Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalā noslēdzies Starptautiskais vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras”

2009-11-30

Aizvadītās nedēļas nogalē ar kupli apmeklētu pasākumu un daudzveidīgu izstādi Līvu akvaparkā Jūrmalā noslēdzās Jūrmalas pilsētas domes atbalstīts Starptautisks vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras”.

 

Konkursa noslēguma pasākumā, kas tradicionāli notiek Līvu Akvaparkā, piedalījās daudzi mazie mākslinieki, viņu skolotāji, vecāki un interesenti. Konkursam šogad bija iesniegti 1600 darbi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Labākie no šiem darbiem pašlaik izvietoti izstādē Līvu Akvaparkā.

 

Daudzi bērni par saviem darbiem saņēma apbalvojumus. Pirmo vietu attiecīgi katrā vecuma grupā ieguva: glezniecībā Vizma Daņļeviča no Jūrmalas mākslas skolas (4-7 gadi); Tīna Karīna Anšance no Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas (8-11 gadi); Katrīna marta Peizuma no Dobeles mākslas skolas (12-15 gadi), bet 16-25 gadu vecuma grupā pirmā vieta netika piešķirta, otrā vieta Undīnei Persei un Anitai Jermakovai no Jūrmalas mākslas skolas; grafikā Renārs Ivanovs-Veinbergs no Siguldas pamatskolas (4-7 gadi); Kēta Siliņa no Tukuma mākslas skolas (8-11 gadi); Dāvids Mekšs no Jūrmalas mākslas skolas (12-15 gadi); Diāna Vinogradova no Jūrmalas mākslas skolas (16-25 gadi) un datorgrafikā Polina Hutorova no Jūrmalas mākslas skolas.

 

Atsevišķi tika vērtēti darbi, ko iesnieguši bērni ar īpašām vajadzībām. Starp šiem jaunajiem māksliniekiem pirmo vietu ieguva Indra Kronīte no Bauskas Bērnu un jauniešu centra, otro vietu – Evija Bērziņa no Raiskuma sanatorijas internātpamatskolas un trešo vietu – Mārtiņš Gribulis no Zālītes speciālās internātpamatskolas.

 

Starptautisko vizuāli plastiskās mākslas konkursu „Es dzīvoju pie jūras” Jūrmalas mākslas skola ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu rīko kopš 2001.gada. Starp atbalstītājiem ir arī SIA „Ulma”, SIA „Starenso” un Līvu Akvaparks.

 

Pirmajā gadā konkursam tika iesniegti 356 bērnu un jauniešu darbi, pasākums guva lielu atsaucību. Kopš 2002.gada konkursam vienmēr ir kāda konkrēta apakštēma, piemēram, „Jūras putns” (2002), „Ceļojums pa jūru” (2003), „Svētki pie jūras” (2004), „Zemūdens valstība stāsta” (2005), „Jūras vilnis” (2006), „Jūras pērle” (2007), „Jūras stāsti” (2008). Šogad apakštēma bija „Svinam svētkus kopā pie jūras”.

 

Konkursa „Es dzīvoju pie jūras” mērķis ir veicināt interesi par ekoloģiju, jūras daudzveidību un bagātību, interesi un mīlestību par dzimto vietu, akcentēt tās vienreizīgumu, nacionālo kultūru daudzveidīgumu un skaistumu, censties to izteikt vizuāli plastiskajā mākslā.

 

Konkursa žūrijā šogad bija Latvijas mākslas skolu skolotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja, gleznotāja Maijā Pīlāga (žūrijas priekšsēdētāja); UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras, komunikāciju un informācijas sektora vadītāja Anita Vaivade; Jūrmalas pilsētas galvenā māksliniece, Latvijas Dizaineru savienības valdes locekle Inta Maldupe; Vidzemes jūrmalas mākslas un mūzikas skolas direktore, vides māksliniece Ieva Lazdovska; mākslinieks, gleznotājs, Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs Beno Tālivaldis.

 

Papildus starptautiski profesionālajai žūrijai darbus vērtē arī bērnu žūrija, kuras sastāvā ir dažādu nacionalitāšu bērni. Ar labākajiem konkursam iesūtītajiem darbiem var iepazīties izstādē Līvu Akvaparkā un Jūrmalas mākslas skolā, pēc tam tiek veidota ceļojoša izstāde.

 

Konkursam jau otro gadu pēc kārtas piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža un atļauts izmantot UNESCO LNK logo.

 

Attēlā: Konkursa uzvarētājus sveica Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības jautājumos Ilmārs Ančāns. Diplomu par pirmo vietu saņem Jūrmalas mākslas skolas audzēkne Diāna Vinogradova.

 

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece

 

Baiba Gailīte

 

 

Pēdējās ziņas

2009-11-30 Paziņotas “Metallica” Rīgas koncertu biļešu cenas
2009-11-30 Jaunajā bērnudārzā „Blāzmiņa” vēl ir brīvas vietas
2009-11-30 Aicinām uz Jūrmalu baudīt Ziemassvētku noskaņu!
2009-11-30 N. Ušakovs iedegs Īpašo egli Kronvalda parkā
2009-11-30 Pasākumi Valmierā - Decembris 2009
2009-11-30 DZINTARS svin 100
2009-11-30 Rēzeknes kultūras norises 2009.gada decembrī
2009-11-30 Andrea Bočelli albums “My Christmas” Latvijā debitē 1.vietā
2009-11-30 Jūrmalā Adventa laikā katra svētdiena – svētki

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski