Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

TOP KOMĒDIJA "GAISA GRĀBEKĻI"

2010-01-19

5. FEBRUĀRĪ Dailes teātrī notiks Valda Grēviņa komēdijas GAISA GRĀBEKĻI pirmizrāde.  

Dzejnieka, rakstnieka un tulkotāja Valda Grēviņa - leģendārās dziesmas „Tas trakais kavalieru gads” vārdu autora - aprakstītā pagājušā gadsimta 30. gadu Latvija ar tās ekonomisko depresiju un sociālo krīzi aizdomīgi atgādina mūsu laikam raksturīgās problēmas. Tās ir mūsu laika vainas, mūsu sociālās un cilvēciskās slimības. Iespējams, ka ir vērts paskatīties uz sevi no malas un saprast, ka vaina par situāciju, kurā esam nonākuši, slēpjas mūsos pašos – ja jau reiz mūsdienu gaisa grābekļi turpina atkārtot agrāko gaisa grābekļu avantūras.

Savulaik pazīstams kā smējējs un humorists, Valdis Grēviņš zīmē spilgtus, tipiskus un precīzi atpazīstamus tipus, ārkārtīgi trāpīgi uztaustot cilvēku vājības, atklājot iekšējos trūkumus un dzīves negācijas un ļaujot ar iejūtīgu, veselīgu pašironiju pasmaidīt par šo situāciju.

Par topošo iestudējumu režisors Kārlis Auškāps saka: „Katram laikam savs spaids un grūtības. Tomēr teātrī visos laikos nedrīkstētu aizmirst spārnoto latīņu teicienu Ridentem dicere verum, kas nozīmē - Smejoties pateikt patiesību. Un, galu galā - Dievam patīk joki. Vienīgi nelabais ir mūžam nopietns.”

Iestudējumā spēlēs aktieri Pēteris Liepiņš (Vecais Ķeizars), Mirdza Martinsone (Made, vecā Ķeizariene), Gints Grāvelis (Pēteris, viņu dēls, jaunais Ķeizars), Sarmīte Rubule (Milda, viņu meita), Lauris Dzelzītis (Riksis, ganuzēns), Baiba Neja (Tikla, ganumeitene), Lidija Pupure (Mīle), Akvelīna Līvmane (Cīle), Artūrs Skrastiņš vai Andris Bērziņš (Alfonss Prieciņš, ceļojošs propagandists), Harijs Spanovskis (Jēkabs Māls, liels vīrs no pilsētas), Aivars Siliņš (Lāčauza, pusagronoms), Aija Dzērve (Mimi, bārdāma), Elīna Dzelme (Fifi, bārdāma), Juris Bartkevičs (Slieka, viesmīlis), Dainis Gaidelis (Trieka, viesmīlis), Ērika Eglija, Inita Dzelme, Kristaps Rasims un Gints Andžāns (Talcinieki).

Jauniestudējuma radošajā komandā kopā ar režisoru Kārli Auškāpu darbojas scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, mūzikas režisors Juris Vaivods, kustību konsultante Inga Krasovska un gaismu māksliniece Māra Vaļikova.

Jūsu Dailes teātris

Pēdējās ziņas

2010-01-19 Aviosatiksmē starp Rīgu un Minsku jauna lidsabiedrība un 10 reisi nedēļā
2010-01-19 Slēpotprieks Līgatnē
2010-01-19 Pazemina maksu divās Talsu pirmsskolas izglītības iestādēs
2010-01-19 Kino „Rīga” sāk operu tiešraižu sezonu ar „Salomi”
2010-01-19 Sakarā ar 1991.gada barikāžu atceres pasākumiem ierobežos satiksmi
2010-01-19 Ziemas piedāvājums Turaidas muzejrezervātā!
2010-01-19 Gada sākumā Rīgas naktspatversmes vidēji dienā izmanto 670 cilvēku
2010-01-19 airBaltic un Reval Hotels apvieno spēkus un izveido kopīgu zīmolu
2010-01-19 SARUNAS AR MĀKSLINIEKIEM – Vilnis Vējš, Rasa Šmite, Stella Pelše

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski