Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tērpus “Rīgas Ziemassvētku koncertam” veido modes māksliniece Odetta Birmane

2009-12-22

“Rīgas Ziemassvētku koncertam”, kas Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos notiks Ķīpsalā, par solistu tērpiem rūpējas Odetta Birmane – viena no Latvijas spilgtākajām un pazīstamākajām modes māksliniecēm.

Tērpu māksliniece jau iepriekš sadarbojusies ar vairākiem “Rīgas Ziemassvētku koncerta” dalībniekiem – šūti tērpi gan Intam Teterovskim, gan korim “Balsis”, Odettas īpašo pieskārienu individualitātes veidošanā bauda arī koncerta izpildproducente Leonarda Ķestere un operas dīva Sonora Vaice.

Koncerta vadītājs un diriģents Ints Teterovskis uzsver, ka sadarbība ar Odettu vienmēr ir īpaša un viņš tērpu māksliniecei tērpu izvēlē pilnībā uzticas.

Odetta stāsta, ka pēc koncerta scenogrāfes un režisores Dace Pūces ieceres uz skatuves Ķīpsalā būs jaušams apsnidzis parks pagājuša gadsimta Vecrīgā. Tādēļ īpašs avangardisms tērpos nebūs manāms – galvenais uzdevums ir radīt noskaņai atbilstošu tēlu. Koncerta dalībniekiem tērpi tiek gan šūti, gan atlasīti no mākslinieku personīgajām tērpu kolekcijām, kopā veidojot vienotu ansambli, lai vēl vairāk radītu Ziemassvētku gaišuma un pacilātības sajūtu.

Odettas Birmanes radītie tērpi ir augstākās kvalitātes standartiem atbilstoši, eleganti, katram klientam individuāli precīzi izstrādāti. Dizaineres radošajām idejām, kā arī profesionālās komandas veikumam uzticas daudzi slaveni mākslinieki, kolektīvi, sabiedrībai pazīstamas personas, ietekmīgi uzņēmēji.

Nākošā gada pavasarī Odetta Birmane svinēs savas profesionālās darbības 30 gadu jubileju. Šajā periodā ir bijis Latvijā godināts un tālu ārpus robežām izskanējis darbs kopā ar Bruno Birmani “Nepieradinātās modes asamblejās”, pirmās neatkarīgās Latvijas dizaineru veikala “BB Studio” kolekciju izveide, vairāku “Mis Rīga” un “Mis Latvija” tērpu izstrāde. Odetta Birmane veidojusi formas tērpus arī Latvijas olimpiskajai komandai dalībai olimpiskajās spēlēs Lilehamerē un Barselonā. Viņa ir arī Marijas Naumovas Eirovīzijas leģendārās transformējamās sarkanās kleitas un saksofonu kvarteta “Next” autore. Paveikts arī milzīgs darbs pie dažādu teātra izrāžu un muzikālo uzvedumu skatuves tērpu izveides –“Ķiršu dārzs”, “Traviata”, “Zemes dziesma”, “Rambuku”, “Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam” u.c.

Iemīļotos solistus Sonoru Vaici, Ingu Pētersonu, Kristīnu Zaharovu, Anniju Putniņu, Juri Vizbuli, diriģentu Intu Teterovski, aktrisi Zani Aļļēnu, jaunās zvaigznes – Martu Aurēliju Rando un Patriku Stepi, kā arī kamerorķestri “Latvijas Filharmoniķi” un profesionālo pūtēju orķestri “Rīga” varēs dzirdēt Ziemassvētkos, 25. decembrī plkst.17.00 un 26. decembrī plkst.14.00 “Rīgas Ziemassvētku koncertā” Ķīpsalas hallē. Vairāk par koncertu: www.bt1.lv .

Pēdējās ziņas

2009-12-22 Vidzemes tūrisma jaunumi [22.12.2009]
2009-12-22 31.decembrī un 1.janvārī par braukšanu Rīgas pašvaldības sabiedriskajā transportā nebūs jāmaksā
2009-12-22 Tūristi Jūrmalā uzturas divreiz ilgāk nekā valstī vidēji
2009-12-22 Īstenojot veloceliņu attīstības projektu, Jūrmalā uzstāda informatīvu plāksni
2009-12-22 Grupa „Otra puse” un draugi aicina uz sirsnīgiem labdarības koncertiem 29.decembrī
2009-12-21 Nils Ušakovs un Uģis Mitrevics paraksta nodomu protokolu par gatavošanos Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam
2009-12-21 airBalticOutlet – zīmolu preces par zemākām cenām ar piegādi lidojuma laikā
2009-12-21 Kino „Rīga” uz lielā ekrāna – opera „Trubadūrs”
2009-12-21 airBaltic atved Rīgas lidostas četrmiljono pasažieri

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski