Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Domes sēdē izskatīs naftas termināļa būvniecības ieceres sabiedriskās apspriešanas rezultātus

2010-01-06

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti šodien izskatīja jautājumu par SIA "Baltic Oil Terminal" būvniecības ieceri - jaunu naftas produktu pārkraušanas termināli Daugavgrīvā, Flotes ielā.

Atbilstoši būvniecības iecerei, termināli plāno izveidot Rīgas brīvostas teritorijā pie Daugavas iztekas līcī, Komētforta ragā, 25 hektārus plašā teritorijā. Te plānots izveidot vairākus 16 līdz 20 metrus augstus rezervuārus ar kopējo tilpumu 450 000 kubikmetru, kā arī divas piestātnes, katru 240 metru garumā, pie kurām varētu piestāt kuģi ar kravu līdz 100 000 tonnu.

Publiskās apspriešanas laikā par būvniecības ieceri kopumā izteikušies 3685 iedzīvotāji un trīs organizācijas. Biedrības "Koalīcija dabas un kultūras mantojuma aizsardzībai", "Bolderājas grupa" un Vides aizsardzības klubs iesnieguši arī iesniegumus ar argumentētiem iebildumiem pret plānoto būvniecību.

Apkopojot publiskās apspriešanas gaitā saņemtās atsauksmes, konstatēts, ka būvniecības ieceri atbalsta 235 iedzīvotāji, bet noraida - 3450 iedzīvotāji.

- Šajā projekta apspriešanas stadijā mūsu uzdevums nav ne būvniecības ieceres tūlītēja akceptēšana, nedz arī noraidīšana. Publiskās apspriešanas gaitā iedzīvotāji uzdevuši jautājumus un izteikuši viedokļus par projekta realizāciju ļoti plašā spektrā – gan par iespējamā termināļa ietekmi uz transporta kustību, īpašumu jautājumiem, vidi, kultūras pieminekļu aizsardzību. Uzskatu, ka mums šie viedokļi ļoti nopietni jāņem vērā un jācenšas sniegt iespējami precīzas atbildes uz visiem pagaidām vēl neskaidrajiem jautājumiem. Tikai tad publiskā apspriešana būs sasniegusi savu mērķi – iedzīvotāju un investoru interešu saskaņošanu. Par šo projektu diskutēsim vēl daudzkārt, bet tikai pēc būvniecības ieceres pilnveidošanas un atzinuma par ietekmi uz vidi saņemšanas deputāti varēs pieņemt galīgo lēmumu, - uzskata Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

Komitejas deputāti nolēma domes sēdē izskatīt ziņojumu par naftas produktu pārkraušanas termināļa būvniecības ieceres publiskās apspriešanas rezultātiem, bet par ieceri pēc būtības lemt pēc atzinuma par ietekmi uz vidi saņemšanas.

Komitejas priekšsēdētājs S.Dolgopolovs atzīmē, ka šāda projekta izskatīšanas procedūra nav domē tradicionāla prakse, taču tā palielina sabiedriskās apspriešanas rezultātu nozīmi domes lēmuma pieņemšanā.


 

Pēdējās ziņas

2010-01-06 Prieks bērnu acīs ir vislielākā dāvana lielajiem
2010-01-06 Rātsnamā pulcēsies Rīgas audžuģimenes
2010-01-06 Pērn starptautiskajai lidostai „Rīga” jaunu rekordu gads
2010-01-06 Latvijas Mākslas akadēmijas rektora ALEKSEJA NAUMOVA personālizstāde „AINAVA. XXI GS.”
2010-01-06 Nodos ekspluatācijā divas pašvaldības dzīvojamās ēkas Ilūkstes ielā
2010-01-06 Vecrīgas filiālbibliotēkā izstāde „Rīga un tās personības”
2010-01-06 Jūrmalas glābšanas dienests uz ūdeņiem
2010-01-06 6.janvārī sveiksim Rīgas Labās zvaigznes
2010-01-05 Rīga sāk gatavoties 2014. gadam, kad tā būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski