Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspilī atzīmēs Starptautisko tūrisma dienu un Tūrisma informācijas centra 10 gadu jubileju

2009-09-24

Pasākuma laikā paredzēts apbalvot ikgadējo Ventspils pilsētas domes organizēto konkursu „Labākais izmitināšanas uzņēmums Ventspilī 2009. gadā” un „Ventspils 2009. gada fotoattēlu konkurss” uzvarētājus. Tāpat tiks atklāta labāko Ventspils 2009.gada fotoattēlu konkursam iesniegto darbu izstāde. Pēc oficiālās daļas varēsim neformālās sarunās dalīties iespaidos par šī gada tūrisma sezonas norisi un pārrunāt turpmākās sadarbības iespējas.

 

Ventspils pilsētas Domes TIC dibināts 1999.gada rudenī un atradās Ventspils pilsētas domes telpās Jūras ielā 36. Par pirmo tā vadītāju kļuva Kaspars Sprūdžs. Kopš 2000. gada TIC atrodas Tirgus ielā 7. 2001. gada septembrī par TIC vadītāju kļuva Guntars Seilis. 2008.gada 5. februārī centrs pārcēlās uz Ventspils Prāmju termināļa ēku Dārza ielā 6.

 Kā liecina apkopotie statistikas dati 2008. gadā TIC birojā pēc informācijas par atpūtas, izklaides un nakšņošanas iespējām Ventspilī klātienē vērsās ap 9500 cilvēku. No tiem 68% jeb 6500 ir ārvalstnieki. Priecē fakts, ka, plānojot savus ceļojumus, birojā labprāt iegriežas arī ventspilnieki, kuri izmanto centrā pieejamās daudzveidīgās Latvijas un ārvalstu tūrisma kartes un bukletus. 2008. gadā šo iespēju izmantoja ap 1500 ventspilnieku un Ventspils rajona iedzīvotāju.
 Jautājumi tiek saņemti arī pa tālruni, e-pastu, vēstulēs. Kopš 2008.gada rudens Ventspils TIC piedāvā tūristiem un citiem interesentiem informāciju arī ar bezmaksas zvanu un sarunu programmas „Skype” palīdzību. Centrā iespējams pieteikt ekskursijas gida pavadībā un rezervēt naktsmītni.
 Ventspils TIC ik gadus organizē dažādus tūrisma nozares attīstību veicinošus pasākumus, piemēram, Ventspils suvenīru konkursu, Ventspils fotokonkursu un Ventspils tūrisma konferenci. 2007. gada nogalē pirmo reizi noticis naktsmītņu konkurss. Organizēti arī speciāli kursi Ventspils gidiem - 2002. gadā, 2004. un 2008.gadā. Pilsētas popularizēšanas nolūkā tiek izdotas Ventspils tūrisma brošūras astoņās valodās, tūrisma kartes četrās valodās, bērnu buklets, divu veidu Ventspils kalendāri – bilžu un biznesa, kā arī fotoalbumi „Ventspils 700+10” un „Ventspils 700+15”. Sadarbībā ar apgādu „Jumava” izdots jauns Ventspils foto ceļvedis. 2001. gadā pirmo reizi iznāk tūrisma sezonas sākumā iznāk informatīva lapa par pilsētas tūrisma piedāvājumu, kas 2005.gadā pārtop par Ventspils Tūrisma avīzi. Avīze iznāk četrās valodās pavasarī un divās valodās rudenī, un sasniedz lasītājus Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lielāko laikrakstu starpniecību. Ik mēnesi TIC rūpējas par Ventspils pasākumu afišas izdošanu.
 Pilsēta tiek reklamēta daudzos starptautiskos gadatirgos, piem., Helsinkos, Rīgā, Viļņā, Tallinā, Gēteborgā, Berlīnē un Hamburgā, un ar katru gadu būtiski palielinās Ventspilī nakšņojušo ārzemju tūristu skaits.
 Tūrisma informācijas centrs nodrošina informācijas pieejamību arī šobrīd ļoti populārajā interneta vidē. Regulāra sadarbība izveidojusies ar apmēram 30 mājas lapām un portāliem. Savukārt Ventspils uzņēmējiem pašvaldības izveidotajā mājas lapā www.tourism.ventspils.lv informāciju iespējams ievietot bez maksas, un tās tulkošanu angļu un krievu valodā veic TIC speciālisti. Mājas lapas pirmā versija tika izveidota 2001.gadā, bet jaunā - 2008.gadā.
 Stabilu vietu pilsētas pasākumu vidū ieņēmuši tādi TIC veidotie pasākumi kā Tūrisma sezonas atklāšana, Starptautiskās tūrisma dienas svinības un ikgadējā Tūrisma konference. Tāpat TIC aktīvi iesaistās dažādu tūrisma produktu veidošanā un projektu realizēšanā, piem., tūrisma ceļa Ventspils - Liepāja – Klaipēda jeb „Baltijas krasts” izveide, Amatu mājas rekonstrukcija projektā „Amatniecība Baltijas jūras krastā, Tirgus laukuma atjaunošana projekta "Ventspils pilsētas vēsturiskā centra atjaunošana tūrisma attīstībai" ietvaros un „Vienīgā Baltijā vēsturiski saglabātā 600mm šaursliežu dzelzceļa, kā kultūrvēsturiska objekta attīstība: iekļaušana Ventspils transporta struktūrā un starptautiskā tūrisma apritē”.
 Ventspils Tūrisma informācijas centrs sadarbojas arī ar Kurzemes tūrisma asociāciju, Tūrisma attīstības valsts aģentūru, Latvijas tūrisma aģentu asociāciju „ALTA”, Latvijas Tūrisma informācijas organizāciju asociāciju un citām profesionālām tūrisma asociācijām. Nozīmīga ir Ventspils pilsētas iekļaušana Latvijas tūrisma objektu TOP 10 sarakstā, ko ārvalstu tūristiem sagatavojusi Tūrisma attīstības valsts aģentūra.
 Tours.lv  
Ventspils pilsētas Domes Tūrisma informācijas centra

Pēdējās ziņas

2009-09-24 7. un 18. oktobrī ar pirmo bērnu rokoperu "OLIVERS" VEF Kultūras pilī jauno sezonu sāk Lailas Ilzes Purmalietes vadītais "Jaunais Zvaigžņu Teātris"
2009-09-24 Marks Noflers piedāvā jaunu albumu “Get Lucky”
2009-09-24 Ssptembra pēdējā sestdienā Doma laukumā notiks Miķeļdienas gadatirgus
2009-09-22 26. septembrī Fitnesa klubi ir gatavi uzņemt apmeklētājus bez maksas.
2009-09-22 “Studentu Paradīzi” - grandozākos studentu svētkus Baltijā - atklās Valdis Dombrovskis un Nils Ušakovs
2009-09-22 Jūrmalā aizdegs simbolisko baltu vienotības uguni
2009-09-22 Notiks preses konference par gatavošanos 2010. gada Rīgas maratonam
2009-09-18 LIDO Alus svētki
2009-09-16 Mūzikas projekts Tā Tā Tā šoruden dosies pirmajā Latvijas koncertsērijā, sniedzot vairāk kā desmit uzstāšanās.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski