Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalā aizdegs simbolisko baltu vienotības uguni

2009-09-22

Par Baltu vienības dienas atzīmēšanas norisi informē biedrības „Pasaku māja „Undīne”” pārstāvis Ingus Zālītis: Biedrība “Pasaku māja "Undīne"” pievienojas biedrības „Latviešu un lietuviešu vienība“ aicinājumam senos tradicionālās kultūras svētkus rudens vienādības - brīdi, kad saules ekliptikas ceļš šķērso debess ekvatoru, veltīt turpmākai baltu  tautu vienotībai un aicina visus 22.septembrī plkst.19.00 uz kopīgu sadziedāšanu pie ugunskura Dubultu laukumā Parka ielā 1  "Undīnes" Pasaku parkā.  

Vasaras sauli un siltumu ienest sirdī, lai saglabātu nākamai vasarai, mums palīdzēs dziedošā Vītolu ģimene no Druvienas folkloras kopas PĒRLIS, Baltijas Saules idejas aizsācējs un iedzīvinātājs Dāvis Stalts kopā ar folkloras kopu VILKAČI, Jūrmalas folkloras kopas MARE dalībnieces, senās mūzikas grupa OBSCURUS ORBIS, neo etno mūzikas grupa RAKĀJĒ  un citi, kas šobrīd atsaucas un sasaucas pēdējā brīža aicinājumam kopā piedzīvot skaisto un brīnumaino dažādās pasaules malās mītošo dvēseļu vienotības sajūtu, kad, pateicoties Vasarai un Jūrai par siltumu un ražu, Mārai un Laimai par  veselību un saskaņu, Dievs ienāk mūsos ar katru izdziedātu senu dziesmu, kuru dziedam ar pateicību par ikvienu kopīgi pārdzīvotu un padarītu labu darbu.  

 

 

Pie simboliskās baltu vienotības uguns aizdedzināšanas plkst.20.00 uzrunu teiks cilvēks, kura personība ir ļoti ietekmējusi latviešu un lietuviešu sadarbību dažādos notikumos 20. gadsimta beigās - Tautas frontes dibinātājs Romualds Ražuks.

 Dubultu laukums jau izsenis ir bijusi vieta, kas vienojusi baltu tautas. Lielupes ūdens ceļš savienoja šo vietu ar tagadējās Lietuvas baltiem, savukārt  smilšainais liedags, kā jūras apsaimniekots eko lielceļš, - ar Kurzemes un Vidzemes baltu ciltīm. 19. gadsimtā šeit tika atrasts un diemžēl iznīcināts sens upurakmens, pie akmens tika atrasta par visvecāko visā Baltijā uzskatīta dzintara poga. Tātad ļoti iespējams, ka jau senos laikos šajā vietā ir notikuši svētbrīži tā laika baltu tautu izpratnē.                                                   

 

Baltu tautas šajos svētkos pateicās par jauno ražu, iekurināja jaunu uguni mājas pavardā un rijā - cepa jauno maizi no jaunajiem graudiem, ziedoja to Dieviem pēc tā laika svētuma izpratnes. Iespējams, ka tieši rudens vienādībās ir bijusi kādu ļoti īpaša šīs pasaules dvēseļu kopības sajūta ar vēl nedzimušo bērnu dvēselēm no kādas citas, mūsdienu cilvēkam grūti saprotamas pasaules, kuru mūsu senči dziesmās nosauca par Aizsauli vai Tosauli. Šajos svētkos bija arī ļoti konkrēti racionālo pasauli vienojoši elementi, kopīgi sadarbojoties rudens labības ražas kulšanas talkās. Baltu kultūrā rudzu grauds ir viens no populārākajiem dvēseles simboliem. Meklēsim un atradīsim pareizo līdzsvaru starp darbu un dziesmu, lai uzvara kaujā pie Saules nepaliktu pēdējā uzvara, ko esam spējuši izcīnīt pēdējo 1000 gadu laikā. Atcerēsimies, ka pati grūtākā cīņa ir jāpaveic sirdī un dvēselē!”

 

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs                                                                     Ingmārs Čaklais

 

 

Pēdējās ziņas

2009-09-22 Notiks preses konference par gatavošanos 2010. gada Rīgas maratonam
2009-09-22 “Studentu Paradīzi” - grandozākos studentu svētkus Baltijā - atklās Valdis Dombrovskis un Nils Ušakovs
2009-09-22 26. septembrī Fitnesa klubi ir gatavi uzņemt apmeklētājus bez maksas.
2009-09-18 LIDO Alus svētki
2009-09-16 Jūrmalas pašvaldība mudina valsts prioritāro nozaru sarakstā iekļaut veselības tūrismu un kūrortus
2009-09-16 Starptautiskā lidosta „Rīga” iekļūst pasaules starptautisko lidojumu reitingā
2009-09-16 Krievijas reģionu tūrisma kompānijas atzinīgi novērtē
2009-09-16 Latvijas Lauksaimniecības muzejs aicina svinēt Rudens saulgriežus
2009-09-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Varšavu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski