Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pededzē tradicionālās atvadas no ziemas - Masļeņica

2010-02-05

atvadas no ziemas masļeņicaSvētdien, 14. februārī Alūksnes novada Pededzes pagastā ar vizināšanos zirgu pajūgos, koncertu un salmu lelles Masļonas dedzināšanu svinēs tradicionālos svētkus – Masļeņicu jeb Meteņdienu un atvadīsies no ziemas.

Svētki sāksies jau no pulksten 11, kad pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vizināties zirgu pajūgos. Lai visi vizināties gribētāji varētu šo prieku izbaudīt, būs vienpadsmit pajūgi.

Pulksten 12 Pededzes tautas namā notiks koncerts, kurā piedalīsies pašmāju amatiermākslas kolektīvi - Pededzes tautas nama sieviešu un jauniešu deju kolektīvi, folkloras kopa „Labā oma” un Pededzes pamatskolas deju kolektīvs. Koncertu kuplinās arī viesi - Alūksnes tautas nama deju kopa „Jukums” ar deju uzvedumu „Ziema”, austrumu deju grupa no Alūksnes, kā arī Pečoru horeogrāfiskais ansamblis „Nadežda” un tautas instrumentu orķestris. Ieeja koncertā maksās vienu latu.

Pēc koncerta pagasta centrā notiks tradicionālās atvadas no ziemas, dedzinot salmu lelli Masļonu un ejot rotaļās pie ugunskura. Turpat par 20 santīmiem varēs baudīt tradicionālo Masļeņicas ēdienu – pankūkas un karstu tēju. Lai ikviens pasākuma apmeklētājs varētu to nogaršot, plānots izcept piecus simtus pankūku.

Pasākumā ar savu produkciju piedalīsies arī uzņēmēji – malienieši Ināra un Roberts Zeltiņi atvedīs zāļu tējas, Vilis Kļaviņš no Stāmerienas piedāvās pašceptu maizi, pašu gatavotu sieru un arī kādu stiprāku dzērienu. Pededzes rokdarbnieces savukārt izrādīs savus krāšņos rokdarbus. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot arī alūksnietes Sigitas Jakobsones un viņas meitiņu zīmējumu un gleznu izstādi.

Pēdējās ziņas

2010-02-05 Pirmais ziemas pasākums Viktora Ķirpa Ates muzejā „Meteņdienas joki, izdarības”
2010-02-05 Izsludina konkursu par labākajām bērnu un jauniešu sporta organizācijām
2010-02-05 Šis ir īstais laiks, lai vakcinētos pret ērču encefalītu
2010-02-05 Starptautiskā lidosta „Rīga” samazina autostāvvietu maksu
2010-02-05 Dailes teātra jaunumi
2010-02-05 Leonardo da Vinči dodas pirmajā vēsturiskajā lidojumā
2010-02-05 Sestdien plānots mainīt satiksmes organizāciju Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas krustojumā
2010-02-05 Šadē atgriežas ar jaunu albumu
2010-02-05 Kuldīgas tūrisma attīstības centrs piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour`2010 ar unikāliem un jauniem pasākumiem!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski