Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Gatis Alfrēds Gaujenieks – Jūrmalas Gada cilvēks 2009

2009-12-30

Par Jūrmalas Gada cilvēku 2009 atzīts mūziķis Gatis Alfrēds Gaujenieks - Jūrmalas pilsētas himnas teksta un melodijas autors.

Jūrmalas Gada cilvēka balvu Gati Alfrēdam Gaujeniekam pasniedz šovakar, 2009.gada 29.decembrī, Jūrmalas pilsētas domes sarīkojumā „Gada cilvēks 2009”, kas sākas plkst. 20.30 sanatorijas „Dzintarkrasts” viesu zālē.

Žūrijas komisija Gada cilvēka 2009 titulam bija nominējusi piecus pretendentus:

  • Aleksandrs Samoilovs - par izciliem sasniegumiem sportā, Jūrmalas un Latvijas atpazīstamības veicināšanu pasaulē un pludmales volejbola attīstīšanu Jūrmalā;

  • Gatis Alfrēds Gaujenieks – par Jūrmalas himnas (mūzikas un teksta autors) kā jūrmalniekus vienojoša faktora radīšanu;

  • Regīna Simsone – par profesionālās rehabilitācijas cilvēkiem ar invaliditāti ieviešanu Latvijā un Jūrmalā, radot vienlīdzīgas iespējas iegūt profesionālo izglītību un darbu;

  • Zinaīda Skuja – par Jūrmalai nozīmīgu pilsētas un starptautisku pasākumu un projektu realizēšanu;

  • Ieva Lase – par sasniegumiem Latvijas un starptautiskos skaistumkonkursos.

Gatis Alfrēds Gaujenieks ir jau astotais jūrmalnieks, kas izpelnījies Jūrmalas Gada cilvēka titulu. Pirms viņa šis gods ir bijis Jūrmalas mūzikas vidusskolas ilggadējam direktoram Andrejam Upmacim (2002), Jūrmalas 1. ģimnāzijas ilggadējam direktoram Jānim Kindzulim (2003), gleznotājai Maijai Tabakai (2004), sportistei Jeļenai Prokopčukai (2005), aktierim Eduardam Pāvulam (2006), ārstam Mihailam Malkielam (2007) un basketbola trenerim Ainaram Zvirgzdiņam (2008).

Jūrmalas pilsētas dome 2009.gada 10.septembra sēdē pieņēma izmaiņas saistošajos noteikumos par pilsētas simboliku, tajā iekļaujot Jūrmalas himnu ar Gata Alfrēda Gaujenieka vārdiem un mūziku. No šī brīža himna ieguva oficiālu statusu, tā tiek mācīta visās Jūrmalas skolās un atskaņota svinīgos pasākumos.

Noteikumos arī norādīts, ka Jūrmalas pilsētas himnu var izpildīt, paceļot Jūrmalas pilsētas karogu pašvaldības un tās iestāžu, kapitālsabiedrību rīkoto svinīgo pasākumu atklāšanā vai to laikā un Jūrmalas pilsētas svētku un citu sabiedrisku pasākumu laikā, nodrošinot svinīgus apstākļu. Jūrmalas pilsētas himnu var izpildīt pēc brīvas gribas arī tautas, darba vai ģimeņu svētkos, atceres dienās, kā arī citos gadījumos ikdienā, garantējot pienācīgu cieņu pret Jūrmalas pilsētas himnu. Sabiedriskos pasākumos Jūrmalas pilsētas himnas izpildīšanas laikā klātesošie stāv kājās.

Veicinot lokālpatriotismu, jūrmalnieku vienotību un pilsētas atpazīstamību, Jūrmalas pilsētas dome 2008.gadā aicināja Jūrmalas un Latvijas iedzīvotājus, kas nodarbojas ar dziesmu un tekstu radīšanu, piedalīties konkursā "Jūrmalas pilsētas himna". Konkursam darbus varēja iesniegt jebkurš iedzīvotājs - gan profesionālis, gan amatieris. Vienīgais nosacījums bija, ka tai jābūt literāri un gramatiski pareizā valodā, viegli uztveramai, skanīgai un saturiski saistītai ar Jūrmalas pilsētas būtību.

Pēc žūrijas, kuru vadīja komponists Juris Kulakovs, vērtējuma trīs labākie iesniegtie himnas darbi ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību tika nodoti tautas nobalsošanai, kurā iedzīvotāji par labāko atzina Gata Gaujenieka piedāvāto Jūrmalas himnu „Jūrmalai”.

Oficiāli himnu pirmo reizi svinīgi bija paredzēts atskaņot Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienā 2008.gada novembrī, taču tobrīdējai Jūrmalas pilsētas domes vadībai tas nebija pa prātam un pirmatskaņojumu no svētku scenārija izsvītroja. Neraugoties uz to, pēc pašreizējā Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja, tolaik – domes deputāta Raimonda Munkevica ierosinājuma, jauno Jūrmalas pilsētas himna sarīkojumā tomēr izskanēja pilsētas koru sniegumā.

Himnas autors jūrmalnieks Gatis Alfrēds Gaujenieks sevi ir ierakstījis Latvijas kultūras vēsturē ne tikai ar Jūrmalas himnu, bet arī ar to, ka ir bijis ierakstu studijas „GEM” īpašnieks, „Sound Division Studios” tehniskais direktors, grupas „Iļģi” muzikants, vokālists un komponists.

 


 

 

Pēdējās ziņas

2009-12-30 “Baltie lāči” apliecina – TĀ KĀ TĀ!
2009-12-30 1.janvārī Bolderājā sāk darboties jauna naktspatversme
2009-12-30 Kino „Rīga” gadu sāks ar jaunāko latviešu dokumentālo filmu izlasi
2009-12-30 Latvijas vēstnieks Igaunijā kļūst par Piebalgas Alus pirmo klientu Igaunijas tirgū.
2009-12-30 Pūtēju orķestris „Rīga” veltīs koncertu Zvaigznes dienai
2009-12-30 Darbu sāks Izglītības, kultūras un sporta departaments
2009-12-30 Aicina rakstīt vēlējumus Alūksnei deviņdesmitgadē
2009-12-30 Apkopots Platforma.lv 2009.gada digitālo singlu un albumu tops
2009-12-30 2009.gadā Latvijā pirktākie ārzemju albumi – Bočelli, Depeche Mode un U2

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski