Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pirmizrādi piedzīvo “Leģenda par Ziemassvētku rozi”

2009-12-10

9.decembrī VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvoja Noras Ikstenas oriģināllugas iestudējums - muzikāla pasaka visai ģimenei “Leģenda par Ziemassvētku rozi”, ko Kārļa Auškāpa režijā uzvedis Jaunais Zvaigžnu Teātris.

Izrādei izdevās sasniegt savu galveno mērķi un runāt ar skatītājiem par dzīves patiesajām vērtībām – tām, par kurām ir īpaši jāatceras Ziemassvētku laikā, kad Dievs mums visiem dāvāja savu dēlu Jēzu, nesot pasaulē mīlestību. Lugas galvenie varoņi ir kāda ģimene Marija un Jēkabs (māte – Zane Daudziņa, tēvs – Andris Možeiko), kurai Ziemassvētku laikā klājas grūti, un bērni Māra un Miķelis (Adrija Korsakaite, Alberts Jansons) dodas meklēt Ziemassvētku rozi, lai ģimene varētu kļūt laimīga. Bērniem nenovirzīties no ceļa palīdz Labais eņģelis (Oskars Zaļkalniņš), kuram pretī stājas atraktīvais Saltkurpe (Ainars Bumbieris). Bērni tiek kārdināti ar trīs viltus rozēm – slavu, naudu un varu, un tikai pašās izrādes beigās viņi atrod īsto Ziemassvētku jeb Kristus rozi. Viena no skaistākajām izrādē ir Bētlemes aina, kurā vīzijās parādās Kristus bērniņa piedzimšana, kas daudziem skatītājiem zālē izraisīja aizkustinājuma asaras. Aplausi atskanēja gandrīz pēc katras dziesmas, kas liecināja par to, ka skatītāji ļoti atsaucīgi uztvēra izrādē notiekošo un saprata, par kādām vērtībām tiek runāts.

 

Skatītāju sveicienus un ziedus saņēma visi izrādes aktieri, un cilvēku acīs bija manāms patiess prieks. Pēc izrādes VEF Kultūras pils gaiteņos ne viens vien skatītājs priecājās par izrādi un aktieriem, jo īpaši par mātes lomas atveidotāju Zani Daudziņu. Izrādē varēja sajust svētku noskaņu, ģimenes siltumu un mīlestību. Zane Daudziņa atklāj, ka viņai Ziemassvētki nozīmē prieku, mieru un gaišumu cilvēku sirdīs, ko varēja sajust arī izrādē. „Svētku sajūta manī ienāk ikreiz, kad redzu svētku uguntiņas atmirdzam logos, eglītēs, parkos, un, protams, cilvēku acīs. Ziemassvētki ir īpaši svētki. Tie man asociējas ar egļu smaržu, sniegu un smiekliem mājās,” dalās savās sajūtās aktrise, un neslēpj prieku, ka izrāde uzrunāja skatītājus.

 

Izrādes tērpu māksliniece (Danuta Ābele) un scenogrāfe (Elizabete Banga) ļauj skatītājam sajusties kā skaistā un krāsainā multiplikācijas filmā, kur nepārtraukti mainās darbības vieta un laiks, tas palīdz izrādes laikā ne uz mirkli neatslābt arī vismazāko skatītāju uzmanībai. Īzrādei īpašu Ziemassvētku noskaņu piešķir tradicionālās baznīcas dziesmas un Lailas Ilzes Purmalietes oriģinālmūzika, ko brīnišķīgi izpilda zvaigžņu un eņģeļu koris (vokālā grupa “Dzeguzīte”).

Nākošās izrādes notiks VEF Kultūras pilī 15.,16. un 29.decembrī.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs.

Pēdējās ziņas

2009-12-10 Ungāru asais pipariņš Adriana Russo
2009-12-10 Alūksnē notiks starptautisks džudo turnīrs
2009-12-10 Jau sestdien – pirmais Labdarības bazārs Berga Bazārā
2009-12-10 Rīgas domē viesosies Latgales bērni
2009-12-10 Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Valmierā
2009-12-10 Ziemupes Ziemassvētku vecītis apciemos mazos rīdziniekus
2009-12-10 Jūrmala radīs vīziju par Jomas ielas nākotni
2009-12-09 Kokļu mūzikas festivāla Gaismas ceļā noslēguma koncerts
2009-12-09 Ventspils Ziemassvētku gaidīšanas laikā un gadu mijā piedāvā plašu pasākumu klāstu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski