Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

"PULKVEDIS PILĀTS" - PĒDĒJĀ IZRĀDE UN DISKUSIJA "VAI UN KĀ AKTUALIZĒT KARA TĒMU TEĀTRA MĀKSLĀ?"

2009-12-28

8. JANVĀRĪ PLKST. 19.00 Dailes teātra Kamerzālē pēdējo reizi tiks rādīta Alekseja Ščerbaka 1 diena 1 daļā PULKVEDIS PILĀTS, kam sekos radošās komandas, lugas autora un skatītāju DISKUSIJA par tēmu VAI UN KĀ AKTUALIZĒT KARA TĒMU TEĀTRA MĀKSLĀ?.

Pēc izrādes skatītāji tiks aicināti izvaicāt režisoru Mihailu Gruzdovu, lugas autoru Alekseju Ščerbaku un aktierus, iesaistoties diskusijā par kara tēmu teātra mākslā, kā arī citiem ar izrādi saistītiem jautājumiem. Diskusijā savu dalību jau apsolījuši studējošās jaunatnes pārstāvji, un tajā iesaistīties laipni aicināts ikviens interesents. Dailes teātris diskusijas dalībniekiem piedāvās arī karstu tēju.

Žurnālists un dramaturgs Aleksejs Ščerbaks bijis Afganistānā specvienības sastāvā līdz pat 1989. gada februārim, kad no turienes tika izvests pēdējais bataljons. Viņš strādājis par krāvēju Rīgas ostā, sagādnieku celtniecības firmā, režisoru un scenāristu reklāmas aģentūrā, žurnālistu un nesen nolēmis paeksperimentēt ar dramaturģiju. Eksperiments izdevās veiksmīgs (A.Ščerbaka pirmā luga „Noķert apustuli” (2006) ieguvusi vairākas starptautiskas godalgas), tādēļ autors nolēma turpināt.

Izpratne par mieru pasaulē ir acīmredzami mainījusies, ja Olimpisko spēļu atklāšanas diena vēsturē tiek ierakstīta arī kā jauna militāra konflikta starp Krieviju un Gruziju aizsākums. Šoks. Bailes. Dusmas. Negribot jāuzdod sev jautājums – kas notiks rīt? Vai ir vēl palicis kas tāds, uz ko varam paļauties? Kā palikt cilvēkam, neskatoties uz apstākļiem? Vai karš vajadzīgs tāpēc, lai mums atņemtu visu un ļautu saprast, kas esam, vai tieši pretēji – tas neatgriezeniski iznīcina cilvēku?

Izrādē „Pulkvedis Pilāts”, ko režisors nodēvējis par 1 dienu 1 daļā, lomas atveido Dailes teātra 9. studijas audzēkņi Kārlis Freimanis (Pulkvedis), Mārtiņš Počs (Alī), Kristaps Rasims (Students), Dainis Grūbe (Klusais), Gints Andžāns (Rudais), Andris Liseckis (Seržants sakarnieks), Artūrs Putniņš (Leitnants), Dana Čerņecova (Roze), Baiba Neja vai Ērika Eglija (Žozefīne) un Artūrs Dīcis (Bangladešs), kā arī Juris Žagars (Ģenerālis), Lidija Pupure (Vecene), Lauris Dzelzītis (Kapteinis) un Gints Grāvelis (Majors).

 „Pulkvedis Pilāts”šī gadajūnijā tika rādīta kā Dailes teātra 9. studijas diplomdarba izrāde.

Jūsu Dailes teātris

www.dailesteatris.lv

Pēdējās ziņas

2009-12-28 Reorganizē airBaltic korporatīvo pārvaldību
2009-12-28 Arī gada pēdējā nedēļā Bočelli albums numur 1 Latvijā
2009-12-28 Uzdod pievērst pastiprinātu uzmanību ietvju un trotuāru tīrīšanai
2009-12-28 OLIVERS aizkustina skatītājus
2009-12-28 Iedzīvotāji var izteikt viedokli par trim attīstības projektiem
2009-12-28 airBaltic ierašanās – nozīmīgākais 2009.gada notikums Tartu
2009-12-28 Tiks izcīnīts Rīgas domes kauss handbolā
2009-12-23 Valmiera - Tava brīvdienu pilsēta!
2009-12-22 Vidzemes tūrisma jaunumi [22.12.2009]

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski