Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Jūrmalā rada idejas Jomas ielas perspektīvai attīstībai

2009-12-16

Jūrmalā 10. un 11. decembrī norisinājās „Nākotnes pilsētas spēle”, kurā abu dienu garumā 25 spēles dalībnieki radīja jaunas, radošas idejas Jomas ielas perspektīvai attīstībai.

 

„Nākotnes pilsētas spēlē” Jūrmalā Jomas ielas attīstības idejas piedāvāja 25 sabiedriski aktīvi spēles dalībnieki, apvienojoties piecās komandās, kuras vērtēja pieaicinātie eksperti no Britu padomes Latvijā, LR Kultūras ministrijas, Jūrmalas pilsētas domes, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) un speciālisti no uzņēmumu sektora, kā arī paši spēles dalībnieki.

 

Spēle ir Britu padomes projekta „Radošās pilsētas” viena no aktivitātēm, kuras mērķis Jūrmalā bija radīt daudzpusīgas un inovatīvas idejas radošai un ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai, rodot jaunus risinājumus Jomas ielas attīstībai nākotnē. Spēle Jūrmalā tapa, LLPA sadarbojoties ar Britu padomi Latvijā un Jūrmalas pilsētas domi.

 

Balsojumu rezultāti spēles beigās parādīja, ka augstāko atzinību bija ieguvusi Zaļās komandas sagatavotā prezentācija un idejas ar motīvu „Saglabāsim labāko nākotnei”. Jomas ielai Zaļā komanda piedāvāja pārtapt par senlaicīgu ielu, kurā darbotos izstādes, tiktu saglabāta kultūras identitāte un vēsture, atjaunojot arhitektūru un izveidojot Jomas ielu kā tematisko pasākumu norises vietu Jūrmalā. Uz Jomas ielas labprāt rīkotu arī tematiskos retro pasākumus un balles, seno tērpu parādes, starptautiskus festivālus, kā arī tirgus placī organizētu antīko lietu izpārdošanu un ierīkotu Spēļu namu, kur sastapties gan bērniem, gan pieaugušajiem, piedāvājot pavadīt laiku, spēlējot galda vai arī kāršu spēles. Komanda radīja ideju arī par vecās Majoru stacijas atjaunošanu, retro laivu izbraucienu organizēšanu Lielupē un agrāko laiku augsti novērtēto filmu rādīšanu uz kultūras nama sienas, kā arī kinoteātra iekštelpās.

 

Spēles dalībnieku un ekspertu vidū atzinīgus vārdus izpelnījās Sarkanās komandas pārstāvji, kuru prezentācijas veids bija ļoti radošs un šai spēlei atbilstošs. Sarkanā komanda prezentāciju iesāka ar uzrunu: „Kas neriskē, tas nedzīvo Jūrmalā!”, un šo divu dienu spēles laikā bija radījuši ideju par Jūrmalu kā augstāko izglītības iestāžu vietu, kur pulcēties doktorantūras studentiem ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm, jo, kā uzsvēra komandas pārstāvji, „bez jūras doktoru disertāciju nevar izstrādāt”. Sarkanās komandas ideja balstās uz jau esošo objektu izmantošanu, neveidojot papildus būvobjektus.

 

Arī pārējās komandas radījušas interesantus risinājumus Jomas ielas attīstībai. Oranžā komanda uzsvēra, ka Jomas iela jāskata kopsakarībā ar visu Jūrmalu, iesakot Jomas ielā radīt tādus akcentus kā strūklaka, videoekrāns, smilšu pulkstenis. Oranžā komanda ierosināja izveidot tematiskās ielas un Jūrmalas mēru aleju, kā arī gaisa tramvaju, retro kuģīti, naudas kaltuvi, mākslinieku namiņu, zivju tirgu un zaļo tirgu ar jūrmalnieku saražotiem produktiem.

 

Dzeltenā komanda izstrādāja ideju par Roņārija, koncertzāles, kapelas izveidi. Pēc Dzeltenās komandas iecerēm, Jomas iela pārtop par videi draudzīgu ielu, kas pati ražo elektrību, ko izmanto laternās ielas apgaismošanai. Tā kā Jomas ielā kā viena no problēmām tika identificēta nespēja savienot ielas iedzīvotāju un uzņēmēju intereses, Dzeltenā komanda kā risinājumu rod pazemes ielas izveidošanu – nakts pasākumi kafejnīcām un viesnīcām tiek rīkoti ielas pazemes daļā. Dzeltenā komanda ierosina arī pagarināt Jomas ielu un radīt Lielupes promenādi un Lielupes molu. Zilā komanda savukārt piedāvā ideju par Jūrmalu kā festivālu pilsētu, rekonstruējot koncertzāli un izveidojot Jomas ielas ieejas vārtus.

 

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Jānis Kalviņš atzīst: „Nākotnes pilsētas spēle ir lieliska iespēja rast jaunus un radošus risinājumus, kā uzlabot un attīstīt pilsētu. Tā ir iespēja pašiem iedzīvotājiem piedalīties pilsētas vīzijas radīšanā, sniedzot konkrētus priekšlikumus un idejas turpmākajai pilsētvides attīstībai”.

 

LLPA pirms tam ir noorganizējusi spēli arī Jelgavā par Pasta salas un Lielupes pieguļošās teritorijas attīstību un spēli Valmierā par Valmieras pilsētas Atpūtas parka teritorijas perspektīvo attīstību. Jāpiebilst, ka Jūrmalas spēles izpētes objekts – Jomas iela ir kļuvusi par savdabīgu pilsētas vizītkarti un galveno pastaigas vietu Jūrmalā, un tā ir garākā gājēju iela Latvijā, kur koncentrētas daudzas vēsturiskas celtnes, un gandrīz visas ielas garumā novietotas kafejnīcas un suvenīru veikali, pievilinot ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī tūristus.

 

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001.gada 23.augustā, lai īstenotu republikas pilsētu pašvaldību interešu aizstāvību un nodrošinātu interešu un tiesību pārstāvniecību gan valstī, gan ārpus tās robežām, kā arī veicinātu to savstarpējo sadarbību un attīstību.


LLPA biedri ir deviņas lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils.

Pēdējās ziņas

2009-12-16 Jūrmala aktīvi piedalās TAVA rīkotajā akcijā „Redzi, Latvija runā!”
2009-12-16 Jūrmalā atjaunotas aizsargājamo teritoriju robežas
2009-12-16 “Rīgas Ziemassvētku koncertā” piedalīsies vairākas jaunās mūzikas zvaigznes
2009-12-16 airBaltic vasaras sezonā sāks lidojumus uz Belgradu, Madridi un Vāsu
2009-12-16 Belavia sāks darbu starptautiskajā lidostā „Rīga”
2009-12-16 Grupa “Iļģi” aicina uz ziemas saulgriežu koncertiem
2009-12-15 Pirmo reizi Jūrmalā tiks izgaismota Mellužu estrāde
2009-12-15 Praktiskā Ziemassvētku grāmata
2009-12-15 Ziemassvētku tirdziņš Ludzā!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski