Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Šis ir īstais laiks, lai vakcinētos pret ērču encefalītu

2010-02-05

Šobrīd aktivizējusies iedzīvotāju interese par vakcināciju pret ērču encefalītu. Kā atzīst “Vakcinācijas Centra” speciālisti, lai arī vakcinēšanos ir iespējams veikt visu gadu, tomēr vislabāk to darīt ziemā, kad ērces vēl guļ, tādējādi izvairoties no saslimšanas jau pēc pirmās potes saņemšanas.

“Specifisku zāļu, kas spētu apturēt un izārstēt ērču encefalītu šobrīd nav, taču ar vakcīnas palīdzību cilvēku ir iespējams no šīs dramatiskās slimības pasargāt. Pēdējos gados cilvēki arvien atbildīgāk izturas pret vakcinēšanos, jo ir pietiekoši daudz negatīvie piemēri. Ja agrāk vakcinējās tikai cilvēki, kuri regulāri vasaras pavadīja laukos un mežā, tad tagad pēc ērču potes nāk arī pilsētnieki, jo kā rāda pieredze, ērces cilvēkus atrod arī parkos un māju pagalmos, ne tikai meža biezoknī,” norāda “Vakcinācijas centra” vadītāja Ārija Stalbova.

Latvijā ērces parasti mostas marta beigās, kad gaisa temperatūra sasniegusi aptuveni 5 grādus un ir aktīvas līdz pat novembrim. Tā kā, lai iegūtu pilnvērtīgu aizsardzību pret ērču encefalītu uz trim gadiem, nepieciešams veikt trīs secīgas potes, speciālisti iesaka laikus padomāt par vakcināciju, neatstājot to uz pēdējo brīdi. Jau pēc divām vakcīnas devām cilvēks iegūst imunitāti pret slimību uz vienu gadu. Tad nepieciešama trešā deva, kas rada imunitāti trim gadiem. Pēc tam atkārtota vakcinācija nepieciešama ik pēc trim līdz pieciem gadiem.

Vislielākā iespējamība sastapties ar ērci ir jauktu koku mežos un krūmājos, tomēr paradoksālā kārtā zināmi daudzi gadījumi, kad ērce cilvēkam ir piesūkusies parkā pašā Rīgas centrā, mājas dārzā vai pat vispār nesperot kāju ārpus mājas – ērce ir ienesta ar pļavas puķu pušķi. Arī ārpus Latvijas bieži vien nākas sastapties ar inficētām ērcēm, jo īpaši, dodoties uz tādām tūristu iecienītām vietām kā Austrijas Alpiem, Ālandu salām Somijā vai tepat uz Sāremā salu Igaunijā.

Pētījumi rāda, ka 20 – 30% ērču, kas piesūkušās iedzīvotājiem, bijušas inficētas ar ērču encefalīta vīrusu, tādēļ risks saslimt pēc ērces koduma ir ievērojams. Pie tam, inficētas ērces ir daudz aktīvākas, līdz ar to lielāka ir iespēja, ka cilvēkam var piesūkties tieši inficēta ērce. Cilvēks ar ērču encefalītu var saslimt arī dzerot inficētu kazas, retāk govs pienu.

“Statistika ir diezgan biedējoša. Klienti, kas vēršas pie mums “Vakcinācijas centrā” tā arī norāda, ka vēlas vasarā atpūsties un pavadīt laiku pie dabas, neuztraucoties par iespējamību saskarties ar ērcēm un slimībām. Arī ja neviena ērce nepiesūksies, vismaz nervi būs mierīgi,” norāda Ārija Stalbova.

Par uzņēmumu:
“Vakcinācijas Centrs” darbu uzsāka 2010.gada janvārī, Rīgā, Bruņinieku ielā 20, nodrošinot interesentiem iespēju saņemt visas Latvijā reģistrētās potes, to skaitā, vakcīnas kas nav pieejamas ģimenes ārstiem, piemēram, ceļotāju vakcīnas. “Vakcinācijas centrā” pieejamas arī profesionālu ārstu/terapeitu konsultācijas, kā arī iespēja sekot līdzi savai vakcinācijas vēsturei speciāli izstrādāta datu bāzē.
 

Pēdējās ziņas

2010-02-05 Pirmais ziemas pasākums Viktora Ķirpa Ates muzejā „Meteņdienas joki, izdarības”
2010-02-05 Izsludina konkursu par labākajām bērnu un jauniešu sporta organizācijām
2010-02-05 Pededzē tradicionālās atvadas no ziemas - Masļeņica
2010-02-05 Starptautiskā lidosta „Rīga” samazina autostāvvietu maksu
2010-02-05 Dailes teātra jaunumi
2010-02-05 Leonardo da Vinči dodas pirmajā vēsturiskajā lidojumā
2010-02-05 Sestdien plānots mainīt satiksmes organizāciju Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas krustojumā
2010-02-05 Šadē atgriežas ar jaunu albumu
2010-02-05 Kuldīgas tūrisma attīstības centrs piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour`2010 ar unikāliem un jauniem pasākumiem!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski