Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Noslēdzas mākslas akcija „Latvijas akmens sēkla Izraēlā”

2010-02-09

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja (Latvija) un Zaļās galerijas (Izraēla) sadarbības projekta „Atmiņas par nākotni” ietvaros tēlnieks Ojārs Feldbergs ir devies uz Izraēlu, lai pabeigtu vairāk kā gadu ilgušo akciju „Latvijas akmens sēkla Izraēlā”.

Mākslas akcijas laikā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā tikai izaudzēta un izlolota akmens sēkla, kurai mākslinieki un Pedvāles viesi nodeva savu vēlējumus, domas un idejas, lai kopā ar akmeni tās tiktu iestādītas Izraēlas zemē. Projekta ietvaros māksliniece no Izraēlas Taņa Premingere Pedvāles parkā izveidoja zemes mākslas objektu „Krusta griezums”, kurā tika iestrādāts arī neliels daudzums no Izraēlas atvestas zemes.

Pedvālē izaudzētā akmens sēkla savā ceļojumā uz Izraēlu devās pagājušā gada 11. oktobrī, kad sezonas noslēguma laikā akmens tika iecelts gaisa balonā un aizlidoja debesīs kopā ar Ojāru Feldbergu un gaisa balona pilotu Gunāru Dukšti. Ceļojums ir noslēdzies un akmens sēkla ieradusies Zaļajā galerijā Vidusjūras krastā, kur tā tiks iestādīta zemē un augs, simboliski audzējot arī visus vēlējumus, kurus tai uzticējuši tie, kas piedalījās šajā akcijā.

12. februārī plkst. 12.00 Zaļajā galerijā, Dina parkā, Arsuf Kedem, Izraēlā akcija tiks svinīgi noslēgta ar Ojāra Feldberga performanci „Latvijas Akmens sēklas stādīšana Izraēlas zemē”. Noslēguma ceremonijā piedalīsies Latvijas vēstnieks Izraēlā Mārtiņš Perta kungs.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs un tēlnieks Ojārs Feldbergs pateicas visiem, kas ar savu radošo ieguldījumu piedalījās akcijā „Latvijas akmens sēkla Izraēlā”. Īpaša pateicība Izraēlas vēstniecībai Latvijā un personīgi vēstniekam Henam Ivri Apteram un misijas vadītājai Liat Vekselmanei, kā arī Latvijas Kultūras ministrijai par atbalstu akcijas norisei.

Tie, kas akmens sēklai uzticēja savus novēlējumus, idejas un domas tiek aicināti tās atcerēties gan akcijas noslēguma dienā, gan arī turpmāk, audzējot un īstenojot labos nodomus līdz tie uzplauks, nobriedīs un piepildīsies.

Pēdējās ziņas

2010-02-09 Koru kruīzs: Norčēpinga – Rīga
2010-02-09 Pārtikas izstāde “Riga Food 2010” gatavojas rudens sezonai
2010-02-09 Domē apskatāma mākslas pedagogu darbu izstāde
2010-02-09 Jūrmala aktīvi popularizē sevi Vācijas tūrisma tirgū
2010-02-09 Dailes teātra jaunumi
2010-02-09 Kokles un koklēšana Latvijā
2010-02-09 airBaltic pasažieru skaits Rīgā janvārī palielinās par 20%
2010-02-09 "Rammstein" šovam nepieciešamas 27 kravas automašīnas un smagākā skatuve arēnas vēsturē
2010-02-08 Mainīs satiksmes organizāciju Ziepniekkalna ielas posmā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski