Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Šī gada 10. decembrī plkst. 19:00 koncertzālē AVE SOL notiks komponista Alberta Jēruma 90. dzimšanas dienai veltīts koncerts.

2009-12-04

Šogad 90. dzimšanas dienā atceramies divus ievērojamus latviešu komponistus un tuvus draugus, kuru mūžs pēc Otrā pasaules kara aizritēja trimdā. Šie divi vīri ir Alberts Jērums (1919–1978) un Tālivaldis Ķeniņš (1919–2008).

Rīgas kamerkoris Ave Sol godināja Tālivaldi Ķeniņu 18. februārī ar plašu koncertprogrammu Mazajā Ģildē. Albertu Jērumu atcerēsimies 10. decembrī plkst. 19:00 koncertzālē Ave Sol komponista 90. dzimšanas dienai veltītā koncertā, ko rīko koncertorganizācija „Ave Sol” sadarbībā ar mūzikas žurnālistu Orestu Silabriedi.

Abu šo komponistu daiļrade atrodama Latvijas mūzikas vēstures laikmetīgākajos kambaros. Diemžēl ne Ķeniņš, ne Jērums nepieder pie afišās biežāk redzētiem uzvārdiem. Tas ir netaisnīgi, jo sen pagājuši laiki, kad Ķeniņa un Jēruma mūzika tika uzskatīta par nesaprotamu, murgainu, avangardisku. Tālivaldis Ķeniņš sauc Albertu Jērumu par pirmo 20. gadsimta latviešu komponistu. Jērums bija arī viens no trimdas koru aprites spēcīgākajiem balstiem (sevišķi Eiropā un Kanādā), izcils praktizējošs kordiriģents, kurš palaikam komponēja un kuru kā mūziķi pazīst tikai latviešu vidē.

 

Koncerta programmā skanēs A. Jēruma kantāte „Neraudi, māsiņa”, kas būs arī šī skaņdarba pirmatskaņojums Latvijā. Tās atskaņošanā piedalīsies solistes Sonora Vaice un Ieva Parša, ansambļa Altera Veritas koklētājas Ieva Mežgaile un Anda Zaborovska, kā arī ērģelnieks Jānis Pelše, Rīgas Jāzepa Mediņa 1. mūzikas skolas meiteņu koris (diriģente Andra Fenhane) un Rīgas kamerkoris Ave Sol.Diriģēs Uldis Kokars.

Koncerta programmu papildinās trīs a cappella kordziesmas, tajā skaitā Jēruma daiļrades simbols – dziesma “Tālā dārza putns” ar Zinaīdas Lazdas dzeju, kuru diriģēs Mārtiņš Klišāns.

Ieskatu Jēruma vokālajā kamermūzikā sniegs Sonoras Vaices un Ievas Paršas dziedātās solodziesmas, savukārt instrumentālās kamermūzikas paraugs būs Otrā vijoļsonāte, ko atskaņos viens no spēcīgākajiem un saskanīgākajiem, diemžēl arī retāk dzirdamajiem Latvijas duetiem – vijolniece Eva Bindere un pianiste Sandra Jalaņecka.

Koncertu vadīs mūzikas žurnālists, Alberta Jēruma daiļrades patiess cienītājs Orests Silabriedis.

 

Biļetes iegādājamas Biļešu paradīzes kasēs: Ls 5; skolniekiem, studentiem un pensionāriem Ls 3

 

Pēdējās ziņas

2009-12-04 Rīgas domes Goda raksts - diriģentei Ausmai Derkēvicai
2009-12-04 Rīgas domes vadība tiksies ar lielākajiem uzņēmējiem
2009-12-04 Ķīpsalā 5.decembrī tiksies šā gada un pērnā gada "Koru karu" uzvarētāji
2009-12-04 Atis Auzāns un Oranžais koris ieraksta savu otro singlu ar nosaukumu „Rūķis”
2009-12-04 Starptautiskā lidosta „Rīga” apkalpo vairāk pasažieru nekā 2008. gadā kopumā
2009-12-04 Valmiera - Tava brīvdienu pilsēta!
2009-12-04 Princešu Ziemassvētki ir klāt!
2009-12-04 Platforma.lv piedāvās tiešraidi no Gustavo koncerta
2009-12-04 Ziemassvētku labdarības projekts “Tu neesi viens” ar koncertprogrammu “Karameles” viesosies Latvijas baznīcās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski