Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Par paveikto tūrisma veicināšanā Rīgā

2010-01-20

Šodien Rīgas domē notika preses konference, kurā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Šlesers, domes deputāts, nodibinājuma „Rīgas Tūrisma attīstības birojs” valdes loceklis Maksims Tolstojs, un Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekle Vita Jermoloviča informēja par Rīgas domes paveikto tūrisma veicināšanā, par nodibinājuma „Rīgas Tūrisma attīstības birojs” īstenotās Ziemassvētku kampaņas rezultātiem un par Rīgas atpazīstamības programmas turpmākām iecerēm.

 

Fakti un viedokļi:

 

  • Kā liecina LR Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dati, 2009. gada decembrī vēstniecībā Maskavā izsniegto tūrisma vīzu skaits, salīdzinot ar 2008. gada decembri, pieaudzis par 48,8%. Kopumā LR pārstāvniecībās Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā šajā laikā izdoto tūrisma vīzu skaits palielinājies par 30%.

 

  • Aviokompānijas „airBaltic” informācija liecina, ka pasažieru skaits pieaudzis no valstīm, kur aktīvi tika reklamēta Rīga. 2009. gada decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada decembri, vislielākais pasažieru skaita pieaugums bijis no Somijas (+139%), no Krievijas (+67%), Lietuvas (+48%), Igaunijas (+30%), Norvēģijas (+28%), Vācijas un Zviedrijas (+11%).

 

  • Saskaņā ar starptautiskās lidostas Rīga publiskoto informāciju, 2009.gada decembrī lidostā apkalpoto pasažieru skaits pieaudzis par 15,7% salīdzinot ar 2008.gada decembri.

 

  • Pieaugums vērojams arī pasažieru plūsmā, kas izmanto prāmju un sauszemes satiksmi. Saskaņā ar AS Tallink Grupp informāciju, apkalpoto pasažieru skaits maršrutā Latvija - Zviedrija pagājušā gada decembrī pieaudzis par 27,9%, salīdzinot ar 2008.gada decembri. Savukārt Hansabuss, kas nodrošina autobusu satiksmi starp Rīgu un Tallinu, 2009.gada decembrī pārvadājis par 20% vairāk pasažieru.

 

  • Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas dati liecina, ka decembrī vidējais viesnīcu noslogojums Rīgā bijis 36,4%. Piecu lielāko Rīgas viesnīcu piepildījums 2009.gada ziemas brīvdienu laikā (no Ziemassvētkiem līdz šā gada 2.janvārim) sasniegusi 52,52%. Savukārt Reval Hotels viesnīcu noslodze Rīgā decembra nogalē sasniegusi pat 80 - 90%.

Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas izpilddirektore Astrīda Trupavniece:

„Par spīti tam, ka pasaulē kopumā tūristu skaits samazinās, Rīgā pagājušā gada otrā puse iezīmējas ar tūrisma aktivizēšanos. Varam teikt, ka tūristu piesaistīšanas jomā veidojas pozitīva tendence, un tas ir sistemātiska darba rezultāts gan pašvaldības, gan ar tūrismu saistīto uzņēmumu puses. Sevišķi austrumu virzienā Rīga izskatās arvien labāk, beigušās praktiski visas kādreizējās negācijas.”

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste:

“2009. gadā pirmo reizi ar tūrisma nozari saistītās institūcijas un uzņēmumi, piemēram, Ārlietu ministrija, Latvijas Dzelzceļš, tūrisma  nozares uzņēmēji tik saliedēti un mērķtiecīgi, kā vēl nekad iepriekš,  strādāja pie tā, lai veicinātu Rīgas un Latvijas atpazīstamīb. Neatsverama loma šai ziņā ir Rīgas domei, kas nodibināja RTAB, un nacionālajai aviokompānijai AirBaltic.

Patiess prieks, ka kampaņas „Live Rīga” rezultātā ļoti veiksmīgi ir uzrunāti Krievijas tūristi. Daudzas viesnīcas pērnā gada decembrī sasniegušas pēdējo gadu labākos darbības rādītājus, un par to pirmām kārtām jāpateicas tieši tūristiem no Krievijas. Uzskatu, ka tagad „fokuss jāpagriež” uz pārējiem Latvijai prioritārajiem tūrisma galamērķiem – gan tiem, kuros jau aizsākta aktīva darbība Rīgas reklamēšanā, gan tiem, no kuriem, kā rāda statistika, arvien pieaug tūristu skaits, piemēram Nīderlande, Izraēla, Dānija.

Esam pārliecināti,ka tikai sadarbojoties visām iesaitītajām pusēm tiks sasniegti nospraustie mērķi, t.sk. veicināta  Rīgas un Latvijas ekonomikas attīstība, kā arī tūrisma nozares ieguldījums Latvijas eksportā."

 Gidu aģentūras „Smile line” pārstāve Edīte Sīle:

„Mēs strādājam četrus gadus, un tik liels tūristu, īpaši krieviski runājošo tūristu, pieplūdums, kāds tas bija pagājušā gada beigās un šā gada sākumā vēl nebija redzēts: salīdzinot ar 2008.gada nogali, mūsu apkalpoto tūristu skaits palielinājās par 210%. Tūristi uzturējās Rīgā vidēji 3–7 dienas, dzīvoja 3*,4*,5* viesnīcās, pamatā izvēlējās ekskursijas pa Rīgu uz Siguldu, apmeklēja muzejus un labprāt apmeklēja restorānus. Vairākums no viņiem bija ļoti apmierināti ar šo Rīgas apmeklējumu un pauda vēlmi apmeklēt Rīgu un Jūrmalu vasarā.”


 

 

Pēdējās ziņas

2010-01-20 Jūrmalas pilsētas dome izstrādā priekšlikumus Tūrisma likuma grozījumiem
2010-01-20 Slepenais bunkurs atdzīvojas
2010-01-20 Ventspili popularizēs starptautiskajā tūrisma gadatirgū Somijā
2010-01-19 Aviosatiksmē starp Rīgu un Minsku jauna lidsabiedrība un 10 reisi nedēļā
2010-01-19 Slēpotprieks Līgatnē
2010-01-19 Pazemina maksu divās Talsu pirmsskolas izglītības iestādēs
2010-01-19 Kino „Rīga” sāk operu tiešraižu sezonu ar „Salomi”
2010-01-19 Sakarā ar 1991.gada barikāžu atceres pasākumiem ierobežos satiksmi
2010-01-19 Ziemas piedāvājums Turaidas muzejrezervātā!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski