Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Siguldā uzcelts viens no lielākajiem sniegavīriem pasaulē

2010-01-26

Siguldā, Svētku laukumā izveidots sniegavīrs, kuru var uzskatīt par pasaulē vienu no lielākajiem sniegā veidotiem sniegavīriem. Tā ir unikāla akcija, kas Siguldas novadā notiek pirmoreiz. Sniegavīrs pārsniedz iecerētos 5,5 metrus, un bez cepures ir 7 metrus liels.

Ideja par tā gatavošanu radusies pēc aktīvu siguldiešu aicinājuma, lai akcentētu 2006.gadā notikušās Latvijas I Ziemas olimpiādes simbolu un gatavotos II Ziemas olimpiādei šā gada martā.

Sniegavīrs ir apskatāms Svētku laukumā. To skatīt varēs visu ziemu, jo februārī un martā Siguldā norisināsies arī starptautiskās distanču slēpošanas sacensības „Skandināvijas kauss”, Tautas slēpojums, „Siguldas kauss” kalnu slēpošanā, kā arī 5.martā tiks atklāta II Ziemas olimpiāde, kas pulcēs sportistus no visas Latvijas.

„Pateicoties tādām unikālām akcijām un siguldiešu entuziasmam veidojot Kamaniņu un Bobsleja trasi, Aerodium, augsta līmeņa kalnu un distanču slēpošanas trases, piedzīvojumu parkus „Mežakaķis”, „Tarzāns” un daudzām citām iniciatīvām, Sigulda veidojas par Baltijas aktīvās atpūtas centru,” sniegavīra akciju un gaidāmos notikumus šoziem Siguldā komentē Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Ideju rosinājis Jānis Lazdāns, aktīvs siguldietis, orientēšanās un distanču slēpošanas sporta veidu pārstāvis. Pašvaldības aicinājumam atbalstīt akciju, pievienojušies arī mākslinieks Elmārs Gaigalnieks, Olimpiskā sporta centra „Sigulda” direktors Jānis Ciaguns, SIA Ramirent un Siguldas novada Jauniešu dome.

Sniegavīrs ir izveidots uz speciāli izgatavota karkasa, appūšot to ar sniegu un tad veidojot kā skulptūru.

Atgādinām, ka 2005.gadā Siguldā notika Latvijas I olimpiāde. Olimpiādes logo bija sniegavīrs, kas brauc ar slēpēm no kalna. Tā autors – mākslinieks Indulis Martinsons to veidoja pēc Siguldas Mākslas skolas audzēknes Madaras Akmentiņas zīmējuma.

 

Pēdējās ziņas

2010-01-26 airBaltic sāks lidojumus četros jaunos maršrutos no Viļņas
2010-01-26 "LĪNENAS SKAISTUMKARALIENE" - PĒDĒJO REIZI
2010-01-26 Zināms Swedbank mākslas balvas 2009 skatītāju balsojuma uzvarētājs
2010-01-26 Aerobikas cienītāji sestdien pulcēsies Talsos
2010-01-26 Pēc atjaunošanas atklās Māriņkalna tautas namu
2010-01-25 Sniega skulptūru plenērs 2010
2010-01-25 Visi distanču slēpošanas cienītāji aicināti piedalīties Kandavas novada slēpošanas pārgājienā.
2010-01-25 “Cenplēsis 2010” Ķīpsalā plēsīs trekno gadu cenas
2010-01-25 Iznācis Rēzeknes un Viļānu novada kartes pirmizdevums

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski