Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic - attīstības dzinējspēks. Lidostas terminālis – ekonomiskās attīstības priekšnosacījums

2010-01-14

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic šodien iepazīstināja medijus ar savu vīziju par turpmāko attīstību starptautiskajā lidostā Rīga un jauna termināļa nepieciešamību.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks: „Pēdējos gados Rīgas lidosta piedzīvojusi strauju attīstību. Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem avionozarē pasaulē, airBaltic savā bāzes lidostā Rīgā kāpināja pasažieru skaitu par vairāk nekā 30%. Rīgas lidostas infrastruktūra savas projektētās kapacitātes robežas sasniedza jau 2007.gadā, taču pateicoties lidostas centieniem un uzlabojumiem, nemitīgi pieaugošo pasažieru skaitu būs iespējams apkalpot līdz 2011.gada. Pēc 2011.gada turpmāka attīstība un pasažieru pieaugums Rīgas lidostā nebūs iespējami bez jauna termināļa. Lai jauns terminālis sāktu darboties 2011.gadā, jārīkojas nekavējoties. Ja mēs nerīkosimies šobrīd, tad pastāv risks pazaudēt konkurētspēju.”

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle: „Laikā, kad tautsaimniecība ir novājināta un bezdarbs nomāc turpat 180 tūkstošus cilvēku, ir gandarījums uzzināt, ka privātie uzņēmēji ir gatavi investēt attīstībā un jaunu darba vietu radīšanā. Jāatzīmē, ka Latvijas aviācijas un transporta nozare kopumā izsenis uzrāda augstus produktivitātes rādītājus citu Eiropas Savienības valstu vidū. Tās ir „gudrās” darba vietas ar augstu pievienoto vērtību. Tāpat nozares ieguldījums citu tautsaimniecības sektoru izaugsmē pēdējos gados ir ievērojams. Šādas investīcijas ne tikai nostiprinās Latvijas līderpozīcijas Baltijas aviopārvadājumu tirgū, bet sniegs iespēju īstermiņā rast darbu būvniecības nozarē strādājošiem, bet ilgtermiņā – viesmīlības sektoriem, komercpakalpojumiem, tranzītam u.c.”

Ekonomists Jānis Ošlejs, „Primekss” valdes priekšsēdētājs: „Starptautiska lidosta ir milzīgs ieguvums ekonomikai. Ārvalstu investoriem ir svarīga iespēja viegli atlidot uz savu rūpnīcu. Daudzām ekonomikas nozarēm, īpaši elektronikai ir ērti atrasties tuvu lielai lidostai, lai varētu ērti pārsūtīt detaļas un gatavos izstrādājumus. Tūristus ir viegli atvest, ja tiem ir viegli atlidot. Tāpēc jebkāda lidostas palielināšana ir ļoti atbalstāma iecere.”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žanete Jaunzeme-Grende: „Mēs priecājamies, ka viens no valsts lielākajiem pakalpojumu eksportētājiem ir gatavs virzīt turpmāko lidostas infrastruktūras attīstību, piesaistot privātā sektora investīcijas un veicinot nodarbinātību. Lidostas paplašināšanās veicinās arī LTRK biedru eksportspēju.”

airBaltic piedāvā būvēt termināli, kas sākotnēji spētu apkalpot 7 miljonus pasažieru 2014.gadā. Terminālis intensīvā darba periodos varētu apkalpot 40 lidmašīnas stundā jeb teju 5000 pasažieru stundā. Kopējās projekta investīcijas ir vairāk nekā 92 miljoni eiro. Investīcijas plānotas no privāta sektora līdzekļiem un neprasa valsts līdzdalību nedz finansējuma, nedz garantiju formā.

 

Pēdējās ziņas

2010-01-14 Karstens Tīls (Karsten Theil) no ICAO atzīmē sasniegumus un turpmāk darāmos darbus
2010-01-14 Harijam Ozolam un Santai Zapackai jauna koncertprogramma
2010-01-14 Laucienē atklās brīvā laika pavadīšanas centru
2010-01-14 Talsu novada muzejā: digitālais stends par putniem
2010-01-13 SARUNAS AR MĀKSLINIEKIEM – Vilnis Vējš, Rasa Šmite, Stella Pelše
2010-01-13 15.janvārī plāno ierobežot transportlīdzekļu stāvēšanu Aspazijas bulvārī
2010-01-13 Vidzemes kā velotūrisma galamērķa popularizēšana
2010-01-13 Dailes teātra jaunumi
2010-01-13 airBaltic sadarbībā ar Belavia piedāvās vairāk lidojumu uz Minsku

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski