Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Prezentē vīziju par Jūrmalas attīstību

2010-01-21

Kārtējā Jūrmalas pilsētas attīstības stratēģijas 2010-2030 un Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma 2009-2021 izstrādes darba grupas sēdē savu vīziju par Jūrmalas turpmāko attīstību prezentēja arhitekts Uģis Šēnbergs.

Jūrmalnieka, viena no vadošajiem Latvijas arhitektiem un starptautiski zināma attīstības vīziju ģenerētāja Uģa Šēnberga piedāvātais pilsētas attīstības modelis aicina pilsētu turpināt attīstīt kā zaļo teritoriju ar videi draudzīgu uzņēmējdarbību un resursu patēriņu. Viņš Jūrmalu redz kā doktorantu pilsētu, kas veidojas par mācību un zinātnes centru. Jau pašlaik Jūrmalā ir divas augstskolas, kā arī Latvijas Universitātei piederošais Morberga nams, kas varētu kļūt par akadēmiskās izglītības centru.

Jūrmalas slimnīcā arhitekts saskata potences kļūt par cilvēka iekšējo orgānu audzēšanas centru, izmantojot to, ka Latvija jau tagad ir viena no vadošajām valstīm cilmes šūnu pētniecībā un nanotehnoloģiju attīstībā.

Cita, arī ar augsti izglītotu cilvēku potenciālu bagāta joma, pie kuras attīstīšanas U.Šēnbergs jau strādā, ir rožu un ābolu birža, kas uz Bulduru dārzkopības vidusskolas bāzes pasaulē nestu mūsu dārzkopju un selekcionāru unikālo veikumu.

Piedāvātās vīzijas vadmotīvs ir Raiņa platjoslas taka, veidojot ar augstāk minēto intelektuālo potenciālu un Jūrmalas tradicionālo kultūrvēsturisko mantojumu piesātinātu loku, kas vienlaikus reprezentētu Jūrmalu un būtu tūrisma piesaistes objekts. Asociējot vārda Rainis valodniecisko izcelsmi ar vārdu Karalis, šāda taka iegūst dubultu jēdzienisko slodzi.

Raiņa jeb Karaliskā platjoslas taka sāktos Jomas ielā pie Majoru stacijas, apmestu cilpu caur Dzintariem un Bulduriem un noslēgtos otrpus upei Bražciemā, ko U.Šēnbergs aicina nekavējoties veidot par tā saucamo lidostas konferenču centru, izmantojot nākotnē paredzamās Rīgas ātrgaitas maģistrāles pieslēgumu Kurzemes virzienam šajā vietā un strauji augošās Rīgas lidostas tuvumu.

Vīzijas autora ieteikums ir pašvaldībai jau tūlīt sākt pārrunas ar ārzemju investoriem, lai doktorantu pilsētas un lidostas konferenču centra idejas neaizceļotu uz citurieni, atņemot Jūrmalai unikālas attīstības perspektīvas, kas vienlaikus sekmētu arī kūrorta attīstību.

Uģis Šēnbergs ir izstrādājis dažāda apjoma teritoriju attīstības vīzijas ne tikai Rīgai, bet arī Monreālai Kanādā, Kobei un Nagojai Japānā, kā arī teritorijām Grieķijā un Bulgārijā, arī Varšavas vēsturiskajam centram.

 

Pēdējās ziņas

2010-01-21 Informēs par tūrisma izstādi “Balttour 2010”
2010-01-21 airBaltic sāks lidojumus no Viļņas uz Londonu
2010-01-21 airBaltic sāks lidojumus no Rīgas uz Amānu un Beirūtu
2010-01-21 DAILES TEĀTRĪ NOTIKS DOKUMENTĀLA JAUNIEŠU IZRĀDE "MANAS SIRDS STĀSTI"
2010-01-21 Informācija ceļotājiem uz ASV
2010-01-21 Rassell un Sabīne Berezina ierakstījuši jaunu dziesmu
2010-01-21 Ozolkalnā notiks mūziķu ziemas sporta spēles
2010-01-20 Jūrmalas pilsētas dome izstrādā priekšlikumus Tūrisma likuma grozījumiem
2010-01-20 Slepenais bunkurs atdzīvojas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski