Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Svētki PAR Latviju, PAR Talsu novadu

2009-11-12

Svētku nedēļā svinīgi pasākumi par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai notiks gandrīz visās Talsu novada pilsētās un pagastos.

18.novembrī svētku diena Talsos sāksies ar starpkonfesionālu dievkalpojumu 11.00 baptistu baznīcā. No 11.00 līdz 16.00 Talsu novada muzejs svētkos dāvā iespēju muzeja izstādes apskatīt bez maksas, viena no tām īpaša valsts svētku reizei„Latvija 1939 - 1991: No okupācijas līdz brīvībai".

17.00 Talsu sporta hallē sāksies svētku lielkoncerts Talsu novadam „Kalnā kāpu lūkoties, kas ar manu Tēvuzem`”. Arī Talsu novadā šogad diskutēts par to, vai un cik plaši rīkot svētkus tik grūtos ekonomiskos apstākļos, tomēr Talsu novada kultūras cilvēki nolēmuši neklusēt. „Visos vēstures mezglpunktos mākslai ir sirdsapziņas un gara modināšanas uzdevums. Tāds ir arī šī koncerta virsuzdevums, lai mēs pēc iespējas vairāki un kopīgi sajustu, ka esam „par” Talsu novadu, „par” ļaudīm, zemi un laiku, kas mums dots,” uzskata svētku koncerta režisore, Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietniece izglītības un sociālajos jautājumos Inga Krišāne.

Koncertā piedalīsies seši zēnu kori no Talsiem, Ventspils un Kandavas, seši 5.-9.klašu kori no Talsiem, Valdemārpils, Laucienes un Ventspils, seši jauniešu kori no Talsiem, Valdemārpils un Rojas, 12 dažādu paaudžu deju kolektīvi, septiņi sieviešu, vīru un jauktie kori, divas folkloras kopas, danču kapela, divi pūtēju orķestri no Talsiem, Balgales, Ģibuļiem, Laidzes, Laucienes, Lībagiem, Laidzes, Stendes, Vandzenes, Valdgales un Valdemārpils.

 Finanšu nepietiekamības apstākļos pavasarī nebija iespējams realizēt 3.Kurzemes zēnu koru saietu „Zaļā bumba” Talsos, ko izauklējis Talsu rajona skolu koru virsdiriģents Gints Ceplenieks. Bet, saņemot Kultūrkapitāla fonda atbalstu, „Zaļā bumba” notiek saietam neierasti aukstos laika apstākļos – reizē ar valsts svētku svinībām.

Koncertā redzēsim un dzirdēsim daļu no X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku repertuāra , R.Tigula jaundarbu „3 dziesmas puiku korim un Intaram”, kā arī tautas dziesmas, dejas un skaņdarbus, kas savā vēstījumā pauž vienkāršo ļaužu attieksmi pret valstī un sabiedrībā notiekošo - „Kalnā kāpu lūkoties, kas ar manu Tēvuzem’” , „Latvju zeme vaļā stāv”, „Dod, Dieviņi” un daudzus citus mūsu tautas dzīvesziņai būtiskus skaņdarbus.

Šī gada svētku koncertā īpaši domāts par paaudžu pārmantojamību kā garantu valsts pastāvēšanai. Noteikti īpašs būs mirklis, kad puikas, puiši un vīri no 17 deju kolektīviem dejos „Spriguļu sišanu”, kad zēnu kori kopā ar saviem tēviem dziedās latviešu karavīru dziesmu „Ai, bāliņi”, kad viens no Latvijas labākajiem dziedātājiem Intars Busulis sadziedāsies kopā ar puikām, kuri nupat ir uzsākuši kora muzicēšanas apguvi un kuriem Intars ir Lielais brālis jau trešajā Kurzemes zēnu koru saietā „Zaļā bumba”.

Koncertu vadīs talsinieks, profesionāls aktieris Andris Kalnozols, kas ir neatkarīgā objektu teātra radošās apvienības „umka.lv” dalībnieks un daudzu starptautisku projektu līdzautors. Savukārt tepat Lībagu pagasta „Mūrniekos” atrodas Latvijas un Eiropas mūzikas industrijā atpazīstamā studija „Moonlight Sound Design” jeb ambientās mūzikas autors un izdevējs Raimonds Tiguls, viņa skaņdarbi būs koncerta māklsinieciskās izpausmes ass.

Koncertā skanēs skolēnu eseju konkursa „Laimes zemi meklējot” uzvarētāju darbu fragmenti pašu autoru izpildījumā un hallē redzēsim skolēnu zīmējumus par šo tēmu.

Kā katru gadu valsts svētkos, arī šoreiz pasākuma laikā tiks sveikti izcili sava darba veicēji Talsu novadā un savu īpašo balvu Swedbank pasniegs diviem skolotājiem no Talsu novada – Jolantai Ūsiņai un Sandrai Bremanei.

Koncertu gatavo Talsu novada ļaudis, kas ir arī X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku organizācijā iesaistīti mākslinieki Gints Ceplenieks, Lita Freimane, Jānis Smilga, Raitis Rērihs, Gints Skribāns, Inga Krišāne, Antra Auziņa.

I.Krišāne uzver, ka koncerta nodrošinājumam liels atbalsts ir Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķīrums, novērtējot mākslinieciski un koru kultūrai nozīmīgo sadarbību ar profesionālajiem mūziķiem. „Kultūras iestāžu budžeti ir drudžaini rukuši vispārējā krīzē, bet koru, deju kolektīvu, folkloras kopu un orķestru dalībnieku dzīves sastāvdaļa ir dziesma, deja, mūzika, tāpat kā sportistam treniņi un sacensības, tāpat kā grāmatmīļiem laba grāmata, novadpētniekiem vēstures izpēte, amatniekam krūze, deķis un cimdu pāris – tas viss, ko mēs saucam par naudu nenopērkamo ieguvumu, dzīvesprieku un jēgu „kailajai dzīvībai”. Savu dzīvesprieku mākslinieki koncertā dāvina savējiem kopīgajos svētkos, jo mēs esam „PAR” Latviju,” tā I.Krišāne.

Pēc koncerta 20.00 Pilskalnā sāksies svētku uguņošana, ko šogad finansē Zaļo un zemnieku savienības biedri un atbalstītāji.

Lielo svētku koncertu ierakstā jau 18.novembra vakarā 21.30 varēs noskatīties ikviens novada iedzīvotājs Talsu televīzijā.

 
 
 
 
Inga Ieviņa

Pēdējās ziņas

2009-11-12 airBaltic sāk lidojumus divos jaunos maršrutos no Lapēnrantas Somijā
2009-11-12 Restorāns Bergs iekļauts Eiropas Top 100
2009-11-10 Novembrī jaunus DVD izdos Nirvana, Kings of Leon, The Killers, Bon Jovi, Sting un citi
2009-11-10 Sanatorija pensionētiem skolotājiem un mediķiem
2009-11-10 airBaltic plāno jaunus tiešos lidojumus no Viļņas
2009-11-10 Jūrmalā Lāčplēša dienā – lāpu gājiens
2009-11-10 Jūrmalas 50 gadu jubilejā – dažādas aktivitātes
2009-11-10 Jūrmalas 50 gadu jubilejas laikā būs satiksmes ierobežojumi
2009-11-06 Pasākumi Liepājā 9. - 15.11.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski