Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Rīga sāk gatavoties 2014. gadam, kad tā būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta

2010-01-05

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta paspārnē 4. janvārī izveidota Eiropas Kultūras galvaspilsētas direkcija. Direkcijas uzdevums būs sagatavot galvaspilsētu 2014. gadam, kad saskaņā ar starptautiskās žūrijas lēmumu Rīga būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Izveidojot direkciju, tika ņemta vērā citu Eiropas kultūras galvaspilsētu pieredze.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs: „Kultūrai ir nozīmīga loma pilsētas attīstībā un iedzīvotāju labklājībā, un, kā rāda citu valstu piemērs, kas īpaši svarīgi ir šodien, - kultūra var būt arī stimuls ekonomiskajai aktivitātei. Rīgai un Latvijai kopumā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss ir laba iespēja, kā, mērķtiecīgi sadarbojoties pašvaldībai, valsts iestādēm, privātajam un nevalstiskajam sektoram,veicināt tautsaimniecības atveseļošanos gan galvaspilsētā, gan visā valstī.”

Atbilstoši starptautiskajai praksei tuvākajā laikā Rīgas domē plānots izveidot Eiropas kultūras galvaspilsētas Uzraudzības padomi. Tajā tiks aicināti arī pārstāvji no Valsts prezidenta kancelejas, Ministru kabineta, nevalstiskajām organizācijām, Siguldas kā Rīgas oficiālās partnerpilsētas. Uzraudzības padomes uzdevums būs sekot līdzi sekmīgam 2014. gada sagatavošanās procesam.

Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcija sāks darbu trīs cilvēku sastāvā, to vadīs līdzšinējā RD Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle. „Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss apliecina Rīgas kultūras augstvērtību. Rīgas kultūras institūcijas un daudzas sabiedriskās organizācijas ir apliecinājušas gatavību sadarboties ar pilsētu gan projekta sagatavošanas posmā, gan īpašu pasākumu veidošanā 2014.gadā. Ir dots starts aktīvam un darba pilnam posmam turpmāko gadu kultūras procesu plānošanai, kurā būs aicināts iesaistīties ikviens rīdzinieks,” norāda viņa.

Oficiāli Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas (EKG) titulu apstiprinās 11.maijā Izglītības, jaunatnes un kultūras ministru padome Briselē. Kopš Eiropas Savienības paplašināšanās EKG gods tiek piešķirts divām pilsētām, katrai no citas valsts. 2014. gadā tā būs Rīga un Ūmeo pilsēta Zviedrijā. Līdzšinējā Eiropas kultūras galvaspilsētu pieredze 25 gadu garumā rāda, ka pilsētās, kuras nes šādu titulu, līdztekus augstvērtīgām kultūras norisēm strauji palielinās arī ekonomiskā aktivitāte, īpaši radošo industriju un pakalpojumu jomās, kā arī tūristu skaits.

Plašāku informāciju par Eiropas kultūras galvaspilsētas jautājumiem meklējiet mājas lapā www.kultrix.lv, Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcijā pa tālr. 67043635.

 

 

Pēdējās ziņas

2010-01-05 Saulkrastu distanču slēpošanas trase gaida aktīvās atpūtas cienītājus!
2010-01-05 airBaltic 2009.gada rezultātus paziņos ceturtdien
2010-01-05 Var slēpot apgaismotā trasē „Mežiniekos”
2010-01-04 Sākusies "Muzikālās bankas” balsojuma otrā kārta
2010-01-04 Rīdziniekiem tiek piedāvātas aktīvās atpūtas iespējas
2010-01-04 Alīša Kīza izdevusi albumu “The Element of Freedom”
2010-01-04 Nils Ušakovs: Rīgas centrā bijušas pēdējā laika vērienīgākās Jaungada svinības
2010-01-04 No 1.janvāra starptautiskajā lidostā „Rīga” mainās lidsabiedrības airBaltic pasažieru apkalpošanas pakalpojumu sniedzējs
2009-12-30 “Baltie lāči” apliecina – TĀ KĀ TĀ!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski