Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmala radīs vīziju par Jomas ielas nākotni

2009-12-10

Š.g. 10. - 11. decembrī Jūrmalā notiks spēle „Nākotnes pilsētas spēle”, kuras laikā tiks meklēti radoši risinājumi Jomas ielas attīstībai un perspektīvai izmantošanai. Spēli organizē Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Jūrmalas pilsētas domi.

 

„Nākotnes pilsētas spēle” ir Britu padomes projekta „Radošās pilsētas” aktivitāte. Jūrmalas pilsētas pašvaldība, kas ir viens no LLPA biedriem, šajā projektā iesaistīta kā asociācijas sadarbības partneris.

 

„Spēles mērķis ir radīt daudzpusīgas un inovatīvas idejas radošai un ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai. Man ir patiess prieks un gandarījums, ka spēles laikā tiek radītas inovatīvas, radošas idejas un risinājumi konkrētai pilsētai, sniedzot iespēju tās iedzīvotājiem piedalīties savas nākotnes pilsētas vīzijas radīšanā un veicinot sadarbību starp dažādiem partneriem. Jau izstrādātās idejas tiks ņemtas vērā katras pilsētas attīstības plānos un darbs turpināsies arī pēc spēles noslēguma”, atzīst LLPA izpilddirektors Jānis Kalviņš

 

Jūrmalā kā spēles objekts ir tikusi izraudzīta Jomas iela – iela, kas kā kūrortpilsētas „magnēts” visos gadalaikos pulcē pilsētas viesus vienkopus, piedāvājot izklaides, atpūtas, nakšņošanas, ēdināšanas iespējas, kā arī kultūras objektus un pasākumus. Turklāt, papildus jau uzskaitītajiem objektiem, uz šīs ielas dzīvo arī daļa Jūrmalas iedzīvotāju, tādēļ ir nepieciešams radīt jaunus risinājumus, kā šīm abām grupām sadzīvot un attīstīties kopā. Ņemot vērā to, ka šī spēle ir aizvadīta jau vairākās Latvijas pilsētās un ir guvusi plašu atsaucību, kā arī radītās idejas ir bijušas ļoti veiksmīgas un radošas, arī Jūrmalas pilsētas dome cer uz jauniem un inovatīviem risinājumiem, lai Jūrmalas pilsēta kļūtu vēl pievilcīgāka tās iedzīvotājiem un viesiem.

 

Spēle Jūrmalā notiks viesnīcas „Hotel Jūrmala SPA” telpās. . Paredzēts, ka spēlē piedalīsies ap 25 sabiedriski aktīvi dalībnieki ne tikai Jūrmalas pilsētas, bet arī no galvaspilsētas Rīgas, pārstāvot dažādas profesionālās jomas. Spēlētāji tiks sadalīti piecās komandās, vienā grupā apvienojot pēc iespējas dažādāku dalībnieku sastāvu. Spēle ilgs divas dienas, un tās laikā tiks izvērtēta Jomas ielas kultūras un vides funkcionalitāte, iespējamā sociālā un ekonomiskā darbība. Pasākumu vadīs LLPA pārstāve un akreditēta „Nākotnes pilsētas spēles” vadītāja Anda Šaka.

 

Spēles norises laiks:

Ceturtdien, 10. decembrī – no plkst. 9.00 līdz plkst.16.00.

Piektdien, 11. decembrī – no plkst. 9.00 līdz 16.00 (ideju prezentācijas no plkst. 13.00 līdz 15.00).

 

„Nākotnes pilsētas spēles” mērķis -  radīt daudzpusīgas un inovatīvas idejas radošai un ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai, risinot konkrētu pilsētvides problēmu – iespējams realizēt ar interaktīvas metodoloģijas – spēles palīdzību, kur par spēles objektu var būt gan pilsēta kopumā, gan atsevišķs pilsētas rajons, kvartāls vai iela. Spēle, kas ilgst 2 dienas, tajā piedaloties ~ 25 dalībniekiem, ekspertiem un citām iesaistītām pusēm, ļaus radīt idejas un risinājumus kādam konkrētam ar pilsētvidi saistītam jautājumam. Spēles dalībnieki, ņemot vērā ekonomisko, sociālo, kultūras un vides perspektīvu, izspēlēs 10 spēles posmus, nobeigumā prezentējot gala iznākumu.

 

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai īstenotu republikas pilsētu pašvaldību interešu aizstāvību un nodrošinātu interešu un tiesību pārstāvniecību gan valstī, gan ārpus tās robežām, kā arī veicinātu to savstarpējo sadarbību un attīstību.

LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils.

 

Papildus informācijai:

Anda Šaka, LLPA biroja vadītāja

Tālr. + 371 67223515

E-pasts: llpa@llpa.lv

 

 

 

Pēdējās ziņas

2009-12-10 Ungāru asais pipariņš Adriana Russo
2009-12-10 Alūksnē notiks starptautisks džudo turnīrs
2009-12-10 Jau sestdien – pirmais Labdarības bazārs Berga Bazārā
2009-12-10 Rīgas domē viesosies Latgales bērni
2009-12-10 Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Valmierā
2009-12-10 Ziemupes Ziemassvētku vecītis apciemos mazos rīdziniekus
2009-12-10 Pirmizrādi piedzīvo “Leģenda par Ziemassvētku rozi”
2009-12-09 Kokļu mūzikas festivāla Gaismas ceļā noslēguma koncerts
2009-12-09 Ventspils Ziemassvētku gaidīšanas laikā un gadu mijā piedāvā plašu pasākumu klāstu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski