Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
Pasākumi

Ziņas

Vislabākais veids kā mācīties, ir satikties ar gudriem cilvēkiem

2010-02-10

dziesmas tēvsTuraidas muzejrezervāts, uzsākot Dainu kalna jubilejas gadu , februāra mēnesī aicina tikties ar cilvēkiem - personībām, kam ir savs pasaules redzējums, viedoklis par lietu kārtību, pagātnes kultūras mantojumu un šodienas dzīves likumsakarībām.

16.februārī plkst.13.00, Turaidas muzejrezervātā tikšanās ar kinooperatoru un režisoru Zigurdu Vidiņu. Dainu kalnam - 25. Zigurda Vidiņa dokumentālo filmu demonstrējumi. Filmas: "Aplis pierādījumam", "Tava mūža sekundes rit", "Caur savu akmeni izej”- filma par tēlnieku Induli Ranku, "Nezūdība" – filma par dzejnieku Andreju Eglīti.

Anda Skuja
TMR Ekspozīciju un izglītojošā darba nodaļas vadītāja

6.februārī plkst.14.30 Turaidas muzejrezervātā tikšanās ar profesoru, habilēto matemātikas doktoru Andri Buiķi. Sarunu tēma “Mūsdienu zinātnes saistība ar garīgumu”.

Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: “Pēdējo gadu zinātniskie atklājumi ir pierādījuši, ka saistība starp apziņu, realitāti un ticību pastāv. Jautājums ir, vai mēs vēlamies pieņemt jaunās attiecības ar apkārtējo pasauli un atbildību, ko uzliek šo spēju jēgpilna pielietošana dzīvē? Vai nākošās paaudzes skatīsies uz mūsdienām kā uz pagrieziena punktu, kad cilvēce spēja atklāt, kā patiesībā darbojas Visums? Vai spējam paši novērtēt to, kas esam? Par to un daudz ko citu, arī par Latvijas valsti un cilvēkiem, tikšanās reizē pārrunāsim ar profesoru Andri Buiķi Turaidas muzejrezervātā.”

Nezūdība (2007) – režisors, operators, scenārija autors. Filmā „Nezūdība” tēlainā veidā parādīta Induļa Rankas satikšanās ar Andreju Eglīti viņa 95. dzimšanas dienā, Ļaudonas kapos atklājot piemiņas ansambli.
Dzejnieka pašaizliedzīgais dzīves skatījums, ar mājās pārnākšanas tēmām un nebeidzamām dzimtenes – mātes alkām mudināja tēlnieku veikt darbu pie Andreja Eglīša piemiņas iemūžināšanas.

Caur savu akmeni izej - kurā dokumentēti kadri, kā neskaitāmas tonnas smags akmens tiek izcelts no zemes, kā tas vēlāk pakļaujas tēlnieka fantāzijai un nonāk Dainu kalnā.

Zigurds Vidiņš – Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” balva (2000) par nacionālajai atmodai un neatkarības centieniem veltītajām filmām

Triju zvaigžņu ordenis (IV šķiras” 2002. gadā piešķirts (kavalieris)

Režisors, scenārija autors, operators, producents

2001. gada 18. aprīlī notika dzejniekam veltītās dokumentālās filmas “Degošā dvēsele” pirmizrāde. Režisora Zigurda Vidiņa filmā ar sirdi un sapratni koncentrēts viss A.Eglīša mūžs. Filmas moto – Kārļa Skalbes vārdi: ”Katrai tautai iet pa priekšu kāda degoša sirds. Un burvim pār viņu nav varas.”
 

Pēdējās ziņas

2010-02-10 Aināra Šlesera paziņojums Latvijas sabiedrībai, valdībai un Konkurences padomei:
2010-02-10 Valdība akceptē airBaltic piedāvāto termināļa projektu
2010-02-10 LMK piedāvā “Grammy” balvu apskatu
2010-02-10 Parakstīs līgumu par grantu programmu „Atspēriens” 2010. gadā
2010-02-10 Humora šovs „Sieviešu diena” Latvijas lielākajās pilsētās
2010-02-10 Cēsīs tradicionāli piedāvā e-apmācības kursus tūrisma gidiem
2010-02-10 Gulbenes – Alūksnes bānītis sveic visus mīlētājus
2010-02-10 grupa Otra Puse piedāvā jaunu singlu un Valentīndienas akustisko koncertu
2010-02-10 Sv. Pētera baznīcā notiks labdarības koncerts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski