Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Karstens Tīls (Karsten Theil) no ICAO atzīmē sasniegumus un turpmāk darāmos darbus

2010-01-14

Sanāksmē, kura notika Latvijā 13. janvārī un kurā piedalījās nozīmīgākie aviācijas nozares pārstāvji, Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) Eiropas un Ziemeļatlantijas reģiona direktors Karstens Tīls atzīmēja sasniegumus un mudināja pievērsties turpmākiem izaicinājumiem, lai nodrošinātu stabilu aviācijas nozares attīstību.

Karstens Tīls augsti novērtēja aviācijas nozares pozitīvo attīstību un izaugsmi Latvijā 2009. gadā, kad citos reģionos bija vērojama lejupslīde. Tīla kungs atzīmēja nozares izcilos tehnoloģiskos sasniegumus un bija gandarīts par atzinību, kuru guvuši galvenie nozares pārstāvji, — VAS “Latvijas Gaisa satiksme” (aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējs) ir viena no labākajām šāda veida organizācijām Eiropā, Rīgas Starptautiskā lidosta ir viena no labākajām lidostām Ziemeļeiropā, un “airBaltic” atzīta par Eiropas Gada aviokompāniju.

Kopīgā sanāksmē ar VAS “Latvijas Gaisa satiksme”, Rīgas Starptautiskās lidostas, “airBaltic” un Civilās aviācijas aģentūras vadītājiem tika secināts, ka turpmākai ilgtspējīgai attīstībai ir nepieciešams rūpīgi plānot resursu palielināšanu aviācijas nozarei. Īpaša nepieciešamība ir konkurētspējīgs atalgojums nozares speciālistiem, lai izvairītos no iespējamās speciālistu aizplūšanas uz ārzemēm. Vēl viena nākotnes perspektīva ir lielāka aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja (LGS) un Rīgas lidostas komercializācija. Tādējādi šīs organizācijas tiktu attālinātas no valsts sektora un uzlabotos to komerciālā funkcionalitāte, tajā pašā laikā neprivatizējot šīs organizācijas.

Par ICAO: ICAO mērķis ir regulēt un sistematizēt starptautiskās civilās aviācijas aktivitātes, nodrošināt šīs nozares attīstību un izaugsmi, kā arī noteikt minimālos drošības standartus. Šī organizācija veic arī civilās aviācijas auditus dalībvalstīs un pārbauda, vai tiek ņemta vērā arī ieteicamā prakse. Pēc tam tiek gatavoti ziņojumi par standartu ievērošanu, kurā tiek raksturots dalībvalsts gaisa transporta sistēmas stāvoklis no drošības viedokļa. No 1992. gada Latvija ir ICAO dalībvalsts.

 

Pēdējās ziņas

2010-01-14 airBaltic - attīstības dzinējspēks. Lidostas terminālis – ekonomiskās attīstības priekšnosacījums
2010-01-14 Harijam Ozolam un Santai Zapackai jauna koncertprogramma
2010-01-14 Laucienē atklās brīvā laika pavadīšanas centru
2010-01-14 Talsu novada muzejā: digitālais stends par putniem
2010-01-13 SARUNAS AR MĀKSLINIEKIEM – Vilnis Vējš, Rasa Šmite, Stella Pelše
2010-01-13 15.janvārī plāno ierobežot transportlīdzekļu stāvēšanu Aspazijas bulvārī
2010-01-13 Vidzemes kā velotūrisma galamērķa popularizēšana
2010-01-13 Dailes teātra jaunumi
2010-01-13 airBaltic sadarbībā ar Belavia piedāvās vairāk lidojumu uz Minsku

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski