Baltijas un Kaukāzu valstu sadarbības projekts mākslā
2009-11-26
Jau trešo dienu LMA aulā norisinās radošā darbnīca, kurā pirdalās 17 mākslas studenti un 11 pasniedzēji no septiņām valstīm:
-Latvija – Jānis Dukāts, Velta Ķešāne, Evija Ķirsone, Ieva Veita, Svens Kuzmins un pasniedzēji – Aleksejs Naumovs, Vineta Groza, Līga Skariņa, Kristians Brekte un Inga Meldere;
-Lietuva – Laura Ajutyte, Linas Jusionis un pasniedzēja Ieva Skauronė;
-Igaunija – Pirjo Kongo, Jaröna Ilo un pasniedzējs Urmas Puhkan;
-Gruzija – Sopio Kiknavelidze un pasniedzējs Giorgi Bughadze;
-Azerbaidžāna – Sharifov Matin, Abbasov Fakhri un pasniedzējs Avetik Avetisyan;
-Armēnija – Martin Harutyunyan, Sofya Galustyan un pasniedzējs Bagman Mammadov;
-Francija – Tamim Sabri, Taline Zabounian un pasniedzējs Fabrice Vannier.
Piecu dienu radošajā darbnīcā mākslinieki kopīgi veido mozaīkas ar nosaukumu „Signs of Identity / Signs of Diversity”, tādejādi stiprinot jaunrades nozīmi starpkultūru dialoga veidošanā. Projekta uzdevums ir starpkultūru dialoga veicināšana ar dalībnieku kopīgu māksliniecisku aktivitāšu un diskusiju palīdzību. Radošās darbnīcas laikā tiks veicināta kultūru daudzveidības loma un nozīme gan starp Kaukāza valstīm, gan Baltijas un Kaukāza valstīm, kā arī ar kultūras lielvalsti Franciju.
No 23. līdz 27. novembrim radošās darbnīcas ietvaros projekta dalībniekiem paredzētas dažādas aktivitātes – mozaīku veidošana, iepazīšanās ar Latvijas mākslu un kultūru, lekcija par starpkultūru dialogu, diskusija par kultūras daudzveidību u.c.
Jebkuram interesentam ir iespēja iepazīties ar māksliniekiem un viņu darbu, piedaloties atklātajā mozaīku veidošanas darbnīcā, kā arī projekta darbu izstādes atklāšanā 27. novembrī LMA aulā.
Interesenti laipni aicināti piedalīties projekta „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes” pasākumos:
25. novembrī 14:00 – 17:00 radošās darbnīcas klasiskajā mozaīkā;
27. novembrī 17:00 projekta izstādes atklāšana LMA aulā.
Projekts „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes” tiek organizēts UNESCO Kaukāza projekta ietvaros. To atbalstīta UNESCO Kaukāza projekts, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Francijas Kultūras centrs, „Dirty Deal Cafe”, hostelis „House”, viesnīca „Krišjānis & Ģertrūde”, AS „Siera nams”, TVNET un SIA „LIDO”, AS „Hanzas maiznīca”, SIA „Bilze”
Projekta kuratore:
Elīna Ģibiete – LMA Ārlietu un Izstāžu daļas vadītāja