Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vidzemes un Dienvidigaunijas velomaršruts „Tour de LatEst” tiek popularizēts Somijā

2010-01-25

Š.g. 21. – 24.janvārī Helsinkos, Somijā, Vidzemes Tūrisma asociācijas (VTA) pārstāvji un projekta partneri piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „Matka”, reklamējot Vidzemes tūrisma piedāvājumu.

Somijas lielākā tūrisma izstāde tiek organizēta katru gadu un tajā iespējams gūt vairāk informācijas tieši par Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm un Krieviju. „Matka” izstādes tēma šogad bija „Travel as a Preserver of Culture” jeb „Tūrisms kā kultūras saglabāšana”. Izstādē ar saviem stendiem piedalījās aptuveni 1200 dalībnieku no vairāk kā 70 valstīm. Izstāde ilga četras dienas un pirmajā dienā, kas bija veltīta tieši tūrisma profesionāļiem, izstādi apmeklēja ap 18 000 nozares speciālistu, un, līdz ar pārējiem, izstādes apmeklētāju kopskaits pārsniedza 81 000.

1.attēls: VTA valdes priekšsēdētājs R.Sijāts, B.Muceniece (Tallink), J.Zālītis (Salacgrīvas TIC), J. Pāvuls (Tallink)

Vidzemes pārstāvji izstādē piedalījās ar mērķi popularizēt Vidzemi kā potenciālo velotūrisma galamērķi, izplatot nesen izdoto velomaršruta karti. Karte izdota 7 valodās, tostarp arī somu. Karte, kurā iekļauts projekta „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” ietvaros jaunizveidotais velomaršruts Tour de LatEst, sniedz visaptverošu informāciju par interesantākajiem apskates objektiem maršrutā Vidzemes un Dienvidigaunijas pusē.

2.attēls: Jaunizdotā velomaršruta Tour De LatEst karte somu valodā (kartes vāks; karte stendā)

Vidzemes stendu apmeklēja daudz interesentu, kam bija jautājumi par jauno velomaršrutu un Vidzemes tūrisma piedāvājumu - naktsmītnēm, velo servisu (iespēju īrēt velosipēdu un nodot jebkurā vietā beidzot braucienu), velo transportēšanas pakalpojumiem. Kā jau secināts agrāk veiktajos veloekspertu pētījumos, velotūristiem būtiska ir iespēja plānot velomaršrutu, izmantojot arī vilcienu, tāpēc apmeklētāji vēlējās arī noskaidrot, kāda ir dzelzceļa satiksme. Interesentiem tika stāstīts par velomaršrutu, tā posmiem, iespējas uzsākt maršrutu jebkurā tā posmā, kā arī potenciālie braucēji tika iedrošināti, ka garais maršruts nav jābrauc ātri un var izbraukt tikai atsevišķus posmus pēc katra braucēja interesēm un spējām.

Interesenti tika aicināti arī piedalīties gaidāmajā velomaratonā, kas notiks š.g. 11.-25.jūlijā. Velomaratonā 14 dienu laikā plānots izbraukt maršrutu visā tā garumā, apskatot Vidzemes un Dienvidigaunijas skaistākās un interesantākās vietas.

 

3.attēls: Prezentācija somu žurnālistiem kopīgajā Latvijas stendā.

Nākamās tūrisma izstādes, kurās piedalīsies VTA un projekta partneri: Rīgā „Balttour”, Tallinā „Tourest” un Hamburgā, Vācijā, „Reisen Hamburg”.

Projekts „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” tiek ieviests Eiropas Reģionālā attīstības fonda Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas prioritātes „Konkurētspējas paaugstināšana Programmas teritorijā” ietvaros.

 

 

 

Pēdējās ziņas

2010-01-25 Sniega skulptūru plenērs 2010
2010-01-25 Visi distanču slēpošanas cienītāji aicināti piedalīties Kandavas novada slēpošanas pārgājienā.
2010-01-25 “Cenplēsis 2010” Ķīpsalā plēsīs trekno gadu cenas
2010-01-25 Iznācis Rēzeknes un Viļānu novada kartes pirmizdevums
2010-01-25 TALSU NOVADA MUZEJĀ: BIEDRĪBAS „CIPARNĪCA” TALS` KERAMIK` IZSTĀDE
2010-01-25 Ar zemākajām cenām "Saaremaa Spa Hotels" pārstāvniecība tagad arī Latvijā
2010-01-25 Nils Ušakovs sveic Mārtiņu Dukuru ar uzvaru Eiropas čempionātā
2010-01-25 Šogad 21.dzimšanas dienu svin tautas iecienītākais distanču slēpojums „APKĀRT ALAUKSTAM”
2010-01-22 Apbalvoti skatlogu, ēku fasāžu un priekšlaukumu noformējuma konkursa „Ziemassvētki 2009” uzvarētāji

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski