Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kino „Rīga” gadu sāks ar jaunāko latviešu dokumentālo filmu izlasi

2009-12-30

2010. gada pirmajā nedēļā no 2. līdz 7. janvārim kino „Rīga” (Elizabetes ielā 61) būs skatāma jaunāko latviešu dokumentālo filmu izlase – sešas filmas, kas 2009. gadā piesaistīja skatītāju un kritiķu uzmanību ne tikai pašu mājās, bet arī ārzemēs.

Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” direktore Kristīne Matīsa atzīmē: „Šī izlase atklāj tikai vienu, bet pietiekami plašu daļu no Latvijas dokumentālā kino tematiskā spektra – te ir gan sociāli aktuālas filmas, kas turklāt ir arī mākslinieciski kvalitatīvas, kā to rāda Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” balvas, gan spraigi piedzīvojumu un dēku stāsti ar plašās pasaules elpu, gan mūzikas pasaulē atrastas personības un filozofiski jautājumi par mākslas un mākslinieka attiecībām.”

Skatītāju vērtējumam tiks piedāvātas divas filmas par operas māksliniekiem un operas dzīves aizkulisēm. Filmā „Laimes luteklis” režisore Rūta Celma portretē pasaulē izcilo operdziedātāju Egilu Siliņu un rod atbildi, kurp ved viņa ceļš. Filma tika atlasīta prestižā Starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla (IDFA) konkursa programmā. Savukārt režisors Dāvis Sīmanis dokumentāli – inscenētajā filmā „VALKYRIE LIMITED”, sekojot līdzi Riharda Vāgnera operas „Valkīra” iestudēšanas procesam Latvijas Nacionālajā operā, ar traģikomēdijas paņēmieniem mēģina atklāt, cik iespējami vai neiespējami māksliniekam ir realizēt savus ideālus, nepārtraukti sastopoties ar neskaitāmiem viņu ierobežojošiem faktoriem. Filma ieguva Starptautiskās kinokritiķu asociācijas „FIPRESCI” balvu Nacionālajā filmu festivālā „Lielais Kristaps”.

Kino „Rīga” tiks demonstrētas arī 2009. gada Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” labākā īsmetrāžas dokumentālā filma „Bekons, sviests un mana mamma” un labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma „Bēgums”. Ilzes Burkovskas – Jakobsenas filma „Bekons, sviests un mana mamma” ir stāsts par pēckara paaudzi Latvijā no neatkarības atgūšanas laika līdz šim brīdim, sapni par vecajiem, labajiem laikiem, politiskām un sociālām pārmaiņām, kas skar vienkārša cilvēka dzīvi - filmas galveno varoni - Ilzes mammu. Savukārt Ivara Zviedra filma „Bēgums”, kā saka paši filmas veidotāji, vēsta par Latvijas cilvēkiem, kuru laiks ar starpstāvokļa zīmi tiks ierakstīts Latvijas vēsturē tāpat kā Padomju vai Ulmaņlaiki. Tā ir filma par aizbraucējiem no Latvijas, viņu domām, cerībām un likteņiem.

Pasaules dokumentālo piedzīvojumu filmu stilā veidotas divas filmas, kas apvienotas ciklā „Veiksmes ceļinieki” un pie kurām strādājusi internacionāla radošā komanda Laimas Freimanes un Ulda Cekula vadībā. Filmā „Nogalināt vai mirt” režisors Vladislavs Ščepins atklāj Latvijas izcelsmes leģendārā baltādainā Brazīlijas tīģeru mednieka Sašas Ziemeļa, kura slava nonāca līdz pat Holivudai, neparasto dzīvesstāstu. Savukārt filma „Kas bija Ed.L.?” ir par “Koraļļu pils” radītāju Edvardu Liedskalniņu, kurš dzimis Latvijā Krievijas impērijas laikā, pārstaigājis Ziemeļamerikas kontinentu un uzcēlis pieminekli, kas pēc 70 gadiem joprojām saista ļaužu skatienus un prātus.

Papildinformācija: www.kino.riga.lv

 

Pēdējās ziņas

2009-12-30 “Baltie lāči” apliecina – TĀ KĀ TĀ!
2009-12-30 1.janvārī Bolderājā sāk darboties jauna naktspatversme
2009-12-30 Latvijas vēstnieks Igaunijā kļūst par Piebalgas Alus pirmo klientu Igaunijas tirgū.
2009-12-30 Pūtēju orķestris „Rīga” veltīs koncertu Zvaigznes dienai
2009-12-30 Darbu sāks Izglītības, kultūras un sporta departaments
2009-12-30 Aicina rakstīt vēlējumus Alūksnei deviņdesmitgadē
2009-12-30 Gatis Alfrēds Gaujenieks – Jūrmalas Gada cilvēks 2009
2009-12-30 Apkopots Platforma.lv 2009.gada digitālo singlu un albumu tops
2009-12-30 2009.gadā Latvijā pirktākie ārzemju albumi – Bočelli, Depeche Mode un U2

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski