Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Piektdien Ķīpsalā pasniegs Gada balvu dizainā

2009-09-30

Piektdien, 2. oktobrī plkst. 15.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā svinīgā ceremonijā noskaidros Latvijas labākos 2009. gada dizainerus un pasniegs “Gada balvu dizainā” interjera, vides, produktu un iepakojumu dizaina nominācijās. Pirmo reizi noteiks arī gada labāko modes dizaineri un fotogrāfu. Tiks noteikts arī konkursa “Baltijas mēbeļu ražotāju dizaina balva 2009” uzvarētājs.

Dizaina konkursos kopumā piedalīsies 134 autori ar 242 darbiem. Dizaina veikumu vērtēs kompententa žūrija, kurā ir atzīti dizaina eksperti no Latvijas, Igaunijas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas, Itālijas, Dānijas, Zviedrijas, Lietuvas – Barbara Ābele, Sandra Krastiņa, Mārtiņš Heimrāts, Daina Vītoliņa, Pēteris Sidars, Arvīds Endziņš, Anita Pīra, Jeļena Vlasova, Jeļena Strahova, Iveta Krauja, Juris Griķis, Žanete Auziņa Jeļena Strahova, Ingrīda Drāzniece, Beatrise Gore, Dmitrijs Kopeikins, Ingūna Lauce, Olga Kolotova, Igors Volkovs, Aleksanders Rappaports (Alexander Rappaport), Monika Demlere (Monica Demmler), Vitautas Gurēvičus (Vytautas Gurevičius), Boriss Berlins (Boris Berlin), Pīts Kerčers (Pete Kercher), Fins Petrens (Finn Petren) un citi.

“Dizaineru iesniegti darbi, kas pretendē uz gada balvu dizainā, kā arī labākā mēbeļu ražotāja titulu, ir ļoti laikmetīgi, augstas kvalitātes un ievērojamā skaitā. Tas apliecina, ka Latvijas dizaineri ļoti rēķinās ar šiem konkursiem un vēlas parādīt, kā viņi strādā un kas Latvijā tiek radīts,” norāda konkursu rīkotāja un Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētāja Anita Grase. 

Kā atklāj Anita Grase, dizaineris, kas saņems visaugstāko vērtējumu, iegūs Frankfurtes dizaina meses “Ambiente” dāvāto veicināšanas balvu 800 eiro vērtībā dizainera profesionālās darbības atbalstam. Frankfurtes izstāde ir viena no pasaulē lielākajām un vadošajām tirdzniecības izstādēm dizaina jomā, kur ir iespējams pārdot savus produktus, rast jaunus kontaktus un smelties idejas.

Tāpat labākajiem dizaineriem savas balvas pasniegs uzņēmumi “Duravit”, “Laufen” “Sadolin”, “Hansgrohe”, “Forbo”, “Studio Cee”, “Objekts”, “Oras”, “Mc2”, “Deko”, “Dizaina Studija”, “G Elektro”, “Schneider Electric”, “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, “Liger”, “Maxim” “L`Officiel”, “Epson”, “FOTO.LV”, “Caparol”, “Konkas”. Mediju specbalvas pasniegs izdevniecība “Dienas Bizness”, žurnāls “Latvijas architektūra”, portāli www.building.lv, e-mebeles.lv, www.viss.lv, žurnāli “Ļubļu” un “Interior”, izdevniecība „Multiprese”.
Jau otro gadu starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē “Baltic Furniture 2009”, kas notiks no 1. līdz 4. oktobrim Ķīpsalā, Latvijas Dizaineru savienība (LDS) veidos ekspozīciju ar jaunākajiem Latvijas dizaineru darbiem un pasniegs “Gada balvu dizainā 2009”, kā arī noteiks Latvijas un Baltijas valstu gada labākos dizainerus un mēbeļu ražotājus. Tāpat Ķīpsalā būs skatāma interesanta Igaunijas dizaineru ekspozīcija, kurā būs redzama Frankfurtes dizaina mesei “Ambiente” sagatavoto ekspozīciju. Lietuvas dizaineru darbi ceļos tieši no Igaunijas Baltās nakts dizaina skates. Būs iespēja redzēt arī Latvijas dizaineru darbus, kas pārsteidza Londonas “100% Design” apmeklētājus.

Papildus informācija:
Liene Papēde, BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: 67067524; e-pasts: liene.papede@bt1.lv   

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore
Tālr.: 67065011; 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv
 

Pēdējās ziņas

2009-09-24 7. un 18. oktobrī ar pirmo bērnu rokoperu "OLIVERS" VEF Kultūras pilī jauno sezonu sāk Lailas Ilzes Purmalietes vadītais "Jaunais Zvaigžņu Teātris"
2009-09-24 Marks Noflers piedāvā jaunu albumu “Get Lucky”
2009-09-24 Ventspilī atzīmēs Starptautisko tūrisma dienu un Tūrisma informācijas centra 10 gadu jubileju
2009-09-24 Ssptembra pēdējā sestdienā Doma laukumā notiks Miķeļdienas gadatirgus
2009-09-22 26. septembrī Fitnesa klubi ir gatavi uzņemt apmeklētājus bez maksas.
2009-09-22 “Studentu Paradīzi” - grandozākos studentu svētkus Baltijā - atklās Valdis Dombrovskis un Nils Ušakovs
2009-09-22 Jūrmalā aizdegs simbolisko baltu vienotības uguni
2009-09-22 Notiks preses konference par gatavošanos 2010. gada Rīgas maratonam
2009-09-18 LIDO Alus svētki

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski