Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic iegūst starptautisku apbalvojumu par biznesa restrukturizēšanu – ATW Fēniksa balvu (Phoenix Award)

2010-01-18

Pasaules vadošais avionozares izdevums Air Transport World® paziņojis, ka Latvijas aviosabiedrība airBaltic ir izvēlēta ATW Fēniksa balvai. To piešķir aviosabiedrībām, kuras būtiski restrukturizējušas savu darbību.
 
airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks: „Pēdējo divu gadu laikā aviosabiedrībā airBaltic tika veikta biznesa reorganizācija, kas pārveidoja uzņēmumu gan operatīvās darbības, gan komercdarbības ziņā. Esam gandarīti, ka mūsu sasniegums guvis starptautisku atzinību no Air Transport World redakcijas ekspertiem. Mums aviācijas nozarē ATW Fēniksa apbalvojumam ir tāda pati nozīme kā Oskara balvai filmu nozarē.”
 
ATW redakcijas direktors Perijs Flints (Perry Flint): „Fēniksa balva radīta, lai novērtētu tās aviosabiedrības, kuras panākušas komerciālu atdzimšanu, īstenojot būtisku uzņēmējdarbības reorganizāciju. Šis raksturojums precīzi atbilst airBaltic, kura spējusi veiksmīgi mainīt biznesa modeli, pievēršoties tranzītlidojumiem.”
 
ATW eksperti atsaucās uz airBaltic veiksmīgo lēmumu mainīt savu uzņēmējdarbības stratēģiju, pievēršot galveno uzmanību tranzītlidojumu tīkla modelim un tādējādi padarot Rīgu par tranzītmezglu starp austrumiem un rietumiem. Pēc šīm pārmaiņām ir būtiski uzlabojušies airBaltic pasažieru pieauguma un finanšu rādītāji. airBaltic pasažieru skaits Rīgas lidostā 2009.gada pirmajos deviņos mēnešos palielinājies par 33%.
 
„airBaltic ātri un izlēmīgi reaģēja uz dramatisko ekonomisko krīzi 2008. un 2009.gadā, kas Latviju skāra jo īpaši smagi. Izveidojot tranzītlidojumu tīkla modeli, aviosabiedrība ir spējusi aizstāt zaudētos vietējā tirgus pasažierus, kas lidoja no punkta uz punktu,  un panākt sekmīgus rezultātus arī ļoti nelabvēlīgos apstākļos” sacīja ATW redakcijas direktors Perijs Flints.
 
„airBaltic veiksmīgi samazināja vienības izmaksas, vienlaikus palielinot vienības ieņēmumus un sasniedzot rekordaugstu vietu piepildījumu lidmašīnās. Tas tika panākts ar uzņēmējdarbības inovācijām biznesā un komercdarbībā. Aviosabiedrība radīja jaunu terminu, proti, hibrīdmodelis (Hybrid Model), un, ienākot jaunos tirgos, izmantoja inovatīvus saziņas un mārketinga līdzekļus, piemēram, sociālos medijus. Šīs izmaiņas ir ļāvušas uzņēmumam nodrošināt stabilu pasažieru pieaugumu un pozitīvu naudas plūsmu pašreizējās lejupslīdes apstākļos. Tas ļauj aviosabiedrībai nostiprināt pozīcijas, lai turpinātu tālāko pilnveidošanos. airBaltic straujo paplašināšanos papildina būtiski uzlabojumi darbības rādītājos. Laikposmā no 2008. līdz 2009.gadam klientu sūdzības ir samazinājušas par vienu trešdaļu, kā arī par 3,5 procentpunktiem samazinājās nokavēto savienoto reisu skaits, kas ierindo airBaltic Eiropas punktuālāko aviosabiedrību saraksta augšgalā,” savus novērojumus izklāsta ATW redaktori.
 
ATW Fēniksa balvu aviosabiedrībai airBaltic pasniegs 1.februārī Singapūrā, ATW svinīgajā pasākumā viesnīcā Swissotel-The Stamford. Plašāka informācija par airBaltic apbalvojumu pieejama ATW februāra izdevumā.

Air Transport World ir Penton Media izdevniecības ikmēneša aviācijas žurnāls. Savu apbalvojumu programmu žurnāls uzsāka 1974.gadā, lai novērtētu izcilus sasniegumus avioindustrijā. Lai gan sākotnēji apbalvojumu programma bija pieticīga, turpmākajā pastāvēšanas laikā ATW apbalvojums ir kļuvis par vienu no iekārotākajiem un vērtīgākajiem apbalvojumiem, kādu uzņēmums vai indivīds aviācijas nozarē var saņemt. ATW apbalvojumu ieguvējus izvēlas žurnāla redakcijas eksperti, pirms tam organizējot ilgstošas apspriedes. Nominācijas izvirza žurnāla redaktori no visas pasaules, kā arī tās pieņem no jebkura cilvēka vai organizācijas, kas darbojas šajā nozarē. ATW Fēniksa balvu iepriekš saņēmušas tādas aviosabiedrības kā Malaysian, Korean,Royal Jordanian, Air New Zealand un Aer Lingus.

Pēdējās ziņas

2010-01-18 Majoru ledus halle aicina slidot
2010-01-18 Jūrmalas kūrortpilsēta piedalās tūrisma gadatirgū “Matka 2010” Somijā
2010-01-18 Dailes teātra jaunumi
2010-01-18 If atgādina: slēpotājiem saduroties uz kalna, zaudējumus sedz vainīgais
2010-01-18 Vēl viena skaista vieta Laucienē
2010-01-18 Šogad, 23., 24. janvārī Līvānos pie Latgales mākslas un amatniecības centra jau 5 reizi norisināsies „Sniega skulptūru plenērs 2010”.
2010-01-15 Pirmreizēja iespēja kļūt par pirmo viesi ballē Mālpils pilī, kas notiks 4. decembrī
2010-01-15 Kanādas valsts amatpersonas vizītes laikā plānoti satiksmes ierobežojumi
2010-01-15 Uz Jūrmalu vasarā aicina bērnus no Latvijas novadiem

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski