Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Nils Ušakovs un Uģis Mitrevics paraksta nodomu protokolu par gatavošanos Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam

2009-12-21

Šodien, 21. decembrī Siguldas Kamaniņu un bobsleja trasē Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics parakstīja abu pilsētu nodomu protokolu par gatavošanos Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam. Pēc tam abu pilsētu mēri kopā ar sportistiem Martinu un Tomasu Dukuriem devās kopīgā braucienā bobsleja trasē, kur četrinieks sasniedza ātrumu 103 km/h.

 

Nils Ušakovs sacīja: „Paldies visiem Siguldas iedzīvotājiem, kas aktīvi iesaistījās, lai Rīga kļūtu par Eiropas kultūras galvaspilsētu! Sigulda ar savu atraktīvo kultūras vidi, ar ekstrēmo izklaides un sporta iespēju piedāvājumu labi sasaucas ar Rīgas pieteikuma „Force majeure” idejisko koncepciju. Lai šī Rīgas – Siguldas nodomu protokola parakstīšana simboliski iesāk mūsu pilsētu tālāko sekmīgo ceļu līdz Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam!”

Savukārt Uģis Mitrevics atzina: „Sigulda ir ļoti gandarīta par iespēju palīdzēt Rīgai šogad izcīnīt 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu. Siguldā norit aktīva kultūras dzīve, ir starptautiski atpazīstami pasākumi un mēs esam gatavi papildināt to daudzveidīgo kultūras dzīvi, kādu Rīga 2014. gadā piedāvās. Siguldā šodien šo draudzības un sadarbības nodomu protokolu ar Rīgu parakstām arī tādēļ, ka divi pirmie Eiropas kultūras galvaspilsētas vēstneši – sportisti Tomass un Martins Dukuri – dosies nākamā gada sākumā uz Vankūveras Olimpiskajām spēlēm un reklamēs Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu. Mēs ceram vismaz uz vienu zeltu šajās spēlēs, un lepojamies, ka abi brāļi nāk no Siguldas!”

 

Rīgas un Siguldas nodomu protokols paredz vienošanos par svarīgākajiem sadarbības principiem un virzieniem Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa nodrošināšanā 2014.gadā. Lai augstvērtīgi sagatavotos šim notikumam, nodrošinot ilgtermiņa ieguvumus pilsētām, iedzīvotājiem un valstij kopumā, abas puses vienojās par plašu iedzīvotāju iesaisti Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumos. Sadarbībā ar valsts institūcijām pilsētas apņēmās izmantot visas iespējas, lai ar 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu panāktu pēc iespējas plašāku Rīgas, Siguldas novada un Latvijas atpazīstamību pasaulē.

Pēdējās ziņas

2009-12-21 airBalticOutlet – zīmolu preces par zemākām cenām ar piegādi lidojuma laikā
2009-12-21 Kino „Rīga” uz lielā ekrāna – opera „Trubadūrs”
2009-12-21 airBaltic atved Rīgas lidostas četrmiljono pasažieri
2009-12-21 Jūrmala ir gatava sagaidīt vairāk Norvēģijas tūristu
2009-12-21 Siguldā ir viss ziemas prieku baudīšanai!
2009-12-21 Jauniešu koris „Balsis” aicina uz Ziemassvētku koncertiem
2009-12-21 Apkopots Latvijā pirktāko Ziemassvētku albumu tops
2009-12-21 Pieejamas papildbiļetes uz “Melo–M” lielkoncertu „Apkārt pasaulei Ziemassvētkos”
2009-12-18 Kandavas novada amatnieku darbu izstade no 18.12.09.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski