Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Šī gada 07. decembrī plkst.19:00 Sv. Pētera baznīcā notiks koncerts, kas veltīts vienam no šī gada ievērojamākajiem notikumiem Rīgā - Pēterbaznīcas 800gadei.

2009-12-02

Koncertā, kas plānots kā noslēdzošais pasākums Pēterbaznīcas 800gadei veltīto notikumu virknē, astoņus gadsimtus svinēsim, klausoties mūziku, kas dažādos gadsimtos vai nu skanējusi vai arī būtu varējusi tur skanēt.

Koncertā piedalīsies solisti Gunta Davidčuka /soprāns/, Ieva Parša /mecosoprāns/, Jānis Kurševs /tenors/, Ints Teterovskis /baritons/, Roberts Hansons /ērģeles/, kā arī seši lieliski Rīgas kori – «Salve», «Skaņupe», «Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktais koris», «Muklājs», «Mūza», «Vivat» un Apvienotais diriģentu koris koncerta mākslinieciskā vadītāja Inta Teterovska vadībā. Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.

Dievnama “jaunības gadus” zīmēsim ar gregoriskajiem dziedājumiem Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktā kora sniegumā un arī ar kādām daļām no viduslaiku ģēnija Gijoma de Mašo “Dievmātes mesas”, ko dziedās koris “Muklājs”. Renesanses kristālskaidro mūziku pārstāvēs gan Rīgā savulaik strādājušais Martins Krūzijs ar moteti Cantate Domino, ko dziedās Rīgas koru diriģentu apvienotais ansamblis, gan renesanses meistara Džovanni Marijas Nanīno motete Diffusa est grazia, ko izvēlējās koris “Mūza”. Pēterbaznīcas jubilejas koncerts nav iedomājams bez ievērojamo Rīgas vācu komponistu Johana Valentīna Mēdera un Johana Gotfrīda Mītela mūzikas. Solistu kvartets dziedās Mēdera skaistāko moteti “Dzīvojam mēs Kungam”, savukārt Roberts Hansons spēlēs Pēterbaznīcas ilggadējā ērģelnieka, Sturm und Drang virziena spožā pārstāvja un taustiņinstrumentu virtuoza, visā Eiropā atzītā komponista Mītela fantāziju ērģelēm.

Vēl programmā iekļauta baroka pārstāvja Antonio Loti motete Crucifixus kora Vivat sniegumā un vācu romantiķa Jozefa Reinbergera himna Ave Regina, ko dziedās “Skaņupe” un kas savā ziņā reprezentēs vācbaltu laikmetu šajā dievnamā. Viens no košākajiem Rīgas 20. gadsimta komponistiem, kā arī viens no ievērojamākajiem Rīgas aprakstītājiem Marģers Zariņš neklātienē sveiks Pēterbaznīcu caur “Madrigālu pie četrām svecēm”, ko dziedās koris Salve. Visbeidzot apvienotais koris Inta Teterovska vadībā atskaņos franču romantiķa Gabriela Forē moteti Tu es Petrus – “Tu esi Pēteris, un uz šīs klints es celšu savu Baznīcu, un elles vārti to neuzveiks.” (Pēteris – latīniski Petrus, kas nozīmē arī – klints).

Ieeja koncertā bez maksas.

Pēdējās ziņas

2009-12-02 DECEMBRA pasākumi Latgales mākslas un amatniecības centrā
2009-12-02 "MELO - M" arī Kandavā
2009-12-02 Pasākumi Kandavas novadā
2009-12-02 Saulkrastu muzikālajā klubā "Katrīnbāde" viesosies IGO ar jaunā albuma "Ieelpots" koncertprogrammu
2009-12-02 grupa Otra Puse pirmo reizi sniegs īpašu akustisko programmu „Nakts vai Rīts”
2009-12-02 Klajā nāk Zigmara Liepiņa muzikālās drāmas “Adata” DVD
2009-12-02 Pasaules Galvenais Santa Klauss Lapzemes apciemos Latvijas bērnus
2009-12-02 Kokļu mūzikas festivāls Gaismas ceļā
2009-12-02 Ventspilī aicina uz Adventa Dižkoncertu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski