Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic saņem ATW Fēniksa balvu (Phoenix Award)

2010-02-01

Šodien svinīgā pasākumā Singapūrā pasaules vadošā avionozares izdevuma Air Transport World vecākais redaktors Ārons Karps (Aaron Karp) pasniedza Latvijas aviokompānijas airBaltic prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam ATW Fēniksa balvu. Augsti novērtētais apbalvojums apliecina atzinību būtiskajām izmaiņām kompānijā, kuras airBaltic ir veiksmīgi īstenojusi, neskatoties uz ārkārtīgi smagajiem tirgus apstākļiem. ATW svinīgais pasākums notika viesnīcā Swissotel-The Stamford.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks: „Pēdējo divu gadu laikā aviosabiedrībā airBaltic tika veikta biznesa reorganizācija, kas pārveidoja uzņēmumu gan operatīvās darbības, gan komercdarbības ziņā. Esam gandarīti, ka mūsu sasniegums guvis starptautisku atzinību no Air Transport World redakcijas ekspertiem. Mums aviācijas nozarē ATW Fēniksa apbalvojumam ir tāda pati nozīme kā Oskara balvai filmu nozarē.”

ATW redakcijas direktors Perijs Flints: „Fēniksa balva radīta, lai novērtētu tās aviosabiedrības, kuras panākušas komerciālu atdzimšanu, īstenojot būtisku uzņēmējdarbības reorganizāciju. Šis raksturojums precīzi atbilst airBaltic, kura spējusi veiksmīgi mainīt biznesa modeli, pievēršoties tranzītlidojumiem.”
 
ATW eksperti atsaucās uz airBaltic veiksmīgo lēmumu mainīt savu uzņēmējdarbības stratēģiju, pievēršot galveno uzmanību tranzītlidojumu tīkla modelim un tādējādi padarot Rīgu par tranzītmezglu starp austrumiem un rietumiem. Pēc šīm pārmaiņām ir būtiski uzlabojušies airBaltic pasažieru pieauguma un finanšu rādītāji. airBaltic pasažieru skaits Rīgas lidostā 2009.gada pirmajos deviņos mēnešos palielinājies par 33%.

„airBaltic ātri un izlēmīgi reaģēja uz dramatisko ekonomisko krīzi 2008. un 2009.gadā, kas Latviju skāra jo īpaši smagi. Izveidojot tranzītlidojumu tīkla modeli, aviosabiedrība ir spējusi aizstāt zaudētos vietējā tirgus pasažierus, kas lidoja no punkta uz punktu,  un panākt sekmīgus rezultātus arī ļoti nelabvēlīgos apstākļos,” sacīja ATW redakcijas direktors Perijs Flints.

„airBaltic veiksmīgi samazināja vienības izmaksas, vienlaikus palielinot vienības ieņēmumus un sasniedzot rekordaugstu vietu piepildījumu lidmašīnās. Tas tika panākts ar uzņēmējdarbības inovācijām biznesā un komercdarbībā. Šīs izmaiņas ir ļāvušas uzņēmumam nodrošināt stabilu pasažieru pieaugumu un pozitīvu naudas plūsmu pašreizējās lejupslīdes apstākļos. Tas ļauj aviosabiedrībai nostiprināt pozīcijas, lai turpinātu tālāko pilnveidošanos. airBaltic straujo paplašināšanos papildina būtiski uzlabojumi darbības rādītājos. Laikposmā no 2008. līdz 2009.gadam klientu sūdzības ir samazinājušās par vienu trešdaļu, kā arī par 3,5 procentpunktiem ir samazinājies nokavēto savienoto reisu skaits, kas ierindo airBaltic Eiropas punktuālāko aviosabiedrību saraksta augšgalā,” savus novērojumus izklāsta ATW redaktori.

Air Transport World ir Penton Media izdevniecības ikmēneša aviācijas žurnāls. Savu apbalvojumu programmu žurnāls uzsāka 1974.gadā, lai novērtētu izcilus sasniegumus avioindustrijā. Lai gan sākotnēji apbalvojumu programma bija pieticīga, turpmākajā pastāvēšanas laikā ATW apbalvojums ir kļuvis par vienu no vairāk kārotajiem un vērtīgākajiem apbalvojumiem, kādu uzņēmums vai indivīds aviācijas nozarē var saņemt. ATW apbalvojumu ieguvējus izvēlas žurnāla redakcijas eksperti, pirms tam organizējot ilgstošas apspriedes. Nominācijas izvirza žurnāla redaktori no visas pasaules, kā arī tās pieņem no jebkura cilvēka vai organizācijas, kas darbojas šajā nozarē. ATW Fēniksa balvu iepriekš saņēmušas tādas aviosabiedrības kā Malaysian, Korean,Royal Jordanian, Air New Zealand un Aer Lingus.

Pēdējās ziņas

2010-02-01 Naktīs slēgs satiksmi Salaspils ielas posmā
2010-02-01 Parakstīs nodomu protokolu par Rīgas geto muzeja izveidošanu
2010-02-01 ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS STUDENTIEM UN SKOLNIEKIEM
2010-01-29 No starptautiskās lidostas „Rīga” lidojumus sāks Rumānijas lidsabiedrība TAROM
2010-01-28 “Melo–M” noslēgs Latvijas turneju ar diviem koncertiem Maskavas namā
2010-01-28 Jubilāre starp Turaidas pili un muižu
2010-01-27 Notiks šogad pirmā Investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomes sēde.
2010-01-27 R.Munkevics tiekas ar ASV vēstnieci Latvijā
2010-01-27 8. MARTĀ - INTARA REŠETINA UN VARA VĒTRAS KONCERTUZVEDUMS "TU ESI SKAISTA VISOS NIEKOS, SĪKUMOS..."

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski