Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dailes teātra jaunumi

2010-02-05

19. FEBRUĀRĪ Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos jaunās režisores LAURAS GROZAS iestudētais serbu dramaturģes Milenas Bogavacas stāsts par ilgām KA TAVU TĒTI!

Šis stāsts ir savā sarežģītībā vienkāršs un komismā nopietns, vēstot par paaudžu mūžsenajiem kariem un vienaudžu nežēlīgo sāncensību. Lugas „Siseņi” autores Biļanas Srbļanovičas skolniece, jaunā serbu dramaturģe Milena Bogavaca runā skaudri un atmaskojoši, bet arī intīmi un skaisti. Nenosūtītas un nesaņemtas vēstules, kuru adresāts dzīvo vien atmiņās. Sapņi, kas vienmēr piepildās par vēlu...

Attiecību skarbums, vides lakonisms, valodas bravūra - tas viss iestudējumā raksturo mūžseno stāstu par bērnu attiecībām ar saviem vecākiem, par ģimeni kā vienīgo iespējamo patvērumu nestabilā pasaulē.

Izrādē spēlēs Anete Krasovska (Mazais), Dainis Grūbe (Bane), Lauris Subatnieks (Filips, narkodīleris), Lilita Ozoliņa (Marina, alkoholiķe), Kristīne Nevarauska (Aja, prostitūta), Ieva Pļavniece (Ksenija, kasiere), Intars Rešetins (Melnais), Jānis Paukštello (Pastnieks) un Marīna Janaus (Sociālā darbiniece).

Režisore Laura Groza, kura ir arī lugas tulkojuma autore, izrādi veido kopā ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Ievu Kauliņu, kustību konsultanti Ingu Raudingu un gaismu mākslinieku Mārtiņu Kudiņu.

Laura Groza stāsta: „Interesanti, ka, lai arī lugas fons ir pēckara periods Serbijā, Belgradā, kas mums, iespējams, neraisa konkrētas asociācijas un spēju identificēties, lugā dominē absolūti vispārcilvēciskas lietas, kas ir atpazīstamas neatkarīgi no tautības, mentalitātes, rases, reliģiskās piederības. Ja ar labklājību nesaprotam vienīgi kaut kādu ārēju luksu, tad, manuprāt, lugas varoņi savu labklājību un cerību rod ticībā cilvēkam. Cilvēkam saprātīgajam.”

Nākamās izrādes - 20. un 21. februārī plkst. 18.00.

Jūsu Dailes teātris

Pēdējās ziņas

2010-02-05 Pirmais ziemas pasākums Viktora Ķirpa Ates muzejā „Meteņdienas joki, izdarības”
2010-02-05 Izsludina konkursu par labākajām bērnu un jauniešu sporta organizācijām
2010-02-05 Pededzē tradicionālās atvadas no ziemas - Masļeņica
2010-02-05 Šis ir īstais laiks, lai vakcinētos pret ērču encefalītu
2010-02-05 Starptautiskā lidosta „Rīga” samazina autostāvvietu maksu
2010-02-05 Leonardo da Vinči dodas pirmajā vēsturiskajā lidojumā
2010-02-05 Sestdien plānots mainīt satiksmes organizāciju Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas krustojumā
2010-02-05 Šadē atgriežas ar jaunu albumu
2010-02-05 Kuldīgas tūrisma attīstības centrs piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour`2010 ar unikāliem un jauniem pasākumiem!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski