-12 Meteņi Turaidā – atvadas no ziemas!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski