Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Izstādē “Vide un Enerģija 2009” – vides aktualitātes, atjaunojamā enerģija un idejas jaunam biznesam

2009-10-12

Auto ražotāju dīleri piedāvās klātienē aplūkot un izpētīt jaunākos Latvijā pieejamos hibrīdautomobiļus un videi draudzīgus transporta līdzekļus. Izstādes ekspozīciju papildinās daudzveidīga pasākumu programma par aktuāliem vides, enerģētikas un klimata politikas jautājumiem.

 

“Izstāde ir lieliska vieta, kur Latvijas uzņēmējiem smelties idejas jauniem biznesa virzieniem. It sevišķi būtiski to darīt ir šobrīd, kad Latvijā ienāk arvien jaunas un perspektīvas ārvalstu tehnoloģijas. To pielāgošana vietējiem apstākļiem ir pilnā mērā atkarīga no mūsu uzņēmēju vēlmes un biznesa izpratnes. Izsmeļošu informāciju varēs saņemt gan ārvalstu uzņēmumu stendos, gan semināros un diskusijās, kuru programma šogad ir ļoti plaša, kvalitatīva un, galvenais, noderīga, pateicoties mūsu sadarbības partneru ieguldījumam – Vides ministrijai, Rīgas Enerģētikas aģentūrai un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai”, norāda izstādes “Vide un Enerģija” projekta vadītājs Agris Reihmanis.

 

Izstādes dalībnieku skaits šogad ir lielāks nekā pērn un dalībai izstādē labprāt atsaucās ārvalstu uzņēmumi, tirdzniecības kameras un vēstniecības. Izstādes ekspozīciju kopā ar Latvijas uzņēmumiem veidos nacionālie stendi no Dānijas, Zviedrijas, Polijas, Kanādas, Vācijas, Lietuvas, Čehijas un Somijas.

 

Izstādes dalībnieku piedāvājuma tematika – atjaunojamās enerģijas resursu efektīva izmantošana, inovatīvi elektroenerģijas ražošanas un elektrības ekonomijas risinājumi, videi draudzīgas un autonomas apkures sistēmas, ventilācija un kondicionēšana, notekūdeņu attīrīšana, biogāzes un atkritumu poligonu gāzes ieguve un apstrāde u.c.

 

Rūpes par vides ilgtspējību un sabiedrības izglītošanu autobūves nākotnes tehnoloģijās izstādē demonstrēs auto ražotāju dīleri, piedāvājot klātienē aplūkot un izpētīt jaunākos Latvijā pieejamos hibrīdautomobiļus un videi draudzīgos transporta līdzekļus – “Mercedess Benz”, “Volvo”, “Toyota”, “Lexus”, “Honda”, “Ford”, “Renault” markas. Vairāk par izstādes dalībnieku piedāvājumu var uzzināt www.bt1.lv/ee

 
Forums par “zaļo” enerģiju kā Latvijas apslēpto bagātību

Izstādes pirmajā dienā 15. oktobrī notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotais forums “Apslēptā Latvijas bagātība: kā pelnīt ar “zaļo” enerģiju un energoefektivitāti?”. Forumu veidos trīs tematiskas sadaļas – apkopojums par “zaļā” biznesa situāciju un nākotni Latvijā, prezentācijas par inovatīviem zaļā” biznesa modeļiem, kā arī pieejamie finanšu resursi zaļajam” resursam, kam sekos interaktīvā daļā, kuras laikā tiks spriests par nepieciešamo rīcību un resursiem, lai gūtu labumu un peļņu no energoefektivitātes un “zaļās” enerģijas biznesa.

 

Foruma mērķis ir pārvarēt aktivitāšu trūkumu zaļās enerģijas un energoefektivitātes jomā, un radīt Latvijas uzņēmējos spēcīgu motivāciju iesaistīties šīs jomas biznesos. Semināra apmeklētāji saņems “zaļā” biznesa iesācēja pamācību komplektu, aprēķinu kalkulatorus peļņas gūšanai un citus saistošus izdales materiālus. Foruma sākums 15. oktobrī plkst. 13.00. Forumam var pieteikties, nosūtot e-pastu krisjanis.kalnciems@chamber.lv. Forumu atbalsta Vides ministrija un Eiropas Komisijas Europe Direct informācijas centrs. Plašāk par programmu: www.bt1.lv/ee

 
 
 
 
Vides ministrijas stendā saistoši semināri

Vides ministrijas stendā no 15. līdz 17. oktobrim notiks semināru cikls “Klimata pārmaiņu tehnoloģijas” un “Klimata pārmaiņu izaicinājumi un iespējas”, kur trīs dienu garumā katrā stundā notiks saistoši semināri par biomasu, saules enerģiju, rapšu eļļu kā degvielu autotransportā, atjaunojamiem energoresursiem ilgtspējīgā būvniecībā, vēja enerģētiku, biogāzes ražošanu lauku saimniecībās Latvijā, klimata pārmaiņu finanšu instrumentiem un citām tēmām. Semināros un tiem sekojošās diskusijās varēs aktīvi piedalīties jebkurš interesents. Plašāka informācija www.bt1.lv/ee

 
“Rīgas Enerģētikas dienu 2009” pasākumi Ķīpsalā

Piektdien un sestdien izstādes laikā Ķīpsalā notiks arī “Rīgas Enerģētikas dienu 2009” ietvaros rīkotie pasākumi. Piektdien notiks starptautisks seminārs “Energoefektrivitātes paaugstināšanas pasākumi energoapgādē un enerģijas izmantošanā”, savukārt sestdien “Atjaunojamo energoresursu izmantošanas iespējas pilsētu energoapgādē”. Seminārus varēs apmeklēt visi interesenti bez dalības maksas. To darba valoda būs latviešu valoda, prezentācijām angļu valodā tiks nodrošināts tulkojums. Seminārus rīko Rīgas Enerģētikas aģentūra. Plašāka informācija par semināriem: www.rea.riga.lv

 

Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna norāda, ka Rīgas enerģētikas dienu un izstādes Vide un Enerģija 2009” vienlaicīga norise sniegs ļoti bagātīgu informāciju un spēs apmierināt gan iedzīvotāju, gan profesionāļu interesi par jaunākajiem sasniegumiem un aktualitātēm enerģētikas, energoefektivitātes un vides tehnoloģiju jomā”. Rīgas enerģētikas dienas 2009” notiks no šā gada 15. oktobra līdz 5. novembrim, kuru laikā notiks semināri, prezentācijas un diskusijas par ilgtspējīgas enerģijas attīstību.

 

Izstādes “Vide un Enerģija 2009” svinīgā atklāšana notiks 15. oktobrī hallē Nr.1 plkst. 12.00 pie Vides ministrijas stenda. Tajā piedalīsies vides ministrs Raimonds Vējonis, Latvijas Rūpniecības un tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende, Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna, Latvijas Energoefektivitātes asociācijas Valdes loceklis R. Ķeirāns, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle, izstādes projekta vadītājs Agris Reihmanis.

 

Mediju pārstāvji ir aicināti līdz trešdienai, 14. oktobrim plkst. 15.00 akreditēties izstādei “Vide un Enerģija 2009”, aizpildot elektronisku akreditācijas anketu BT 1 mājas lapā www.bt1.lv sadaļā “Presei”.

 

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izstāde mājokļa labošanai un interjera pārvērtībām “Māja. Dzīvoklis 2009”. Abas izstādes var apmeklēt ar vienu ieejas biļeti.

 

Darba laiks:

15. oktobris:                 10.00 – 18.00

16. – 17. oktobris:        10.00 – 19.00

18. oktobris:                 10.00 – 17.00

 

Ieejas biļešu cenas:

Pieaugušajiem – Ls 3,00
Bērniem no 7 līdz 18 gadiem – Ls 2, 50
Pensionāriem – Ls 2, 50

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni) – Ls 9,00
 
Papildu informācija:

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore

Tālr.: 67065011; 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv

 

Liene Papēde, BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr.: 67067524, e-pasts: liene.papede@bt1.lv

 

Pēdējās ziņas

2009-10-12 Sākas Hip-Hop nedēļa LMK un Platforma.lv
2009-10-12 Kriss Rī piedāvā labāko dziesmu izlasi
2009-10-12 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina uz preses konferenci!
2009-10-07 No 15. līdz 18. oktobrim Ķīpsalā – izstāde mājokļa labošanai un interjera pārvērtībām
2009-10-07 Izveidota jauna interneta vietne atpūtas un ceļojumu mīļotājiem -www.Antalija.lv
2009-10-01 airBaltic atklās maršrutu Tallina - Turku
2009-10-01 airBaltic sāks lidojumus divos jaunos maršrutos no Lapēnrantas Somijā
2009-10-01 „Rīgas mākslas telpā” – Šveices arhitekta Štefana Kamencinda lekcija „Emocionālā Arhitektūra”
2009-09-30 Piektdien Ķīpsalā pasniegs Gada balvu dizainā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski