Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Darbu sāks Izglītības, kultūras un sporta departaments

2009-12-30

Ar 2010. gada 4. janvāri darbu sāks Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Tas izveidots, reorganizējot Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamentu un Rīgas domes Kultūras departamentu. Par departamenta direktoru iecelts līdzšinējais Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis.

Jaunizveidotā departamenta kompetencē ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvojošo izglītības vecumu sasniegušo bērnu izglītības nodrošināšana, kā arī darbs ar jaunatni. Tāpat departaments atbild par pilsētas kultūras dzīves norišu daudzveidības un kultūras procesa pieejamības nodrošināšanu, kultūras vērtību un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, pilsētvides kvalitātes pilnveidošanu. Departamenta kompetencē ir arī Rīgas pilsētas iedzīvotāju lietderīgas un radošas brīvā laika pavadīšanas iespēju, sporta un fizisko aktivitāšu pieejamības nodrošināšana.

Departamenta padotībā ir vairāk nekā 300 pašvaldības dibinātas iestādes: 155 pirmsskolas izglītības iestādes (bērnudārzi), 129 vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestādes (skolas), 13 interešu izglītības iestādes, 9 mākslas un mūzikas skolas, 4 patstāvīgi kultūras centri, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība ar 8 filiālēm, Rīgas centrālā bibliotēka ar 39 filiālēm, profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un 11 sporta skolas. Departamenta padotībā ir arī Rīgas Nacionālā sporta manēža, Brīvā laika centrs „Mangaļsala” un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs. Izglītības, kultūras un sporta departamenta kompetencē ir visu padotībā esošo iestāžu budžeta un investīciju plānošanas un izlietojuma organizēšana, izglītībai, kultūrai, jaunatnei un sportam paredzētā gada budžeta un investīciju projektu apkopošana iesniegšanai Rīgas domē.

Lai īstenotu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta kompetencē esošās jomas, tajā darbojas vairākas pārvaldes: Izglītības pārvalde, Kultūras pārvalde, Sporta un jaunatnes pārvalde, Administratīvā pārvalde, Finanšu pārvalde un atsevišķas struktūrvienības jeb nodaļas: Audita un revīzijas nodaļa, Juridiskā nodaļa, Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļa, Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcija un Direktora birojs.

Līdz 2010. gada 1. maijam departaments atradīsies trīs ēkās: Hanzas ielā 7, Kr. Valdemāra ielā 5 un Kaņiera ielā 15.

Savukārt, informācija par aktualitātēm izglītības, kultūras un sporta jomā, kā arī par departamenta darbību būs pieejama līdzšinējos departamentu elektroniskajos resursos: www.rdkd.lv (iepirkumi, normatīvie dokumenti, aktualitātes kultūrā u.c.), www.ijsd.riga.lv (iepirkumi, normatīvie dokumenti, jaunā struktūra u.c.) www.sports.riga.lv (sporta sacensību kalendārs, nolikumi, rezultāti, aktualitātes sportā), kā arī sociālajā medijā www.e-skola.lv. Plānots, ka pavasarī Rīgas iedzīvotājiem un sabiedrībai būs pieejama jaunizveidotā departamenta oficiālā mājas lapa. Tāpat savu darbību turpinās arī popularitāti iemanojušais, viens no izglītības vortālu līderiem – sociālais medijs: www.e-skola.lv.

Pēdējās ziņas

2009-12-30 “Baltie lāči” apliecina – TĀ KĀ TĀ!
2009-12-30 1.janvārī Bolderājā sāk darboties jauna naktspatversme
2009-12-30 Kino „Rīga” gadu sāks ar jaunāko latviešu dokumentālo filmu izlasi
2009-12-30 Latvijas vēstnieks Igaunijā kļūst par Piebalgas Alus pirmo klientu Igaunijas tirgū.
2009-12-30 Pūtēju orķestris „Rīga” veltīs koncertu Zvaigznes dienai
2009-12-30 Aicina rakstīt vēlējumus Alūksnei deviņdesmitgadē
2009-12-30 Gatis Alfrēds Gaujenieks – Jūrmalas Gada cilvēks 2009
2009-12-30 Apkopots Platforma.lv 2009.gada digitālo singlu un albumu tops
2009-12-30 2009.gadā Latvijā pirktākie ārzemju albumi – Bočelli, Depeche Mode un U2

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski