Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jau 7. JARMARKA Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde – gadatirgus – labdarības akcija no 17. līdz 30. decembrim

2009-12-15

Ar devīzi „Te dzimst māksla!” no šī gada 17. līdz 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā notiks gadskārtējā studentu darbu izstāde – gadatirgus – labdarības akcija JARMARKA, kuras idejas autori un organizētāji ir pasākumu aģentūra “Pareizā ķīmija” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un reklāmas aģentūru Airport.

 

Šāds gadatirgus Latvijā notiks jau septīto gadu pēc kārtas, tajā piedalās vairāk kā 300 jauno mākslinieku ar vairāk nekā 8000 darbiem un tā ir pieejama ikvienam interesentam.

 

Jarmarkas apmeklētajiem būs iespēja ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties oriģinālus un unikālus studentu darbus. Kā katru gadu, arī šogad JARMARKĀ piedalīsies studenti no vizuālās komunikācijas nodaļas, vides mākslas, funkcionālā dizaina, keramikas, tekstilmākslas, stikla, tēlniecības, modes mākslas, restaurācijas, scenogrāfijas, mākslas vēstures, mākslas zinātnes, metāla dizaina, glezniecības un grafikas nodaļām.JARMARKA ir viens no spilgtākajiem notikumiem mākslas jomā gan pašiem studentiem, gan tās apmeklētājiem, jo vienuviet ir izvietoti ap 8000 jauni un neredzēti mākslas priekšmeti.

 

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs: “JARMARKA ir unikāls pasākums, kas nu jau kļuvis par sava veida zīmolu, kā arī asociāciju par brīnišķīgu Ziemassvētku sajūtu, kur ikkatrs var atrast sev un saviem tuviniekiem ko skaistu, mīļu un oriģinālu. Prieks par šo 30. gadu atjaunināto tradīciju, kas nu jau septīto gadu sniedz iespēju gan Latvijas iedzīvotājiem, gan tās viesiem atbalstīt studentus un brīnišķīgu kultūras pieminekli, kā arī sildīt savu un savu tuvinieku sirdi ar vērtīgām dāvanām.”

 

Turpināsies tradicionālā JARMARKAS labdarības akcija, kas veiksmīgi risinājās visos iepriekšējos gados, – daļa no JARMARKAS laikā iegūtajiem līdzekļiem tiks ziedotiLMA aulas restaurācijai. Tādējādi ne tikai studenti, bet arī katrs pircējs, kas iegādāsies kādu darbu, ziedos aulas un LMA sienu gleznojumu restaurācijai.

 

„Par līdz šim iegūtajiem līdzekļiem no iepriekšējo gadu JARMARKĀM, esam veikuši nopietnus glābšanas darbus LMA aulas griestos, kā arī uzsākuši LMA 1.stāva gaiteņa sienu gleznojumu atsegšanu, kas, pateicoties JARMARKAS savāktajiem līdzekļiem, varēs veiksmīgi turpināties arī šogad,” stāsta Aleksejs Naumovs. Pirms restaurācijas darbi ir bijuši ārkārtīgi svarīgi kultūrvēsturiskās ēkas un gleznojumu saglabāšanai un atjaunošanai. Pēc restauratores Ingas Melderes novērtējuma, kopējais aulas griestu stāvoklis ir apzīmējams kā steidzami konservējams. Ir jau aizpildītas plaisas griestos un sienās, kā arī atsegti unikālie jūgendstila gleznojumi, kas pamats restaurācijas uzsākšanai, taču vēl ir nepieciešami lieli līdzekļi, lai LMA lielā aula atgūtu savu kādreizējo spožumu.

 

“Nu jau septīto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas sienās tiek organizēts darbīgas enerģijas, svētku noskaņas un pozitīvisma pilns labdarības pasākums-studentu darbu gadatirgus JARMARKA, kas šogad zīmīgi sasaucas ar tā mājvietas galveno mērķi – izglītības procesu. Interesanti, ka studenti, kuri savulaik 1.kursā iesnieguši savus darbus pirmajā JARMARKĀ, šopavasar jau saņems maģistra grādu, līdz ar to varam jau runāt par JARMARKAS paaudzi mākslā. Līdzīgi, kā talantīgs students studiju gadu procesā iegūst profesionalitāti un meistarību, tā arī JARMARKA nu jau kļuvusi par Akadēmijas dzīvu organismu, kur varam atrast visu svētku noskaņā kāroto – sirsnību, talantu, profesionalitāti, smaidu, siltumu un enerģiju. Šķiet Akadēmijas Ziemassvētki bez JARMARKAS nav vairs iedomājami, tādēļ gaidīsim visus, lai dalītos priekā!” - stāsta Elīna Ģibiete, LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja.

 

„Mākslas radīšana ir vienreizējs un neatkārtojams process, kas sākas ar iedvesmu, turpinās ar idejas iznēsāšanas periodu un tās radīšanu. Šis process un katrs jaunradītais darbs, mūsuprāt,  ir tik pat īpašs, sirdī dārgs un neatkārtojams kā tikko pasaulē nācis mazulis. Katru gadu mākslas akadēmijas sienās notiek neaprakstāms  brīnums – dzimst māksla, un Jarmarka ir vieta, kur to var apraudzīt!” Lolita Zujeva, reklāmas aģentūras AIRPORT projektu direktore.

 

“Jarmarka ir kā dāvana Ziemassvētkos visiem Latvijas iedzīvotājiem un Latvijas viesiem! Varēsiet gūt ieskatu topošo mākslinieku idejās un risinājumos, iedvesmoties, kā arī iegādāties dāvanas saviem mīļajiem Ziemassvētkos un savam priekam! Šis ir viens no ziemas krāsainākajiem un priecīgākajiem pasākumiem, jo visi mākslas darbi, kurus iegādāsieties būs arī kā dāvana studentiem un Latvijas Mākslas akadēmijai,” saka Gundega Tihi, JARMARKAS idejas autore un organizatore, Pasākumu aģentūras “Pareizā ķīmija” direktore.

 

JARMARKA darbu sāks 17. decembrī plkst. 11:00 un turpināsies līdz 30. decembrim.

Adrese: Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, LMA aulā. Izstāde atvērta no plkst. 11:00 līdz 20:00.

24.decembrī atvērta no 11:00 līdz 15:00.

25. - 27. decembrim – brīvdienas.

Ieeja bezmaksas!

 

Ideja un organizācija: Pasākumu aģentūra “Pareizā ķīmija” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un biedrību "Kultūras perons"

Reklāmas kampaņa: reklāmas un komunikācijas aģentūra “AIRPORT”

JARMARKU organizē sadarbībā ar:  "Ceļuprojekts"

 

Atbalsta:

"STATS serviss", Staiceles papīrfabrika, "Abi2", "Film Angels Studio", "MAP/Antalis", "Eirovīns", Bolderājas mūzikas un mākslas skola, Gaujarts, "Mākslas perons"

Informatīvi atbalsta:

Radio STAR FM, draigiem.lv, 1188.lv, LETA, DIENA, BAD DOG, Tallink, Ievas Māja, Izglītība un kultūra, MĀKSLA +, Franks, DEKO, TELEGRAF, Kultūras Forums, apollo.lv, jaunieauto.lv, EuroAWK, HC.lv, LSA, StudentNet, vietas.lv, Kino Rīga, TV24, Pirmā līnija. 

Pēdējās ziņas

2009-12-15 Ventspils dievnamos svin Ziemassvētku laika dievkalpojumus
2009-12-15 Jūrmalā ar labdarības boulinga turnīru atklās Bērnu sporta un veselības klubu „Balans”
2009-12-15 Jūrmalā atzīmēs gada ievērojamākos kultūras notikumus
2009-12-15 Ziemassvētku nakts turnīrs Talsos atkal gaidīs sportot gribētājus
2009-12-15 Ainārs Šlesers piedalīsies „LMT Ziemas dārza” atklāšanā
2009-12-15 Lemberga hūte top balta!
2009-12-15 NO 16. DECEMBRA - BIĻETES UZ VISĀM DAILES TEĀTRA IZRĀDĒM FEBRUĀRĪ!
2009-12-15 Lai būtu siltāk ir jāturas kopā
2009-12-15 Ziemassvētku tirdziņš Ludzā!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski